Nejste přihlášen/a.
Uvažuji o koupi těchto kamen.
Líbí se mi 2stupňové spalování, obložení mastek, vyhovujou mi designově i napojením.
Máte někdo zkušenosti s těmito kamny (jak hoří, co spotřeba dřeva, čištění atd...)?
Mám obavy ze spalovací komory z Vermiculitu = nějakej izolační materiál...aby se to nesypalo atd...
Díky za všechny názory.
Saey nemám , ale mám kamna s dvoustupnovym spalováním.
Ty poznáte tak , že mají pod deflektorem nerez plech s předehřatym sekundarním vzdochem , anebo jsou tam nerez trubky.
Kamna se testují v americe tak , že musí čistě hořet na nízky komín(asi 4,5m) a při určíté teplotě je postupně mužete postupně zavírat a hoří čistě i při zavřenem ovladaní na nízky vykon( z komína se jen tetelí) více informací zde forum.tzb-info.cz/...
A takhle hoří kamna jotul když jsou zavřená
Ohledně mastku je to spíš reklamní tahák.Kamna mají asi 120kg - kolik obsahují mastku? hadam tak 30-50kg. Nějaky vliv by to mělo kdyby ho tam bylo aspon 2-3 metraky jako u těchto kamen
Jenže to už stojí kolem 5000 dolaru!
Co se týče Jotulu, prý to jsou kamna pro intenzivní topení tak na 4-5let a pak vyhodit a koupit nový = názor jednoho prodejce, který je už raději přestal prodávat. Ale na Jotul jsem se neptal.
Mastek je dle mého názoru dobrej materiál, nejen reklamní tahák jak píšete. Líbí se mi kamna obložená kamenem, tak proč ne zrovna tímto, když dobře funguje i vypadá.
Jak kamna hoří vím, ale ptám se na konkrétní typ, dokonce je mi jedno, co s nimi dělají v Americe.
Předehřátý vzduch se samozřejmě nemusí řešit nerezovým plechem nebo trubkou - záleží na výrobci z čeho udělá další komory...
Takže děkuji za názor a nyní prosím někoho k věci
Zde recenze v Angličtině:
Pokud neumíte anglicky, tak se tam ve zkratce píše, že kamna fungují dobře, oplach vzduchem po 3 letech zachává čistá dvířka, jediný problém byl prasklý bodový svar na bezpečnostních dvířkách, ale jinak kamna doporučuje jako velmi spolehlivá a dobře fungující. Majitel také doporučuje vždy po sezóně vyčistit spalovací prostor.
Takže já sbírám informace z hearth.com/...
A tam jsou tisíce diskusí o kamnech a krbech.Dvojstupnové spalování vzniklo proto, že američani si pořídili v 80 letech min. století vzduchotěsná kamna do kterych 3x za den naložili a zavřeli je(dusili je) .Proto zavedli testy , aby to hořelo čistě i na minimum.S tím souvisí i používaní izolačních materialu(u nás vermikulit) a třeba nad deflektor davají ty kanadsky kamna ale i jotul mineralní izolaci.Dvojstupnove spalování probíhá pod deflektorem , kde je největší žar i na minimum a spaluje se tam ten dřevoplyn.Pokud bude sekundarní komora někde jinde tak bude problem ,aby tam byla stale vysoká teplota pro vyhoření plynu.
Pokud budete provozovat kamna tím stylem, že budete přikladat každe dvě hod a budete TOPIT( otevřen primar) tak dvoustupnove spalování nebude probíhat a takova kamna pro vas nemají smysl.
Ohledně testu - u nás se muže prodavat cokoliv.Některe evropske staty chcou větší učinost .Například jotul f602n profistavba.cz/... má lepší parametry než CB profistavba.cz/...
Ale topení a uspora dřeva je naprosto někde jinde.Laboratorní testy(naše) jsou tedy na nic.Vyrobce tedy v evropě naprosto není nucen vyrabět dvojstupnove spalovaní a každy si to dělá jinak a vysledky nejsou znamé.Jotul má certifikované (EPA)pouze řadu f 100- f 600cb, f602cb a f 718cb.Ostatní co se tady prodává se v americe neprodává a ty vysoká moderní kamna nemusí byt takto testovaná.
Na těch diskusích jsem viděl mnoho fotek propalenych kamen, roztavenych deflektoru aj.A nezaleželo na vyrobci.Takže se zeptejte prodejce co pohanil jotuly ,jestli prodává spalinovy teploměr a jakou teplotu by měli mít kamna.Ono to chce taky aby mělo určitou teplotu to topeniště pro spalovaní dřevoplynu..Mohl by jste taky potom dopadnout jak ty američani a kamna přetopit.
Spalinovy teploměr - to je nejlepší rada co pro vás mám
Ještě ke kamnum Saey.Mají je u nás v hospodě .Topí v nich klasickym zpusobem co hodina tak přiloží poleno.Dvojstupnove spalování neviděli , z komína se jim klasicky kouří - to je přece normální.Jsou s nimi spokojeni.
Vermikulit vám vydrží 5 až 8 let při 24/7 .Pokud budete topit víkendově vydrží hodně dlouho.
To z komína se jim kouří - to je normální - to je ironie . Prostě ani nedosahnou v kamnech spalovací teploty kdy hoří dřevoplyn.U kamen se sekundarním spalováním se jenom z komína tetelí- nic nekouří .Vše je spáleno a mate minimalně zanešeny komín.U skleněnych dvířek neexistuje aby jste drhnul nějakou černotu.Klasicky otřu houbičkou namočenou ve vodě po cca 14 dnech šedy nadech z dvířek! At jste z kamny spokojen at si koupíte cokoliv a nezapomente na ten teploměr.Odkazy jsou v těch diskusích - co jsem nechal nahoře předtím
Rád bych někoho, kdo má konkrétně kamna Signum 25 doma nebo na prodejně.
Chtěl jsem je fyzicky vidět,ale zatím jsem se dozvěděl jen to, že se do ČR nedovážejí ale po složení zálohy není problém je sehnat.
To je sice fajn, že jdou koupit, ale za 30 tisíc bych je raději nejprve fyzicky viděl...
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.