Nejste přihlášen/a.
Bohužel, Vy jste se přiznala, že před jízdou požila alkohol.
naměřených hodnot se pak 0,24 odečítá
Teď bude záležet na správním řízení, jak se k tomu postaví úředník, podle mne věc odloží.
Příště, nic nepiji, alkohol se mi protiví.
S tím odečtem 0.24 to je mi novinka. Takže když pojedu s 0.2, tak se nic neděje? Ta metodika je na základě čeho? Že ty jejich Dragery můžou naměřit i pralinky nebo ústní vodu?
No jo, tady je to oficiálně. Takže tazatelka špatně řekla, že pila večer předtím = podezření z požití. Zase jsem chytřejší.
ve F je povinnou součástí výbavy vozidla alkoholtester...je k dostání na každé benzince...lidem, kterří po večerech popíjí a ráno sedají za volant může zachránit řidičák...
a mimochodem, nafoukat můžete i po použití / nikoliv po požití/ ostřikovačů čelního skla, když tam nalejete koncentrát do -40 a nadýcháte se výparů při ostřikování a stírání, nafoukáte toho relativně dost i při dechové zkoušce...
Hele, loni jsem byl v Mikulově. Když jsme dostali od místních doporučení, kam si máme zajet na ochutnávku vína, po mém upozornění, že pojedu autem mi bylo sděleno, že je nepsaným pravidlem, že se tam nikde nefouká, pokud řidič zrovna nevypadne z auta. Ale nevím, co je na tom pravdy, raději jsem to nezkoušel.
@danda Jet ožralý na kole je horší, než jet v autě. Na kole potřebuješ přece jenom lepší koordinaci pohybu a rovnováhy. 1,2 tos musel být jak čiko.
Šance je vždy, ale sama to nezvládnete. Jedině s právníkem, páč úředník jede dle tabulky a předpisů, aby nebyl nařčen z úplatku, podvádění, nekvalitní práce, atd..
Jak rozhodnete Vy, jako úředník, když dostane na stůl spis:
Řidička nadýchala, přiznala se, sice málo, ale je tam alkohol.
Zdali úředník přehlédne, že tam je přiznání a odloží to, to fakt netuším.
Já bych právníka hledal hned, klidně se již teď může ptát po spisu a jednat ještě předtím, nežli budete vyzvána.
Ernie, a proto němci dovolujou na kole až 1,6 promile (při bezpečné jízdě)
V praxi i po dvou pivech na kole jedeš naprosto v pohodě a žádná katastrofa se nekoná. Potvrzujou to u nás tisíce cyklistů kteří na vyjížďce zastaví na pivko a jedou bezpečně dál. Podobně vodáci.tam jedno dvě pivka a jet dál opravdu problém není.
Něco jinýho je 5 piv + 10 panáku a vyrazit šněrováním domu, ale to nejsou cyklisti. A tyhle i v tom Německu tvrdě trestaj, tam ho rovnou seberou a jde před soud.
Že by se povolením půl promile začlo chlastat je nesmyl, jen by se legalizovala běžná praxe kvůli které bouračky opravdu nejsou.
@danda Půl hodiny po jednom panáku nemáš 1.2, ale max. 0,3 (75 kg chlap). Jestli ses na večírku ožral, tak ten jeden panák potom je bezpředmětný.
@asd1 Nemám problém s ožralejma cyklistama, stejně tak by neměl být problém s ožralejma řidičema. BTW, cyklista je řidič. OK, po dvou pivech se neožereš. Můžu to pak říct policajtům, když v autě nafoukám?
V Německu dvě piva klidně přiznáš a pokud nafoukáš do 0,5 a jel jsi bezpečně (= nekličkovat / držet pruh, srávně reagovat na situaci, dodržovat předpisy atd.), tak ti popřejou hezkej den a jedeš dál. Na kole dokonce do 1,6. U nás budeš zločinec.
Zajímavý, že v Dojčlandu problém s ožralama nemaj a u nás docela jo.. Holt banální věci nechávaj plavat a nebezpečný věci trestaj dost nekompromisně.
U nás budeš zločinec dokonce i když si dáš nelko, nadejcháš 0,1 a to nealko přiznáš. Prokázaný alkohol a papíry do čistírny, takový tu máme prima předpisy, přísnost musí bejt
Hmm a taky popřejou když jsi účastník nehody? nedej bože viník? A po nealku nafoukat:? je zajímavé, že v autosalonu prima dělali test -po několika nealko birelech (tehdy modrý) nenafuněli!
jinak pokud se Ti nelíbí česká nulová tolerance, tak co Ti brání přestěhovat se do "dojčlandu" kde můžeš pít za volantem?!
asd.
U nás budeš zločinec dokonce i když si dáš nelko, nadejcháš 0,1 a to nealko přiznáš.
To je Váš názor, nebo to máte někde doložené, páč se nikde podobně o tom nepíše. Páč přiznat nealkoholický nápoj je úplně něco jiného, nežli přiznat alkoholický nápoj a mít v dechu to co napsala tazatelka.
Nealko pivo je nápoj alkoholický, obsahuje až 0,5% alkoholu a máš to i napsaný na piksle...
Docela sviňárna a vim o řidiči kterýho takhle nachytali a o papíry přišel.
Pak o dalším kterej nikam nejel jen si na parkovišti zatopil (chtěl spát v autě na parkoviši a odjet až ráno), byl označen za řidiče (nastartovaný auto, seděl za volantem, že nikam nejel nezájem), nadejchal a papíry v čistírně, nepomohl ani právník..
Jak má orgán vědět, když sednu do svýho auta, co mám v plánu dál? Člověk sedící za volantem je prostě řidič (aktuálně stojícího vozidla). Že nealko pivo má nějaký alkohol - to je fakt někdo, kdo to neví? Nevěřím. Slyšel jsem, že u nás většina lidí umí číst a všude to tam píšou. Já jsem za nulovou toleranci. U nás nějaký limit fungovat nemůže. Stačí se podívat, jak většina řidičů přistupuje k limitu rychlosti a často je tam z dobrého důvodu. Dobrá třetina národa se chová, jak nesvéprávní jedinci, co by správně měli mít opatrovníka. A ještě jim oficiálně dovolit lézt za volant s alkáčem. No potěš.
Diesel, pokud v D zaviníš nehodu , tak je alkohol i do 0,5 výrazně přitěžující okolnost. Pokud nehodu nezaviníš a v průběhu nehody jsi reagoval správně (a ne jak nalite) tak ti to nepřitíží.
Po Birelu nadýchat nemusíš ale můžeš. 0,2 nadýcháš klidně i absolutně střízlivej, je to přirozená hladina a třeba po Margotce nadýchá skoro každej. Když k tommu přiznáš Birela tak to podle zákona je prokázaný alkohol a máš problém (pokud policajt neni debil tak to neřeší, ale jakmile se mu nelíbíš nebo potřebuje splnit normu na pokuty, tak si to vychutná)
Honzinek - můj názor je ten, že řidič je člověk který vozidlo řídí, tj. z klidu ho uvede do pohybu. Ne někdo kdo stojí na parkáči a topí si. Je řidič i člověk který stojí vedle chcíplýho auta a tlačí ho? Nebo člověk na místě spolujezdce který ve stojícím autě klíčkem nastartuje? Člověk na místě spolujezdce který povolí ručku a jede s tim z kopce a od spolujezdce řídí? Policajt si má počkat až se rozjede nebo ho před zastavením vidět že jel. Ne sebrat papíry němoku kdo vůbec nikam nejel.
Nulová tolerance je zbytečná buzerace. Povolit půl promile neni dovolit jezdit nalitej, ale legalizovat jedno pivko po obědě který ničemu nevadí. Nezměnilo by se vůbec nic, kdo jezdí vylitej ten jezdí i dnes, kdo nechlastá tak by si pivko nedal ani kdyby bylo dovolený. A obzvlášt na tom kole kde pivo na vyjížďce je naprosto běžná věc.
Taky by se hodilo odmítnutí testu postavit na úroveň max. hranice prokázanýho chlastu/ drog. Současný stav že totálně vylitej odmítne test a místo trestnýho činu jde jen o přestupek je pěkná blbost. Klička zákonodárců aby mohli vykličkovat.
No ono kdekoliv jinde by to fungovalo a funguje ,ale v česku jsme od kočárku učení prarodiči,rodiči a dalšími "účastníky" nejen silničního provozu o tom, že zákony jsou proto aby se porušovali .
asd1,
můj názor je ten, že řidič je člověk který vozidlo řídí, tj. z klidu ho uvede do pohybu.
Ano, je to Váš názor, ale soudy to řeší jinak, třeba situace, kdy několik lidí tlačí auto a ten co otáčí volantem je ..
pobavil jsem se na školení řidičů, když školitel citoval ze soudních rozhodnutí...
Banda tlačí auto a ten co točí volantem je řidič - tam je to jasné, auto jede a on ho řídí.
Ale proč řidič i osoba co sedí za volantem stojícího auta který nikam nejede/ je v klidu? To by musel být řidič kdokoliv na sedadle řidiče, i bez nastartovanýho motoru, to taky nikam nejede, ale stačí povolit ručku a i bez motoru se rozjede (nebo roztlačí).
asd1, určitě se shodneme, že se to bude rozhodovat podle individuální situace a dokazování.
Žádný paušál nejde sdělit.
Lidi, aby bylo vozidlo řízeno, musí být uvedeno do pohybu, jedno jestli s motorem nebo bez. To znamená, že se musí otáčet kola! Třeba o centimetr. Ale pokud auto stojí, tak tam můžeš za volantem nastartovaného sedět zlitej jak Dán.
@ernie... to je ovšem problém v dokazování u soudu. Policajt dal dýchnout a napsal do zprávy, že seděl za volantem. Jak prokáže, že jet nechtěl, když nejsou svědci.
@gumidek A co tady řešíš? Seděl za volantem, to může. Důkazní břemeno o tom, jestli dotyčný ožralý jel není na něm, ale na policajtovi. Ten musí dokazovat, že někdo něco porušil, ne občan, že nic neporušil. A není relevantní, jestli někdo chtěl něco dělat, ale jestli to dělal. Ale je vidět, že myšlení lidí v tomto směru je již pěkně naohýbáno hlavně médii...
ernie, ale víte, že jsou případy, kdy soud odsoudil takové řidiče.
.Páč dokazováním zjistil...
Dotaz, má někdo nějaké rozumné vysvětlení, proč opilá osoba sedí za volantem, třeba i nastartovaného vozidla?
Neviem presné znenie vašich zákonov v tomto,no pre porovnanie so Slovenskom. Máme nulovú toleranciu alkoholu v krvi, no zároveň do cca 0,28 je tolerancia pre telo z fiziologického hľadiska potvrdená dokonca Ústavným súdom Slovenskej republiky. Pri dychovej skúške musia byt dve skúšky,kde tá druhá musí vykazovat nižšie hodnoty alkoholu. V praxi to znamená,že vodič dostane sice pokutu za alkohol,nulová tolerancia,no nebude mu uložený zákaz riadenia motorového vozidla a odobratý vodičský preukaz. Možno je na tom vaša legislatíva podobne. Čo sa týka pýtajúcej,tak tej by som doporučil si dat spravit pečeňové-játrové- testy na GMT. Po tak dlhej dobe asi bola predtým opitá ako delo alebo jej nesprávne funguje pečeň.
@slavco U ženy 60 kg to vychází na asi 1,8-2,0 o půlnoci, kdy přestane pít. To je cca od 20:00 vypití 1,2 l bílého. Dvojka v žíle u baby, to už je docela nářez.
Kdybys řekla že žádný alkohol nebyl a dál už nic neřekla, tak by se nic nedělo, těch 0,24 se bere jako fyziologicky možná hranice která může být i bez požití alkoholu.
Bohužel ty jsi alkohol přiznala, tak se i těch 0,2 bere jako prokázaný alkohol = papíry do čistírny + pokuta.
Pokud nechceš přijít o řidičák, tak jednoznačně právník a vypovídat přesně podle jeho rad. Např. ti poradí vypovědět že sis ve stresu spletla den a nepila jsi večer předtím ale o den dřív, a k snídani sis dala Margotku nebo švestkový kompot apod. Půjde o slovíčkaření a když jedno řekneš špatně tak o ty papíry přijdeš.
Zlatej dojčland, kde při bezpečné jízdě legálně můžeš mít půl promila (a na kole dokonce až do 1,6), takže tam by ti policajt popřál hezký den a nic by se nedělo...
Hodnota 0,24 ‰ nebo také 0,3 ‰ je dána také technickými možnostni měřícího přístroje (detektoru).
Běžně prodávané levné alkoholtestery mají rozsah 4 - 5 ‰ a přesnost ±10%, což je 0,4 ÷ 0,5 ‰
Tak to není, policejní přístroje jsou přesnější, ale v lidském organismu se může vyskytovat nízká hodnota alkoholu, proto je odpočet ze zdravotního hlediska. Viz uvedené odkazy nahoře.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.