Nejste přihlášen/a.
Dobrý den,
chci se zeptat jestli někdo máte zkušenosti s použitím drceného polystyrenu jako tepelné izolace stropů a konstrukcí všeobecně.
FOUKANÁ TEPELNÁ IZOLACE - CLIMATIZER PLUS
APLIKUJEME FOUKANOU TEPELNOU A AKUSTICKOU IZOLACI CLIMATIZER PLUS JIŽ OD ROKU 1992
JEDNÁ SE O ZCELA VÝJIMEČNÝ VÝROBEK PRO ZATEPLOVÁNÍ DOMŮ, PŘEDEVŠÍM SVÝMI TECHNICKÝMI VLASTNOSTMI I SPECIFICKÝM ZPŮSOBEM APLIKACE (FOUKANÁ IZOLACE) A MATERIÁLOVOU PODSTATOU NA BÁZI CELULOZOVÝCH VLÁKEN.
CLIMATIZER PLUS do Vašeho domu přináší příjemnou pohodu a klima po celý rok
a šetří neustále zvyšované výdaje za energie. Náklady za teplo, ohřev užitkové vody nebo účet za elektřinu tvoří podstatnou část nákladů mnoha domácností. Správnými a nutnými kroky na snížení spotřeby energie pro vytápění domů jsou důkladná opatření vedoucí k minimalizování úniků vyrobeného tepla. Jedním z nejdůležitějších kroků je provedení kvalitní tepelné izolace stropů, střechy, půdy, fasády, stěn a podlahy s následnou výměnou (úpravou) oken, dveří, kotlů apod. Výdaje za pořízení kvalitní tepelně-akustické foukané izolace jsou použity jednorázově a v blízké budoucnosti se Vám mnohonásobně vrátí.
Cena foukané izolace CLIMATIZER PLUS, v níž je vždy započítána i montáž je velmi příznivá, je nižší nebo porovnatelná s klasickými deskovými izolacemi a je velmi přijatelná i pro ty z Vás, kteří jste se odhodlali stavbu provádět svépomocí. Při aplikaci zaplatíte pouze za konkrétní spotřebované množství tepelné izolace CLIMATIZER PLUS. Dodatečné zateplení střešních a stropních konstrukcí zafoukáním izolace dává majitelům starších rodinných domů novou možnost jednou pro vždy odstranit výrazné úniky tepla při malém rozsahu sanačních prací, náročných zásahů do fungování provozu a za příznivou cenu. Aplikaci izolace CLIMATIZER PLUS lze u rodinných domů provádět v jakémkoliv ročním období a venkovní teplotě i hluboko pod bodem mrazu.
ano mám zkušenosti, co potřebujete vědět?
cukrar.rajce.idnes.cz/...
vidíte to bílé, 25cm drceného polyše.
doplněno 01.06.11 20:40:Nemůže tro mít podobné vlastnosti jako deskový...
ale záleží co tím myslíte podobný...
Dobrý den - kdysi dávno (10 let tomu nazad) někde bývaláý tchán přišel s nápadem, že zateplíme strop pod půdou a sice ze strany záklopu na půdě ... nadrtili jsme na šrotáku x kubíků různě nasbíraného polystyrenu a nasypali jej do pytlů. Do mezitrámového prostoru (vybraného betonového potěru a potom asi třiceti cm popelu nebo co to tam bylo za černidlo), jsme na podbití spodní místnoti umístili pás parovodní fólie a na ní nasypali nadrcený polystyren. na něho jsme opět položili parovodní fólii a jako poslední vrstvu pak nařezaný koberec 10 cm silného Orsilu, zalištovali a konečně opět, zvrchu, pobili prkny. Na ně pak nandali F-Desky z MDF jako vyrovnávací podklad pro budoucí podlahu. Práce s tím bylo až běda - a výsledek ve finále nepřinesl zas až tolik očekávaný efekt. Jediné nevýhody, co jsem zpozoroval bylo:
- nesmíte kýchat, i když při nasypávání vás to bude sakra dráždit
- nesmíte do nasypané a vyrovnané vrstvy shodit jakékoliv nářadí ani tam zbuchnout i kdyby jen rukou
- nemůžete v podkroví větrat, takže facháte v 60°C vedru
- nelze na takto upravenou izolaci nakydat sebemenší vrstvu betonu jako potěr a základ podlahy
a nakonec jsme zkonstatovali, že kdybychom tam nařezali a dopasovali extrudovaný PS, udělali bychom lépe a s menší námahou a s téměř nepatrným rozdílem, co se izolačních vlastností týká.
Možná se něco ušetřilo na materiálu, ale zato při manipulaci s kuličkama byly tyto snad ouplně všude - a hrozně blbě se jich zbavuje .
V poslední části jsem se snažil najít odpověď na otázku jaké další nevýhody ... atd...
Ale nenechte se odradit, v kutilství je síla ..
mirven, respektuji Váš názor, ale:
"nesmíte kýchat, i když při nasypávání vás to bude sakra dráždit" to jsem za celou dobu nikdy nepocítil, nevím proč by měl polyš dráždit. Jak velké kuličky jste měl?
"nesmíte do nasypané a vyrovnané vrstvy shodit jakékoliv nářadí ani tam zbuchnout i kdyby jen rukou" souhlas, špatně se hledá, ale pak kbelíkem vyberete a najdete... opět žádný velký problém.
" nemůžete v podkroví větrat, takže facháte v 60°C vedru" osobně otevřené okono, slabý průvan nevadí,,,, ale horko je v podkroví i při jiné izolaci..
dávat extrudovaný polyš je mrhání peněz jako když jedete tatrou pro kolečko písku...
Vaše skladba podlahy není vhodná, nevím jako to je "pás parovodní fólie" a ujištuji Vás, že na 10 cm vrstvu drceného polyše lze uložit beton. Osobně vyzkoušeno.
Nelze srovnávat pracnost pokládky betonu na desky EPS a na drcený polyš...Je to o něčem jiném. S dnešními znalostmi a s penězi co mám, bych určitě postupoval jinak.
Milý mirvene, "Ale nenechte se odradit, v kutilství je síla" naprosto s Vámi souhlasím...
doplněno 02.06.11 10:37:osvědčila... hm ... složité vyjádření. Bez ní bych si to nedovedl přesdstavit. Viděl jsem lepší, ale náklady na zhotovení, rychlost drcení... poměk cena a rychlost se vyváží.. Větší kusy jsem musel nalámat na menší, páč motor je slabý...
Ale nadrtil jsem desítky kubíků...uschovávání jsem prováděl do "cíchy" povlečení na postel...
Takže pokud dobře chápu, tak největší problémy jsou při montáži.
Ještě se chci zeptat jak se Vám osvědčila takto konstruovaná drtička.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.