Lihový teploměr nejde sklepat?

Od: Datum: 20.09.11 15:26 odpovědí: 21 změna: 30.06.14 22:25

Ne, opravdu nejde, tak proč to KURVA prodávají? digitálním teploměrem jsem si naměřila 34,7, a to je nový a prý kvalitní,hartman, tak jsem se naštvala a koupila lihový, ten je na jedno použití, pak se může vyhodit,opravdu nejde sklepat ani kdybych čarovala. Není způsob, jak si změřit teplotu, kdo mi poradí, kde sehnat rtuťový teploměr?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.09.11 15:36

Dobrý den. Bohužel Vás asi zklamu, ale rtuťové teploměry by se již nikde neměly dát koupit. Zakázali nám to politici v Bruselu. Jinak souhlasím, že byly nejspolehlivější.

Datum: 20.09.11 16:44

Proto mám doma rtuťových naštěstí ještě 5 v zásobě :) a nedržíte ten digitální jenom špatně? Mívají většinou takové ty měřící "hlavičky" mnohem menší a o dost hůř se drží. Taky jsem jeden doma měl než vypověděl službu

Datum: 20.09.11 16:56

Mám takový dojem... že se sklepávat nemají? Nebo to platilo pro ty rtuťové?

No každopádně doporučuji ten digitální strkat do pusy. Tam mi přestal hlásit chronické podchlazení a dokonce mi naskočila mírná teplota! *smich*

Od: ru*
Datum: 20.09.11 18:26

Děkuji za radu, v puse jsem si naměřila normální tělesnou teplotu. Jen nevím, až budu skutečně nemocná a budu mít zimnici, zda ho nerozkousnu. *bzum*

Datum: 30.06.14 20:53

Pak jedině... dopr... tam ho jistě nerozkousnete.

Od: hm®
Datum: 20.09.11 17:20

Ještě existují jakési papírové asi za 5 Kč/ks. Jsou také na jednorázové použití, ale prý se dají použít opakovaně (mockrát asi ne, ale při nemoci třeba na den nebo dva jeden teploměr, to snad ano). Bohužel nevím, jak se jmenují, ale opravdu jsem je někde na internetu viděl a nějaké noviny nebo časopis dělaly recenze teploměrů a tyhle tam vyšly kupodivu dost dobře.

Datum: 20.09.11 17:40

Pokud nejde sklepat, vložte ho do studené vody a uvidíte jak rychle sleze. Mám dojem že lihové se nesklepávají.

Datum: 20.09.11 18:17

lihové teploměry nepomůže dát do studené vody ani do ledničky,zkoušela jsem všechno, sklepávat se mají, ale dle sdělení lékárnice i návodu to jde "hůř". Nejde to vůbec. Mělo by být zakázáno je prodávat, anebo by měli připojit velké upozornění, že jsou na jedno použití, stojí 80 Kč. Nevím,jak je možné,že je vůbec povoleno něco takového prodávat.

Od: hm®
Datum: 20.09.11 18:33

Ono asi těžko co za teploměry prodávat. Normální a zdaleka nejlepší - rtuťové - blbci úředníci zakázali, tak zbývají asi jen ty lihové a pak všelijaké divné pokusy (jako např. bezkontaktní elektronické, které ovlivňuje i barva zdí v konkrétní místnosti). *cert*

Datum: 20.09.11 18:44

Já to naprosto chápu, blbci úředníci, hlavně ti nahoře, dělají všechno pro to, abychom se ideálně nedožili důchodu, i takový detail,že nám znemožní změřit si horečku, k tomu může být krůčkem blíž, abychom se rozčilovali nad problémy, které v 21.století přece nemohou existovat... vzhledem k tomu,co všechno se v tomto ohledu poslední dobou děje,je to pro mne čím dál větší výzva, důchodu se hodlám dožít a mám v úmyslu si ho dlouho užít. *slunce*

Datum: 20.09.11 18:48

*smich*:D

Od: petapeta*
Datum: 20.09.11 19:02
Pochybuji, že máte lihový teploměr. Zřejmě máte lékařský teploměr, v němž je rtuť nahrazena slitinou galia.
Zde je návod na sklepání: http://www.exatherm.cz/reklama.htm
Datum: 20.09.11 19:19

Na základě vaší reakce jsem si přečetla složení teploměru v příbalovém letáku, a opravdu je galiový. To je však jediné, v čem vám mohu dát za pravdu. Jen nevím, proč ho lékárnice prezentovala jako lihový. Jedná se o výrobek francouzský, a nic to nemění na faktu, setřepat se mi ho nepodařilo.►*zed*

Od: zokre
Datum: 24.09.11 20:44

Jednoduché.
Obal koupíte v tabáku, dnešní mládež v tom nosí skleněnku ze které kouří marihuanu, uvážete na provázek, nebo nit, do obalu vložíte teploměr polohou jako je na obrázku a pak jen zatočíte (pozor aby jste nerozbili lustr). Je to okamžité, 100% účiné, bez bolesti.Prostě sranda co zvládne i dítě

Od: dave*
Datum: 13.11.11 19:46

Super nápad, funguje to .

Dave

Datum: 29.09.11 15:24

A připočetla jste půl stupně? (Nečetl jsem vše, třeba se tu už o tom mluvilo.) Pravda, 35,2 je taky nízká teplota, ale být to může. A po prvním měření jsem vždy držel ruku přitisknutou k tělu, aby se porpažní jamka ohřála, a měření jsem opakoval.

Datum: 13.11.11 19:57

Jste zdravá a teplota 34,7 se vám zdá málo? Nevím ale já víc nemívám, pokud mám 36.6 jsem na umření zrovna tak jako když druhý má 40C. Také mám málo krevních destiček ale hematologové se tím už konečně přestali zabývat, prostě víc jich nemám, nekrvácím a rány se hojí v pohodě. Stejně je na tom i sestra.

Od: buss®
Datum: 13.11.11 20:06

NEJDE, už z principu, tudíž ochladit.

Od: bmbx®
Datum: 13.11.11 20:08

Uvědomte si, že sklepávání rtuťového teploměru šlo díky velké měrné hmotnosti rtuti. jinak s digitálními lékařskými teploměry mám dobré zkušenosti, už 20 let používám lékařský digitál od fy Sharp.

Od: jojo*
Datum: 30.06.14 19:10

Dejte ho do ponožky špicí dolu a pak s ní tak deset vteřin točte a je to.

Datum: 30.06.14 22:25

Ahoj. Teda! Jak neslušně se v roce 11 mluvilo! Možná právě proto ji nešel ten LIHOVÝ teploměr ,,sklepat,, . Ty rtuťové mají takové zúžení nad tou spodní zásobkou rtuti. Pod ní se dá právě tím sklepnutím tu rtuť dostat. Včera jsem viděl jednoho prodejce prodávat rtuťáky na burze v Držkově. Za 14 dní je tam další a v neděli je jedna opakující se v Tuhani za Semilami. To město jsou Semily. Sakra!

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.