Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Parkování na menších obousměrných silnicích. 3, nebo 6 m?

Od: tomkk® odpovědí: 17 změna:

Zdravím,
podle vyhlášky by to prý mělo být tak, že na obousměrných silnicích při stání vozidla musí zůstat 3 m pro každý směr jízdy, tedy 6 m celkem a platí to i ve slepých ulicích, které jsou z pricipu obousměrné. Ale v ulicích, které neslouží jako hlavní průjezdné (ale někdy i tam), které mívají samy o sobě běžně šířku kolem 6 m je úplně běžné, že se tam u domů parkuje a zůstává pouze jeden jízdní pruh volný (a je úspěch, když jsou to ty 3 m pro hasiče). Takže jak to je, to v každé takové ulici (často slepé) parkují všechna tato auta nelegálně? Statisice aut v ČR? Vždyt ta silnice často ani 6 m široká není (norma říká 5,5 m pro obousměrnou silnici, ale starší slepé silnice k pár domům mívají třeba jen 3..4 m), zvlášt u slepých silnic běžné. Jak to tedy je, umožuje nějaká jiná část zákona parkovat tak, že na obousměrných silnicích nemusí vždy zůstat alespoň 6 m? Není to třeba podmíněno třídou silnice?

 

 

17 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


6x

platí to i ve slepých ulicích, které jsou z pricipu obousměrné*****Ano, platí.Je jedno, zdali je to slepé, či nikoliv.

...parkují všechna tato auta nelegálně****ano, parkují proti předpisu, ale běžne se to toleruje, páč by mnoho lidí nezaparkovalo. Ani to nemusí být slepá, a nesmí se tam parkovat.

Není to třeba podmíněno třídou silnice****Ne, není to třídou komunikace, i zde parkují proti předpisu. (zákona)

Pridávam sa k vašej odpovedi, nedávno som toto riešil,lebo som mal stažený prístup do dvora kvoli parkujúcim autám. Keďže dohovor nepomáhal,tak to riešila polícia. Čiže,je to tak,že tam kde je obojsmerná premávka,musí ostat pri parkovaní voľné miesto o šírke 6 metrov. Síce neviem presný ustanovenie u vás, no u nás sa nesmie jazdit po krajnici,čiže by to sa malo počítat od okraja asfaltu,kde nie je biela čiara alebo od čiary,ak tam je nastriekaná.

Slavo, povím Vám situaci, u které jsem nebyl, ale sousedi vyprávěli.

Protivný soused zavolal na sousedy, že tam nenechali 6 metrů. Přijeli, policisté změřili, zapsali, zdokumentovali, dali lístek za stěrač. otočili se k dalšímu autu a taky dali lísteček. Jenže stěžovatel se bránil že je to jeho auto, tak mu dali taky pokutu.

makk

Souhlasím, ale leckde konstrukce silnice přímo vybízí k porušování zákona. Viz obrázek v příloze. Vydlážděný kus sice není označen jako parkoviště, ale je jaksi podbízen k parkování. Ty 3m jsou tam s bídou pro jeden směr (silnice je obousměrná). Proč teda vlastně ten kus silnice vydláždili? Logicky se nabízí "zde můžete parkovat", byt je to v rozporu se zákonem.

Slepé ulice, zejména méně frekventované přímo vyzývají ke zneužívání tolerance (místní) policie.

Neoprávnění parkovači si užívají do té doby, než tam vjede popelářské auto (nebo v horším případě hasiči) - a popeláři se se zavazejícími vozidly nebabřou.

Milancukrár,s tým treba počítat,že nedodržanie zákona je na pokutu. Viem,že niet miest na parkovanie,tak pokiaľ to nevadí tak som až veľmi tolerantný k takému niečomu,no pokiaľ už nemôžete vojst do dvora a nepomáha nič,tak ostáva krajná možnost,polícia.

 


2x

Podle "vyhlášky" by nemělo být nic. Od roku 2000 platí zákon č. 361/2000Sb. Pravidla provozu na pozemních komunikacích, dříve Pravidla silničního provozu. Zastavení a stání řeší §§25-27 uvedeného zákona. Jelikož žádné výjimky přímo v zákoně nejsou, je situace taková, jak uvádíš: Ano, desetitisíce a možná statisíce aut parkují v rozporu se zákonem. Jelikož by však nebylo kde parkovat, mlčky je tato situace trpěna a "nelegálně" zaparkovaná auta se řeší obvykle až v případě, kdy skutečně přímo brání provozu ostatních vozidel a především vozidlům IZS.

PS: Jen podotýkám, že výjimka ze zákona musí být zakomponována přímo v zákoně, při novelizaci jeho změnou, a nemůže být součástí jiného, přímo nesouvisejícího zákona. Viz tvůj dotaz na kategorii komunikace, kterou řeší jiný zákon a tudíž v něm nemůže být výjimka ze zákona 361/2000Sb.

 

mnd®

0x

Svůj dotaz napište na ouřad přes datovku.Tahle poradna jistě nedá informace na 100 procent.Vlastně ani na padesát.Je to jen poradna a dát odkaz kde to zjistit je porušením pravidel zdejší poradny asi Z4.

Proč by poradna neporadila na 100%. Víte, kolik je zde odborníků na zákon 361/2000?

At bývalí, či současní učitelé autoškol, policistů, instruktorů, atd.?

Odkaz klidně dejte, ale ne tak, aby odkazoval "tam se zeptejte". Všimněte si, jak satam uvedl číslo zákona a příslušného paragrafu.

Domníváte se, že jeho odpověď není na 50%? Není, páč je na 100%.

Hezký víkend

 


0x

Podle zákona by celé Jižní Město a vlastně celá Praha neměla kde parkovat. To jsou zákony na prd.

Je to naprd, ale je to zákon. Zákony měli i nacisti, a taky se musely dodržovat.

Dovedete si představit magora, který by začal hlásit všechny SPZ na MP? To by byl asi frmol...

 


0x

Podle vyhlášky se může parkovat jakkoli. Třeba i autem otočeným na střechu.

Pokud tě zajímá zákon 361/2000 Sb., můžeme ho probrat. Za podmínky, že nejsi držitelem řidičského oprávnění.

 


1. Byla to citace, proto byla v uvozovkách. Pokud bych to druhé slovo změnil, už by to nebyla citace.
2. Byla to reakce na porušení pravidel poradny Z1.

 

mnd®

0x

ernie:

Je to naprd, ale je to zákon. Zákony měli i nacisti, a taky se musely dodržovat.

A jaký měli nacisti zákon na vyvraždění židů a sebrání majetku? Jaký byl zákon na vypálení Lidic?

Jistě, že zákonech nebylo přímo napsáno vraždit židy, nebo ukrást jim majetek. Ono to bylo zaobaleno do vhodných formulací, jako např. Židé mohou odevzdat, když ne, tak se jim to exekučně sebere. Vraždy v lágrech nebo vypalování vesnic dtto, vydá se nařízení i když je protiústavní, však si na to přece všichni pamatujeme z kovidu (nesrovnávám s holokaustem, jen principielně přirovnávám!)

TŘETÍ PROVÁDĚCÍ NAŘÍZENÍ K NAŘÍZENÍ ŘÍŠSKÉHO PROTEKTORA V ČECHÁCH A NA MORAVĚ O ŽIDOVSKÉM MAJETKU ZE DNE 21. ČERVNA 1939 ZE DNE 26. LEDNA 1940
Na základě § 11., odst. 1. nařízení Říšského protektora v Čechách a na Moravě o židovském majetku ze dne 21. června 1939 se stanoví:

§ 1

(1) Židé, židovské podniky a sdružení židovských osob mohou předměty ze zlata, platiny a stříbra jakož i drahokamy a perly, nalézající se v jejich vlastnictví nebo spoluvlastnictví, se zvláštním písemným svolením prodati

obchodní společnosti s r. o. Hadega

V Praze II., Hybernská ulice 32n,

(místo pro zužitkování). Totéž platí pro jinaké skvosty a umělecké předměty, pokud cena za jednotlivý předmět nebo jednu sbírku předmětů přesahuje částku 10.000 K.

(2) Práva třetích osob na předmětech jmenovaných v odstavci 1. nepřekážejí prodeji; výtěžek nastupuje na místo zcizených předmětů.

§ 2

Návrh na udělení svolení jest učiniti u místa pro zužitkování. Svolení udílí Říšský protektor.

§ 3

Předpisu § 1. použije se na zcizení jmenovaných předmětů cestou exekuční nebo na základě práva třetích osob k jejich zužitkování.

§ 4

Osoby propadlé trestu za nepřihlášení jmenovaných předmětů dosáhnou beztrestnosti, požádají-li do 31. března 1940 o svolení ke zcizení hodnot, na něž se trestný čin vztahuje. Trestní řízení již zahájená se za tohoto předpokladu zastavují.

V Praze dne 26. ledna 1940.

Říšský protektor v Čechách a na Moravě

v zastoupení K. H. Frank

státní sekretář

Jsem se trohu rozohnil, jsem si vědom, žed je to nad rámec původního dotazu, jen jsem odpověděl.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]