1xSmazaný příspěvěk - Pravidlo Z11

Od: Datum: 07.12.16 10:19 odpovědí: 13 změna: 07.12.16 23:51

Na tento dotaz, kde tazatel se chce naučit upravovat noční fotografie s oblohou převětlenou světelným znečištením: http://www.poradte.cz/elektro…dit-preexponovanou-fotku.html

jsem dotyčnému poslal odkaz na astrofórum, do konkrétní sekce zpracování fotografií, kde se může dozvědět jak postupovat a kde mu i odborně poradí.
Tazatel mi příspěvek obodoval a i za něj přímo písemně poděkoval.
Ale admin Sys.clayman zřejmě ví lépe, než tazatel, co tazateli pomůže a můj příspěvek smazal s upozorněním na porušení pravidla "Z11 - je zakázáno odkazovat na poradnu bez přesného odkazu, kde je problém řešen".
Mohu požádat o bližší vysvětlení? Neposlal jsem obecný odkaz na astrofórum, ale přímo do sekce zpracování fotografií. Do konkrétního vlákna už ne, protože problematika je širší, včetně toho, jak se lépe naučit noční fotografie fotit, aby hvězdy nevypadaly tak, jako na fotce.

Takže tazatel spokojen byl, admin ne. Já bych pochopil, že se adminovi nebude líbit obecný odkaz do konkurenční poradny, ale toto byl konkrétní odkaz do sekce úzce specializovaného fóra, které obecnému poradte.cz logicky nijak nekonkuruje, takže admine opravdu neorzumím tomu, jaký můžete mít v tomto případě závažný důvod znechucovat rádce mazáním příspěvku.


doplněno 07.12.16 12:05:

Milý admine, vaše reakce je až neuvěřitelně arogantní. Za co mi tazatel poděkoval, vy mi nadáváte. Přijde vám to v pořádku? Ale už to chápu, vám nevadil ten odkaz vedoucí do konkrétní sekce úpravy fotografií, vám vadí, že jsem napsal, že na specializovaném fóru mu odpoví lépe a pravidlo Z11 jste pouze zneužil.

A srovnání se superzahrada snad taky nemyslíte vážně. Pořizováni fotografií noční oblohy je dost úzká specializace, moc dobře to vím, protože se sám astrofotografií také zabývám, to není jako zahrádka, kterou má každý třetí.

Vám je úplně jedno, že tazatel by tam pochodil mnohem lépe, protože by se nemusel prokousávat balastem i nesmyslných rad od úplných laiků, a že by se tam i dozvěděl, jak tyto fotky lépe pořizovat, pro vás je důležitější, aby zůstal tlachat zde.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.12.16 10:32
avatar

až ten odkaz povede přímo do vlákna, kde jde najít správnou odpověď tak to bude ono, co je přínosné. V tomto případě jste nepřímo řekl: "tuto otázku, zde nepokládejte, není tu nikdo schopný poradit. Příště sem ani nechoďte a rovnou to hoďte na Astro."

Je to rovnou přeposílání jinam, což je v pravidlech zakázáno. Pokud takto budeme posílat tazatele na superauto.cz, superzahrada.cz, superdomov.cz tak tu nemáme, co pohledávat. Snad si tu nenecháme jen drbárna.cz? *nevi*

Pokud zde neznáme dobrou odpověď na nějakou oblast, tak tyto otázky vymizí přirozeně. A že by tazatel nezvládnul najít specializované fórum, když zde nepochodí? Jako fakt?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.16 13:23
avatar

"A že by tazatel nezvládnul najít specializované fórum, když zde nepochodí?"

Myslím, že kdyby tazatel věděl, kam se obrátit pro odbornou odpověď, tak by to udělal a neměl by důvod se ptát tady laiků. A když by se to dovedlo do extrému, tak na úplně každou zdejší otázku by se určitě někde (kdyby se vědělo kde) dala najít odpověď od odborníků. V tom případě by ale celé "Poraďte" ztratilo smysl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.16 10:52
avatar

no - je to divný přístup ze strany sys - jsou i tací (třeba senioři), kteří si nevědí rady, kde hledat, takže rádce přinejmenším nasměruje tazatele správným směrem - což rada je a ne, že ne ! Mně už taky takhle někdo jednou pomohl, protože sama jsem si správný odkaz najít neuměla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.16 11:07
avatar

claymane, to jako fakt. Možná tomu nebudete věřit, ale hromada lidí není schopna na netu vyhledat i ty nejzákladnější informace. Tímto nemyslím zrovna tazatele o kterém tomkk píše, ale věřte, že takoví lidé jsou. Pomalu ale jistě se mi přestává líbit přístup zdejších syslů a myslím, že je nás víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 07.12.16 11:23
Souhlas.
A dalo by se i říct, že kvalitní radu tazatel nedostane, protože se rádce nechce psát s odpovědí, kterou pak někdo stejně smaže. Nebo která zapadne mezi názory téch, kteří sice problém řešit neumí, ale oni by nikdy... Doplň sám.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.16 11:29
avatar

v té otázce si myslím, že se začínají objevovat rady, které tazateli pomohou. Stačilo počkat a ne hned hrrr odhánět ho jinam. Až to bude otázka tři dny bez kloudné odpovědi, pak to bude dávat větší smysl. ne?

Každý tady s každou odpovědí souhlasí s pravidly, která se mimochodem řadu měsíců snad i roků nezměnila. A je to v nich jasně napsáno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.16 11:35

Čekat tři dny na kloudnou odpověď? *zed* To snad nemyslíš vážně. Za ty tři dny si třeba tazatel dohledá odpověď někde sám a tady o Poradně si pomyslí, že tu je stádo samolibých rádců, co nic nevědí. Když se mu ale dostane dobrý odkaz na to, kde to hledat, tak příště se sem klidně příjde zeptat znova třeba na nějakou kytku. A je mu jedno, že dostane zase odkaz někam jinam. Pro něho je podstatné, že mu bylo porazeno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.16 11:55
avatar
Buď tak hodná a reviduj pravidla ať jsou k něčemu. Očividně je máme řadu let na draka. Díky
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.16 12:17

Já pevně věřím tomu, že tazatel na ty fotky, se sem bude vrácet právě proto, že se mu tady dostalo dobré odpovědi. A již to tady napsal Tomkk. Ten dotaz byl velice specifický, takže odkaz na odborné forum je velice dobrá rada. A nakonec nikdo nebrání ani tady někomu, kdo se v tom opravdu vyzná radit. Nakonec víc hlav, víc ví, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.16 12:29
avatar
Asi jsem zvrácený, když mezi prvnimi odpověďmi mi přijde nesmysl odhánět tazatele, když ostatní naši radci ještě nedostali prostor.
Věřím, že pro každou položenou otázku bychom už našli napsanou odpověď jinde. Jsem zřejmě i arogantní, když nechci aby to tu bylo jen jako seznam odkazů a drbarna ve Volné diskuzi.
No, jsem obohacen o negativní názory. Je tedy otázka nač tady máme nějaká pravidla a proč by se tu měla udržovat nějaká myšlenka o čem poraďte je. Nakonec i zpovednice měla první dny nějakou úroveň a pak se na to její admini vykašlali a nechali to být. Nikdo tady nemá ani ponětí, kolik reklam se tu denně smaže, z kolika provazanych účtů to sem agentury cpou. Dosud poraďte za neco stalo, protože to všechno mělo řád, ač se nezavdecil všem.
Budu o tom přemýšlet. Do té doby na to kašlu. Užijte si to.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.16 14:20

ano, teď s Tebou musím souhlasit. Jsi zvrácený a arogantní. Bude jenom dobře, když o tom budeš chvilku přemýšlet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.16 15:29
avatar

Osobně si myslím, že odkaz na specializované forum neuškodí ani tazateli a už vůbec ne téhle poradně. Něco jiného je odkaz ala najdi si to na googlu, nebo na konkrétní kupní odkaz. Ale že někdo odkáže na specializované stránky, kde je dozajista víc odborníků na dané téma, než zde na poradně. Ano i já jsem pro dodržování pravidel, ale proč proboha k tomu přistupujete tak úzkoprse?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 07.12.16 23:51
Ještě k těm zmíněným třem dnům. Nedovedu si představit, že položím dotaz, protože se mi něco vys.re, a budu nad tím 3 dny čekat na odpověď z poradny.
Viz namátkou některé dotazy. Sype se jí cukroví, bolí ho zub, zedník chce zítra dělat postup a neví, co je správně. Nebo nejde počítač, v práci mu nechtějí dát směnu.
Na zájmovém fóru většinou nemusím čekat, navíc se tam může pohybovat víc lidí, spíš někdo opraví zjevný nesmysl. Také jsem si v minulosti všiml při procházení jiných poraden i pár shodných dotazů. Někdy bylo dost kuriózní sledovat, jak radí nadšenci-specialisti a jakou radu dostane tazatel tady, až se k PC dostanou maminky na mateřské a lidé v důchodu. Někdy se zase jinde setkávám i s jménem rádce, který je aktivní i na této poradně.
Omlouvám se, ale tohle pravidlo se mi prostě nezdá úplně dobré. Reklamy mažte, klidně mažte i nesmyslné příspěvky, ale pokud chcete být opravdu dobrou laickou poradnou, musíte občas přiznat, že na něco nestačíte. S otázkami na zdraví se vám to už ostatně podařilo, většinou je tazatel poslán okamžitě jinam, i když v tomto případě k lékaři.
Úplně nejhůř chápu větu o tom, že některé dotazy samy vymizí. To je totiž to nejhorší, nechat tazatele na odpověď marně čekat, místo jasného vyjádření, že tohle neumíme. Takový se totiž už nikdy nevrátí. Samozřejmě není účelem v každém dotazu ihned dát odkaz jinam, ale občas ve specifických otázkách ukázat směr považuju za správnou funkci této všeobecné poradny.
Poslední, co bych chtěl napsat je, že každý občas máme chuť prásknout dveřmi, někteří i kvůli zásahům sys Clayman. Neberte to ve zlém, možná vaše přemýšlení způsobí, že příště, až se takový případ zase objeví, budete mít vlastní zkušenost a třeba to bude přínos k oboustranné shodě;).
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.