Nejste přihlášen/a.
Mám zrenovovanou koupelnu. Zedník vyřešil spoj vany s obkladem akrylátovým tmelem, které se po čase ukázalo jako neštastné. Nejen že tmel praská, ale již za měsíc začal tmavnout až zčernal. Vytváří se na tmelu díky vlhkosti plíseň. Pokoušel jsem se najít rohové těsnění, které by se nalepilo na spoj vany s obkladem, ale po jednom pokusu se stejně vanové gumové těsnění odlepilo. Neexistuje nějaké těsnění, které by se dalo použít a které by bylo funkční? Představoval bych si rohové těsnění, které je podobné rohovým spárovacím lištám, které by se zasunulo za vanu po odstranění zbytků akrylátového tmelu, ale jak to přilepit, aby to drželo a jak to utěsnit aby se tam nedostavala voda...?
Doporučil bych zbytky akrylátového tmelu odstranit,pokud to jen půjde.Místo něj okolo vany nanést sanitární bílý silikon,do nějž se zamačkne eloxovaná lišta a nechá se zatvrdnout.Nejen že to získá atraktivní vzhled,ale i dokonalou těsnost.Sanitární silikon je odolný i proti plísním.Přebytky silikonu se otřou suchým hadrem.
JABRAKA
Silikony jsou sice rok od roku kvalitnější, ale přesto i ty dokáží odprejsknout. Ještě když jsem spároval já (5 let zpět) se obecně tiše uznávalo, že je to na max.rok a pak obnovit.
Takže když jsem tohle řešil v paneláku, na prohýbající se umakartové stěně, použil jsem nakonec STŘEŠNÍ TMEL, což je modifikovaný asfalt. Ten utěsní cokoliv (na suchém podkladě, jinak dobře nepřilne, ikdyž setam píše něco jiného) a drží navěky. Přetřít nebo překrýt silikonem, aby vana nebyla lemována černě, se to dá taky.
Fleky od asfaltu se mejou mastnotou, třeba obyč lukanou...
Zkoušel jsem i"trvale elastický butyl kaučukový tmel"ale vzhledem k ceně a výsledkům jsem zůstal u tohohle.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.