Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Uzivani auta nez se vyridi dedictvi

Od: tomas65 odpovědí: 15 změna:

ahoj pred 4 mesici umrel pritelkyni bratr zanechal auto ktere zdeji jeji matka otazka zni jestli se uto muze vyuzivat nez se vyridi dedictvy povine ruceni je uz napsane nanas dekuji

 

 

15 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

ixolocuno

0x

Ano může používat, pokuď s tím dědicové(matka) souhlasí.

 

tomas65

a nepotrebujem nejaky pisemny doklad

 

tomas65

a jde oto co policie kdyz ji mam doklady od auto kde je vlastnik po smrti

erikch*

PČR nepřísluší zkoujmat vlastnické vztahy k vozidlu-pokud je auto registrované(má značky,TP atd.),platnou pojistku a TK,řidič příslušné oprávnění apod.tak není dál co řešit-prostě auto mám půjčené a nashledanou...

ixolocuno

Policie také řeší vlastnické vztahy k vozidlu. A dokonce musí. Např. do ciziny bych z takovým autem určitě nejel. U nás vcelku bez problému. V nejhorším případě toto vozidlo zajistí.

doplněno 03.09.12 21:34:
esipa.cz/...">273/2008Sb. Zákon o Policii České republiky
: nějak si nevzpomínám, že by tento zákon obsahoval cokoliv o oprávněnosti zkoumání majetkoprávních vztahů ze strany PČR. . .doplněno 03.09.12 22:01: tomas65: zákon 361/2000 Sb.:§6 (8) Řidič motorového vozidla musí mít při řízení u sebea) řidičský průkaz,b) osvědčení o registraci vozidla podle zvláštního právního předpisu[2],c) doklad prokazující pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla podle zvláštního právního předpisu[9], d) doklad o zdravotní způsobilosti, pokud jde o řidiče podle § 87 odst. 3. máte tyto doklady? pak můžete jezdit.doplněno 04.09.12 20:59: doplněno 04.09.12 19:48: já bych jim ještě povyprávěl něco o babičce z třetího kolena, případně o tetičce, která se seznámila se strýčkem na Hlavním a měli spolu pět dětí a ty děti. . . jedna zásada: s Policíí se nemluví. čím méně s nimi (kdykoliv vás na silnici zastaví) budete mluvit, tím lépe pro vás. jinak jim totiž dáváte možnost opatřit si důkazy proti vám. a pak, na základě důkazů, budete platit! pro tazatele: v případě odtahu předložíte výše uvedené doklady, zaplatíte pokutu a odtah a jezdíte dál. taktéž je nezajímá, kdo je majitelem vozidla. jak by to asi dělali u firemních a leasingových aut? p.s. dům v dědickém řízení také opustíte (nebudete používat) a budete několik let do vyřízení dědictví bydlet pod mostem?
ixolocuno

Dobře vytrženej jeden paragraf ze zákona. Ale neznamená, že když jsou splněny jen tento podmínky mohu jezdit. Co když jsem pod vlivem alkoholu. Mohu taky jezdit z vozidlem. Co když jsem vozidlo odcizil, mohu také jezdit bez možného zákroku policie. A teď to hlavní, co když toto vozidlo neoprávněně užívám dle trestního zákona §249.

Může tedy policista zakročit, pokuď má důvodné podezření, že je zde páchán trestný čin? Může při tomto podezření zkoumat majetkoprávní vztahy?



doplněno 04.09.12 19:48:

Jezdit můžeš , jen za hranice raději ne. V případě např. odtažení nebo botičky to budeš mít také složitější. Pokuď tě zastaví PČR tak jim zdělíš, že vozidlo máš zapůjčené od dědice po mrtvém příbuzném. A že ještě není ukončeno dědické řízení, proto máš papíry na člověka, který je po smrti.

doplněno 04.09.12 22:16:

@ Jasně z PČR se zásadně nemluví. Takže až ho zastaví a slušně se zeptají, kdo mu to vozidlo zapůjčil, když je majitel (dle registru) mrtev, tak když bude mlčet, tak ho určitě hned pustí. Ne nepustí, bude zjištovat, jestli to neukradl.Takže si tam pěkně postojí.To si asi moc nepomůže.

Pokuď požaduji vydat zadržené vozidlo, musím prokázat "vztah" k tomuto vozidlu. To že ti ho někde můžou vydat i bez tohoto je věc jiná. Oni ručí za to vozdilo, tak si musí dávat pozor, aby ho vydali správné osobě a ne třeba podvodníkovi.

Od začátku píši, že vozidlo může používat.

tomas65

tak nevim jestli to mam riskovat

majsterjoe*

Dle me policie overi, pouze neni li automobil hlasen jako odcizeny. Dale to neresi.

tomas65

tak asi snim jezdit zatim nebudu dokud se to nevyridi nechci aby to ostavyly

tomas65

ano to vse mam

erikch*

2masoni-přesně tak-dávám bodík

možná řeší, ale nemá k tomu oporu v platných českých zákonech. pokud si myslíte, že ano, (když dokonce musí) pak prosím o vysvětlení a případný odkaz na příslušnou zákonnou normu. rád se poučím.

 

nu*

0x

nic neriskuj, než se vyřídí dědictví, což může trvat několik měsíců, dej auto na špalky, nauč se psát a nastuduj si občanský zákoník

nuzabil

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]