Jak umlít skořápky pro slepice

Od: Datum: 15.09.15 19:04 odpovědí: 22 změna: 28.09.15 21:34

Dobrý večer, poradí mi někdo, jak snadno rozdrtit (rozemlít) skořápky od vajec pro slepice? Děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 15.09.15 19:07

Dobrý den, máte doma hmoždíř? Ten by to zvládl (když mu pomůžete). Zdravím!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.09.15 19:08

Pokud si dobře vzpomínám, tak se u nás nikdy skořápky nemlely. Jen tak v rukách se vyschlé skořápky podrtí na malé kousky a hodí slepicím. Slepice už si je zobákem případně oklovají samy.

Ohodnoceno: 3x

Od: hanca123
Datum: 17.09.15 17:29

To mi radí většina odpovídajících. Jenže já nemám skořápek malý pytlík od mouky a slepice tři. Slepic máme hodně a skořápek od nich (nosí mi je všichni, kterým vajíčka prodáváme) strašně moc. Proto ten dotaz, jestli nemá někdo nějaký zlepšovák. Hanča123.

Datum: 17.09.15 19:27

Do všeho okolo hospodářství musíte dát trochu práce. Pokud máte stodolu, tak asi nebude problém skorápky usušit v tenké vrstvě. Poté nasypat volně do silného igelitového pytle, zavázat a pošlapat. Nebo nasypat do masové /masné/ přepravky, to je ta vysoká, plná, bez otvorů a opět v čistých holínkách, nebo botách pošlapat. I pro větší hejno slepic by neměl být problém toto zvládnout, zase těch skořápek nemůžete dávat přesmoc.

Odpověď Hance na dotaz v 17.29.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.09.15 19:10

Proč je chcete mlít, slepice krásně vyzovají rozdrcené skořápky . My je sušíme a pak je dám do pytlíku a rozmačkám je a tím to končí, žádné mletí .

Datum: 15.09.15 19:32

My to děláme stejně, skořápky vodou vymyjeme, usušíme, dáme do pytlíku a poté rukou rozmačkáme. Slepice si je v případě potřeby samy rozbijí zobáky.

Od: hanca123
Datum: 17.09.15 17:29

To mi radí většina odpovídajících. Jenže já nemám skořápek malý pytlík od mouky a slepice tři. Slepic máme hodně a skořápek od nich (nosí mi je všichni, kterým vajíčka prodáváme) strašně moc. Proto ten dotaz, jestli nemá někdo nějaký zlepšovák. Hanča123.

Od: hanafortova
Datum: 24.09.15 17:33

Dobrý den! Já mám také hodně skořápek a když je jenom rodrtím rukami tak to tolik nechtějí, jako když je nechám proběhnout šrotovníkem, ale opravdu na malou chvilku. Zkuste to. Zdravím Hanka

Datum: 15.09.15 19:40

ty moje to vubec nejedly a ignorovaly v jakemkoli stavu (ani zamichane do krmiva, vzdycky zustaly vsechny skorapky, a krmivo do mrte vyzrane), zbytecna prace, koupil jsem takovy jemny vapenny sterk nebo co to je, a to uz pak z misky evidentne mizelo

Datum: 15.09.15 19:40

Když jsem byl malý, tak jsme u tetiny skořápky slepicím prostě hodili a ty se po nich mohly utlouct. V životě by nikoho nenapadlo jim je mlít nebo drtit. Tvoje slepice nemají zobáky?

Datum: 15.09.15 23:16

- co masový mlýnek? - je dobrý i na strouhanku (resp. na rychlé rozemletí suchých rohlíků) !

doplněno 16.09.15 10:49:

- když to nezkusíte, neuvidíte ...

doplněno 19.09.15 10:09:

paw -

nevím, jak dnes, ale "komoušské" masové mlýnky se nějakými skořápkami ztupit nemohou - mlela jsem na nich i kostičky do žrádla pro psy. Ostatně mne to začalo natolik zajímat, že to jdu zkusit !

Od: paw®
Datum: 18.09.15 20:51

Nechci se dotknout, ale tim se mlynek zarucene stupi a neni to potrebne.

Pro tazatelku: Nasi maji 20 kur a skorapky bud podrti v ruce nebo hodi na zem a poslapou. Nosi nam to kde kdo. A suchy chleba/rohliky se hodi do korytka, kam tece pro drubez voda a oni si to uz preberou.

Datum: 16.09.15 07:30

Tak hanca chce třeba namlet a udělat nějaké granule, tuhle jsem o nich četla, že se slípky po nich mohou utlouct.

Většinou se ale to dělá tak, jak píše většina, usušit a suché rukou podrtit, v menším množství třeba v tom sáčku, praská to samo.

Jinak velké kusy moc nedávat, je to o tom, že některé zlobivé slípky potom klobají vlastní snůšku. Ale když je dobré, kvalitní krmivo, tak to nedělají, spíše když mají málo vápníku. Nezapomeňte, až budete rýt záhonky pár žížal hodit přes plot slepicím, mohou se po nich utlouct, je to jejich přirozená potrava, to jenom my si myslíme, že jim naše podstrčené zobání stačí.

Od: jentak
Datum: 16.09.15 07:37

Usušit. Dát do prázdného pytlíku od mouky, a pomačkat-rozdrtit na malé kousky. Máme jich spoustu a dáváme je sousedovi co má slepice. Asi mu to zobají, když je pořád od nás bere.

Datum: 16.09.15 10:21

Když rozemelete, budete mít prášek, moučku, kterou slepice nesezobou. Ostatní napsali, jak na to.

Od: skorapka
Datum: 16.09.15 14:28

Tak to by mne zajímalo na co tazatelka potřebuje rozdrcené (namleté) skořápky z vajec pro slepice. Slepicím úplně stačí ty skořápky v rukách rozdrtit, tak jak tu píšou ostatní. Je to snadné a nic víc s tím dělat není třeba. Já jim to dávám zamíchané do krmení.

Datum: 17.09.15 19:59

Už tu zaznělo, masový mlýnek, tož to by mě ty slipky mohly, nasušim a namačkám v pytlíku třeba od mouky stejně to ty potvory nežerou, koupím jim jakési cosi nadrcebné, namíchám se šrotem, a co si myslíte, že zbyde na dně krmítka? Ta "moučka" by šla zamíchat třeba do řepy nebo brambor.

Datum: 18.09.15 21:25

tak at vam neco vyrobi manzel ze dreva, nasypka, klika a v tom valecek s hrebikama a nebo vrutama apod, proste takova McGyver drticka, kdy jen zatocite klikou a vysypete, nebo propadavaci, fantazii se meze nekladou :)

Datum: 19.09.15 10:06

joudic -

prostě takový "masový mlýnek" ..

Od: cicko
Datum: 20.09.15 00:42

Čím slepice krmíte? Pokud průmyslově vyráběným krmivem, tak přidávat skořápky je zbytečné. V případě vlastní produkce krmiva je nejvhodnější na zpracování skořápek tříštivý šrotovník (v podstatě velký mixér). Ten se nechá využít různými způsoby- drcení obilovin, kostí, suchého pečiva a různých jiných komponentů, které využijete při výrobě krmiv.

Datum: 23.09.15 18:47

Nám známá ušila pytlík cca 30x20 z hrubého (silného) plátna, do toho jsme skořápky nasypali, dali na beton či dlažbu a pobouchali jsme to gumovou palicí. Je to záležitost na minutu a skořápky jsou krásně rozdrcené. Lepší způsob jsme nevymysleli. Nenapsala jste kolik slepic máte.

Od: jindriska
Datum: 28.09.15 21:34

Požádejte dodavatele skořápek, ať je už oni usuší a rozrtí a pak teprve donesou vám, Já sama je usušené sypu do velké bedny a velkým kladivem (dá se i sekyrkou) potluču

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.