Nejste přihlášen/a.
Dejte radu . Co přidat do hydraulického oleje .v zimě se vysráží voda a dochází k zamrzání . Nejedná se o auto ale pracovní stroj. Děkuji PS Slyšel jsem cos o lihu?
Voda z oleje se dá odstranit adsorbcí v sušících materiálech ,na příklad silikagelu.Určité množství silikagelu se přimíchá do oleje a pak se olej zfiltruje.Po promytí a vysušení silikagel je možno použít znovu.Silikagel se používá i v přístrojích na vysušení vzduchu.
Přidáním lihu do paliv se voda neodstraní,nezamrzá však.Pro hydraulické oleje(včetně brzdové kapaliny) tento postup nelze doporučit,kapalina získá jiné vlastnosti.Při stlačení dochází pak k vzniku par lihu a hydraulika ztrácí účinnost.
JABRAKA
Pro odstranění znečištění z hydraulického oleje je možné využít také několik různých způsobů čištění. V prvé řadě je to standardní filtrace. Plnoprůtokové filtry bývají zařazeny do výtlaku oleje za čerpadlem, musí mít dostatečnou průtočnost, aby nedocházelo k poruchám mazání a většinou nezachycují ty nejmenší částice mechanického znečištění v řádu mikrometrů. Nejsou také schopny odstranit vodu a oxidační produkty. Obtokové (by-passové) filtry jsou jemnější, zachycují částice v řádu mikrometrů, jsou schopny zachytit i určité množství vody, neodstraňují ale produkty oxidace oleje v počáteční fázi jejich vzniku. Kromě toho se v obtoku využívají filtry určené speciálně pro odstraňování vody. V obtoku se také používají odstředivky odstraňující z oleje vodu i nečistoty. filtration.cz/...
Cyril má pravdu. Pokud je v oleji voda je nutné jej vyměnit. Voda má totiž mj. korozivní účinky. Jinak přidávat líh do oleje je nesmysl, pokud má hydraulika v zimě problém, řeší se to přihříváním oleje. Servisuji mj. briketovací lisy, pokud stroj má pracovat na mrazu, je podmínkou přihřívání oleje. Studený olej má totiž jinou viskozitu a tak často dochází k roztržení čerpadla, pokud někdo šetří na topení.
Ohřál bych ale bohužel všude kol dokola je velice hořllavý material Nádrž nená přístup ba ani vstup pro nějaké to ohřívadlo a stroj 1,5 tuny jen tak nepřetáhnu
Nemyslím ohřát plamenem, ale topnou spirálou, tyčí, nebo už jsem také viděl žehličku připáskovanou k nádrži. To je sice kuriozní, ale funkční řešení. Ale elektrické vyhřívání se dá udělat vícero způsoby. Nevím, o jaký stroj jde, ale už jsem několika zákazníkům instaloval topnou tyč do koupelnových žebříků - je to jednoduché, levné a funkční.
Pokud to má nádrž, musí to mít i nalévací hrdlo. Takže pak by tam mohlo jít něco takového - při drobné úpravě .
Olej se s vodou prakticky nemuze smisit, pokud se nemylim. Co olej vypustit, nechat ustat - voda by se mela usadit u dna a pak odebrat cisty olej (cili vypoustet kousek nad dnem)
tohle dělám u našeho traktoru,každý rok vypustím olej (převodový) do barelu,po cca 2 dnech je na dně vidět proužek vody tak jí prostě vypustím...ale co to udělá s hydraulikou nevím...
To je pravda, olej se s vodou nemísí, ale je mi divné, že tazateli dělá voda v oleji problémy. Žádné hydraulické čerpadlo nesaje ze dna, sací potrubí bývá právě z těchto důvodů umístěno výš. Takže pokud je už voda v systému, nebude jí tam asi málo.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.