Lepení akvária

Od: Datum: 06.04.15 19:42 odpovědí: 8 změna: 14.04.15 21:02

Dobrý den. Chtěl bych si akvárium a o rozměrech 120*50*50 zhruba 300l. Má někdo zkušenost s tím? ;)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.04.15 22:15

Lepil jsem 120x50x40 z desítky skla a v pohodě. Musíš jen dobře odmastit...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.04.15 23:13

Jedinej problem je rezani takto silneho skla. Dnesni lepidla dokazou zazraky.

Od: aroff
Datum: 06.04.15 23:14

Co bys přesně potřeboval vědět?

V prvé řadě je potřeba nechat nařezat sklo, kde není žádný kaz. Důkladně prohlédout. Nechat zabrousit hrany, Jde to i ručně, ale strojně je to lepší. Lepit černým akvar.silikonem, čirý je náchylný na prorůstání řasou.

Je dobré na přední a zadní stranu přlepit "výstuhu" asi 0,5cm od horní hrany. Pak se na to nechají pokládat krycí skla. Nejsou položena na akváriu a nemohou spadnout. Při lepení dodržovat úhly.

tabulku na výpočet síly skla najdeš třeba tady http://www.theaquatools.com/building-your-aquarium

Od: spongebob2
Datum: 07.04.15 22:50

Díky za odpovědi. A ještě bych potřeboval poradit s osvětlením. Plánuji tam mít i rostliny nějaké. Kolik tak watů na takové akvárium?

Datum: 07.04.15 23:11

2x zářivka 120cm. Důležitá je taky teplota a barva světla a tím nemyslím nějaké fialové atd. Jde oto aby spektrum bylo co nejpodobnější dennímu světlu. 5000 K-6500K. Takže třeba od Philips TL-D 36W/865

Od: edge®
Datum: 09.04.15 20:48

Do 120cm akvária 120cm zářivku? A patice budou přesahovat okraje hm. Do 120cm je nejvhodnější 1047mm, je to ale speciální rozměr pro akvária, cena těch zářivek je teda vyšší. Určitě by stačily i dvě 90cm zářivky a případně reflektory na ně přidělat...

Osobně bych ale radil pohledat třeba na bazoši a podobně nějakej použitej akvarijní set. Někdy se dá sehnat skvělý akvárium za zajímavou cenu. Já si sehnal za pár tisíc 360l akvárium s oválným čelním sklem, krytem s osvětlením, skříňkou a filtrací a ikdyž je to starší akvárium, tak je uplně jako nové :)

Datum: 09.04.15 22:05

"Do 120cm akvária 120cm zářivku?" Tak to vidíš a já se celých více než 40 let co se akvaristice věnuji domníval, že se osvětlení umistuje nad akvário do krytu a nebo rampy. Ono se přitom dává do akvária, jsem to ale trubka, Jště před rokem jsi odemě sbíral informace a už jsi mě dostal. Pane jo.

Od: edge®
Datum: 14.04.15 21:02

Já jsem nechtěl nikoho urazit, což se podařilo jeslti jsem to dobře pochopil.

Nad akvárium v rampě možná, ale kryt přece kopíruje akvárium a zářivka plus patice dá navíc 4cm a to minimálně. Pokud si někdo udělá doma na 120cm akvárium kryt s vnitřním přesahem 4cm, tak společně s materiálem to jsou dalších pár cm navíc a mít kryt s přesahem přes okraj akvária na každé straně 3-4 cm, jak by to vypadalo? Já jsem puntičkář a jen jsem si logicky v makovici poskládal, žebych něco takovýho nemohl mít.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.