Agama stříhání nehtů?

Od: Datum: 08.08.14 11:00 odpovědí: 1 změna: 08.08.14 14:43

Dobrý den , Má se u Agamy Vousaté stříhat nehty? Děkuji za odpověd :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: aroff
Datum: 08.08.14 14:43

Na nehty se vyprdněte, ale drápky údajně ano. *smich*

Agamě drápky neustále dorůstají a protože nežije ve svém přirozeném prostředí, nemá možnost si je obrušovat. Je proto potřeba je čas od času zastřihnout a zapilovat. Zpravidla tak činíme, když jsou konce drápků ostré natolik, že by nás agama při manipulaci mohla nechtíc poranit. Ještěr není pes ani kočka a nechápe, kteří si při kontaktu s člověkem dávají na drápy pozor. Ještěři ve skupině po sobě různě lezou a je spíše na tom druhém, aby uhnul, když je mu něčí dráp nepříjemný.

Jak správně stříhat. Nejlépe proti světlu, abychom dobře viděli cévku, procházející drápkem a agamu nezranili. Stříháme až kousek za ukončením cévky a to naplocho a ve směru zahnutí drápku, abychom tak vytvořili přirozenou špičku. Nejlépe se na to hodí manikůrní kleštičky. Drápky pak zapilujeme ve směru růstu drápků manikůrním pilníčkem.

V jakém věku stříhat? Stříhat můžeme drápky i mladým agamám, ale až ve věku, kdy dobře vidíme cévku a jsme schopni se trefit.

Důležité rovněž je, jak je agama ochočená a nakolik nám věří. Zvíře, které projevuje strach a snaží se uniknout, rozhodně stříháním nesmíme stresovat. Pokud je to nutné, počkáme, až se agama zklidní nebo přímo večer usne nebo brzy po ránu, než se zcela probere a zákrok provedeme v této době.

V ideálním případě, kdy máme její plnou důvěru, si nechá brát jednu nohu po druhé, natáčet dle naší potřeby a stříháním drápků se vůbec nenechá rušit.

Jestliže jsme kleštičkami stiskli příliš blízko cévky a tedy i blízko nervu, nebojte se, ona vám to dá okamžitě znát. Já osobně vždy nejprve zkusím lehký stisk kleštičkami v místě, kde chci střihnout (samozřejmě po důkladném prohlédnutí místa) a pokud se nic neděje, mohu pokračovat. V opačném případě mi agamky svou zapůjčenou končetinu vytrhnou z ruky nebo s ní alespoň nespokojeně zatřepou.

Zdroj : http://www.liborbalak.wz.cz/agama.htm

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.