Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Lze přizdít tvárnice na cihly?

Od: jarouja odpovědí: 5 změna:

Hezký den,

mám v přístavku jedničkovou zeď (zeď tlouštky jedné cihly) a potřeboval bych ji zdvojit tvárnicemi (kvůli zasekání elektriky, vody a lepšímu tepelnému komfortu). Jakým způsobem mám tvárnice k cihlové zdi přizdít? Mám je lepit přímo na cihly, nebo ponechat mezi cihlami a tvárnicemi vzduchovou mezeru? Jde mi o to, aby ve zdi pak nekondenzovala voda.

Děkuji.

 

 

5 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

kjanik112*

0x

Vzduchovou mezeru nenechávat, i když se to zdá tepelně izolačně výhodné.Slabá zeď zvenku pak zmrzne, a páry, prostupující zevnitř, na ni kondenzují. Správně je, spáru vymaltovat.

 


0x

"zeď tlouštky jedné cihly" jako myslíte štorcku širokou 6,5cm?

Přizdíte tvárnicí stejné síly abyste "zlepšil vůli zasekání elektriky, vody a lepšímu tepelnému komfortu" to snad nemyslíte vážně, přilepíte a vysekáte drážky?

proč neuděláte předstěnu z SDK, kde v pohodě bez sekání protáhnete jak vodu, tak elektriku...

zvenku stejně doplníte izolant...

Tepelná pohoda je podle Vás co?

Přeji hezký víkend.

arakain77*

Co je na tom ,,myšleno vážně".

Zeď se dá úplně jednoduše přizdít.Samozřejmě bez zbytečných mezer mezi stávající zdí,at je silná,jak chce.SDK se taky nemusí ,,všady jebat".A o venkovním izolantu se tazatel vůbec nezmiňuje.Ale je taky možnost.

A co je tepelná pohoda?To nevím ani já.Zřejmě chce tu tenkou zeď přizdít proto,aby nemusel v zimě tolik topit.

 

ladajaskva*

0x

Dobrý den. To jsem ještě neslyšel, takže nevím, co je to jedničková zeď ale podle výrazu tloutky jedné cihly by to mohla být kantka, čili zeď tlustá 7 cm. Na druhou stranu takový papír nemůže snad být venkovní stěna, takže to typuji na nějakou příčku, která odděluje nějaký vytápěný a nevytápěný prostor uvnitř domu. Jestli je tomu tak, tak se přistavením další zdi z jakéhokoliv materiálu v podstatě nic fatálního neděle, protože tepelný rozdíl mezi oběma stranami této zdi a vlhkost na obou stranách by neměly vyvolat takovou difuti, která je vlastně motorem procházení vzdušné vlhkosti přez stěny a také rosný bod, který je vlastně toplota mutná ke kondezaci vodní páry o určité RV je kolem 12°C ( teplota inetriéru + 23, RV 50 % rosný bod = 12°C ) a pokud za tou jedničkovou stěnou je teplota travale vyšší jak těch +12°C, tak při interiérové teplotě +23°C a RV 50% nikdy ve stěně nedojde ke kondenzaci. Možná se ubírám špatným směrem, ale ona ani není tak podstatné, jestli tam nějaká voda zkondenzuje, ale aby rozdíl skutečně zkondenzované a teoreticky odpařitelné vody byl bezpečný, čili více vody se musí teoreticky odpařit. A co se týká nalepení, nebo vynechání vzduchové mezery, tak já bych to z hlediska zvýšení pevnosti nalepil celoplošně. Stejně do toho budete zasekávat instalace. Zde bych si dovolil poradit - natáhněte instalace na povrch té stěny a všechno to potom obezděte - aspoň vodu a odpady. S pozdravem Laďa

 

jabraka*

0x

Mám takový pocit,že by se vyplatilo,podepřít strop a celou zeď shodit a postavit z Ytongu znovu.Bylo by to rozhodně nejrychlejší a nejbezpečnější řešení.Když to nejde,tak bych to přizdíval zvenčí a mezeru vždy po několika řadách zafouknul pěnou.

JABRAKA

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]