Nejste přihlášen/a.
Přiznám se že nechápu smysl přepisu auta na nezletilého, podle českého občanského zákoníku lze nezletilého zatížit majetkem pouze se souhlasem opatrovnického soudu, včetně zápisu této skutečnosti do evidence vozidel. Výjimkou je majetek nepatné hodnoty, která je podle judikátů soudů ca 15 000,- Kč. EKO a správní poplatek se musí uhradit před provedením úkonu.
Auta se musí psát na postižené dítě ,které na to dostalo příspěvek od státu a už tři roky bez souhlasu soudu.Stačí zákonný zástupce.Tak si myslím ,že ten soud není třeba ani u zdravých dětí .
Nechápu, proč do toho pleteš postižené děti, ale ...
Při pořízení kompenzační pomůcky pomocí příspěvku není potřeba souhlas soudu a plně jo nahradí rozhodnutí o přiznání příspěvku na zvláštní kompenzační pomůcku - motorové vozidlo z úřadu práce. Ten totiž za nezletilého zhodnotí, jestli mu vlastnictví vozidla pomůže. Zákonný zástupce nemůže toto dle zákona zhodnotit.
Při následném prodeji a přepisu je ale již souhlas soudu vyžadován.
V případě, že nemáš v ruce rozhodnutí o přiznání příspěvku, tak je potřeba souhlas soudu vždy.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.