Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Řízení se sadrou

Od: scania odpovědí: 14 změna:

dobrý den,chtěl jsem se zeptat jestli je nějaký předpis který zakazuje řízení motorového vozidla jestliže mám na ruce dlahu nebo sádru.díky

 

 

14 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


1x

Nezakazuje, klidně můžete, pokud jste schopen řídit.

Již mnohokrát se řešilo, pokud má někdo neschopenku, či sádru někde, že nesmí řídit. Dávali se různé příklady, ale nikdy se nedošlo ke stejnému závěru.

 

mate59

0x

Se sádrou nebo dlahou není povoleno jezdit.Vlastní zkušenost.

mate, prosím definujte jakého přestupku se dopustí řidič, když má sádru na malíčku, rameni či podobně.

Ve kterém předpisu je toto uvedeno?


doplněno 14.01.16 20:11:

mate, ale Váš přípěh nesvědčí o znalosti předpisů, prosím, nedávejte již špatné rady. Neznamená, že něco policie řekne a musí to být vždy pravda.

mate59

Loni jsem měl zlomenou vřetenní kost zápěstí, sádru na ruce.Zastavili mě policajti a chtěli po mně pokutu,naštěstí pokračovala v jízdě manžeka.Domluvili, pokutu nedali,já jsem se s nima nehádal.Tot zkušenost.

majsterjoe*

Ale no tak, sádra na malíčku už je omezení hybnosti celé ruky a o rameni ani nemluvě. Co se týče prvního vašeho příspěvku, píšete pokud je schopen řídit. Někdo je schopen řídit i s jednou rukou a je to snad povolené?

mate59

Řidičák jsem dělal ještě z vyhlášky č.100.Mám za to,že když mi poví orgán,že se sádrou se nemúžu plně věnovat řízení a omezuje mě to např. v řazení rychlostí a točení volantem, dám mu za pravdu i když si myslím svoje.

rd*

Co řekne policie samozřejmě nemusí být pravda, stejně nemusí mít pravdu úředník, ke kterému se někdo odvolá, když s pokutou nesouhlasí a tak by se dalo pokračovat. Dokonce se žel stává i to, že někdy nemají pravdu všechny soudy.

 


0x

no, policajti to asi moc rádi nevidí...

opřít by se mohli o toto:

Zákon č.361/2001 Sb., o provozu na pozemních komunikacích § 5 odstavec 2 písmeno c říká: Řidič nesmí řídit vozidlo nebo jet na zvířeti, jestliže je jeho schopnost k řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti snížena v důsledku jeho zdravotního stavu

ale jestli by se jim podařilo, v konkrétním případě, prokázat snížení schopností...

mytrix*

Ano přesně o toto se mohou opřít. Doporučeno je požádat doktora o vystavení potvrzení, že zranění (sádra) neomezuje možnosti řízení auta. Pokud toto potvrzení odmítně vydat, pak prakticky nemáte možnost případné policejní kontrole prokázat opak.

Neumím si představit, že by lékař vydal potvzení, že vás zlomená ruka v sádře neomezuje v řízení auta.

masoni, vozidlo můžou řídit i postižení. Když mám prst v sádře, určitě není moje schopnost snížena.

Ale jak jsem psal na začátku, určitě se neshodneme všichni. Neznám případ, že někdo dostal pokutu za podobné.

mytrix*

S tím souhlasím Osobně bych taky takový papír nevydal.

 

buss

0x

Ridič zná! A co tak napsat, kde tu dlahu, sádru máš? Na ruce, jak budeš svírat volant, ovladače? Musíš být schopen přece ovládat bezpečně vozidlo. Neznáš základní podmínky a povinnosti.

 


0x
Já teda ze zlomeným zápěstím řídil bez problémú a policajti sice divně koukali ale nic mi neřekli a pamatuju že ředitel jedné zdejší plynárny měl osobního šoféra a ten měl jednu ruku dřevěnou a taky sem neslišel že by stim měl u policie problém

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]