Bezvědomí nastává ihned po oběšení?

Od: Datum: 12.11.13 23:08 odpovědí: 19 změna: 10.07.14 22:17

ahoj,je pravda že při oběšení nastává bezvědomí ihned? wikipedie píše - Bezvědomí nastává prakticky ihned po oběšení.

mě se to teda nějak nezdá


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zabu
Datum: 12.11.13 23:14

Při oběšení nejde o to uškrtit, ale tím trhnutím vám srazí vaz. Umíráte prakticky okamžitě. Teda pokud se oběšení provede správně, a nechce Vás kat mučit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bazinga
Datum: 12.11.13 23:20

o variantu se zlomeným vazem mi právě nejde.zajímá mě jak probíha smrt uškrcením a jestli je pravda co píše wikipedie přesněji hned první věta.

wiki píše :

Bezvědomí nastává prakticky ihned po oběšení. Asi za jednu až jeden a půl minuty se na okamžik zastaví srdce. Poté se jeho činnost obnoví, i když pulz je slabý a nepravidelný. Objevují se záškuby svlastva, nejvýraznější jsou na dolních končetinách. Zhruba po dvou minutách křeče přestávají a zrychluje se pulz a zvýrazňuje se jeho nepravidelnost. Po dalších čtyřech minutách, tedy zhruba po deseti minutách od začátku škrcení, se objeví výrazné nevratné změny na mozku a tedy smrt. Někdy může při oběšení dojít k uskřinutí jazyka mezi zuby, uvolnění moči, stolice či spermatu, nebo k erekci. Může nastat i krvácení u nosu nebo z uší.

Od: ben®
Datum: 12.11.13 23:36
avatar

Dobrý den, nevím přesně o co Vám jde, ale proč nevěříte tomu textu? Myslíte si, že to je nějak jinak? Uvažujete o oběšení? Nedělejte to - není to "příjemná" smrt. Je přeci tolik a i hezčích možností, jak odejít z tohoto světa. Stačí přemýšlet. Zdravím!

doplněno 12.11.13 23:56:

venom - nejsem magor, abych Vám zde přesně radil, jak odejít z tohoto světa. Jenom Vám poradím - nedělejte to.

doplněno 13.11.13 00:15:

ria - venom ani bazinga si asi bez registrace do vnitřní pošty nepísnou a zřejmě ani nenapíší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: venom
Datum: 12.11.13 23:49

já neříkám že něvěřím,jen si nedokážu představit že bezvědomí je ihned.

jaké jsou podle vás ty lepší možnosti? zajímalo by mě to.mě osobně,se to zdá jako jeden z těch lepších způsobů.

pokut,teda je to pravda s tím bezvědomím.pomohla by nějaká látka,která by omámila nebo dostala do jakésiho stavu v kterém člověk o sobě neví.neznáte nějakou?

Od: ria®
Datum: 13.11.13 00:10
avatar

Milý Venome - na ineternetu je mraky článků o tom, co se děje po smrti při různých usmrcení, obvykle to není nic pěkného, nevím z jakého důvodu se ptáš, věřím, že jen ze zvědavosti.. klidně písni do mých zpráv, ráda si popovídám..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 13.11.13 00:17
avatar

taky jem na to předchvilinkou koukala, že není registrovaný.. :(. škoda .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: smrtletarychle
Datum: 13.11.13 07:29

přesně co píše první. Pokud nedojde k přetrhnutí tak vlastně umíráte pomalu. Ale je to o mnoha faktorech. Můžete upadnout do bezvědomí při špatném oběšení ale vesměs to bylo tak, že jste se dusil a byla to hodně hnusná smrt. Takhle se popravovalo na konci války(lidové soudy, a když si to dotyčná strana přála).

Pokud zvažujete že se zabijete, tak nezapomínejte, že pokud jste zdravý tak nemáte na sebevraždu právo, zvláště když tady jsou jiní, kteří jsou na vozíku nebo jsou upoutání na lůžko a chtěli by být zdraví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.13 07:54
avatar

Všechny takové a podobné pokusy by dost dobře mohly, díky neprokrvenému mozku, dopadnou naprosto fatálně. Neprokrvený mozek můře částečně odumřít a v tom případě se zažne chovat jako po mrtvičce nebo mrtvici. Poruchy paměti, poruchy koordinace pohybů,zničené centrum řeči, neschopnost kontroly tělesných pochodů. Tedy plíny, dýchací přístroj, krmení sondou. Nevím, jak moc to takovému člověku myslí, ale určitě si přeje zemřít. Zajděte se podívat do špitálu, skoro v každém leží někdo, kdo se topil a je v takovém stavu jak popisuji. A takový stav si navodíte takovými pokusy. *plac*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.13 10:48
avatar

Ke všemu co již bylo napsané, dodám, že ¨manžel byl u několika případů oběšených a většina se stihla pokálet, pozvracet-pohled nechutný, jeden se oběsil v lese a jelikož ho nikdo nenašel, uhnil a ožrala ho lesní zvěř, některé se podařilo odříznout a zachránit, věřte mi, že byste nechtěl žít tak jak píše "babkazov".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: abcd*
Datum: 13.11.13 12:22

1) je paráda, když to člověk přežije a ti co chodí do práce pak musí tohodle sprominutím debila živit, jelikož už bude nadosmrti nějakým způsobem postižený a někdo se o něj bude muset starat

2) druhá paráda je, když ho najdou jeho příbuzní, popř. když ho pak vidí někde na pitevně či v rakvi

lidi, kteří se tímto způsobem zabijou bych oživil a zatrest zabil znova :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: narf
Datum: 13.11.13 08:30

Myslím, že věšení rychle přiškrtí tepnu krkavici, hlavní přívod krve a tudíž kyslíku do mozku. Tepe vám kousek pod uzlinami. To bude to bezvědomí, následně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.13 08:58
avatar

Pri obeseni to tak byt nemusi, muzes si zlomit vaz jak je psano, nebo pomalu umirat.

Jinak pri skrceni opravdu nastava bezvedomi, ale nikdy to nemusi byt ihned.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bazinga
Datum: 13.11.13 11:01

děkuji za odpovědi

Od: abcd*
Datum: 13.11.13 12:20

jen doplním, že napomáhání k sebevraždě je v České republice trestné, jestli se nepletu, tak i ve stádiu pokusu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.13 13:35
avatar

Nevím, jak to wikipedia zjistila, ale třeba při popravě Horákové použili jakési sofistikované zařízení a ona umírala půl hodiny. A údajný vrah Aničky Janatkové se objesil v cele a po odříznutí umíral několik dní s edémem mozku. Jestli při tom byl v bezvědomí, nevím.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: buss
Datum: 13.11.13 13:42

Pokud je kvalitně odsouzený oběšen, tak jaké bezvědomí? W nepíše, píše to tam někdo ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 13.11.13 13:46

Než si to rozmyslíte, poslechněte si tohle


Ohodnoceno: 0x
 
Od: naoko
Datum: 13.11.13 13:53

Všechno se musí umět .

Oběšení

Oblíbený způsob sebevraždy a staromódní způsob popravy. K smrti dochází udušením, provaz vyvíjí tlak na průdušnici a cévy vedoucí do mozku. Ke ztrátě vědomí může dojít za 10 sekund, ale pokud smyčka není správně utažena, může to trvat mnohem déle. Svědci poprav oběšením vyprávěli o obětech "tančících" bolestí ve smyčce po dobu několika minut. V některých případech trvala smrtelná agónie i víc než 15 minut.V Anglii začali v roce 1868 používat metodu "dlouhého pádu", která vyžadovala delší provaz. Oběť dosáhla během věšení rychlosti, která jí zlomila vaz.

Stětí

Jde o jeden z nejrychlejších a nejméně bolestivých způsobů popravy, tedy za předpokladu, že kat je kvalifikovaný, má nabroušené ostří a odsouzený se nehýbá.Nejsofistikovanější technologií stětí je gilotina. Francouzská vláda ji oficiálně začala používat v roce 1792 jako nejhumánnější ze všech známých způsobů popravy. Je to možná opravdu jednodušší způsob, ale ke ztrátě vědomí nedochází bezprostředně po stětí. Výzkumy na krysách provedené v roce 1991 prokázaly, že jejich mozek žije ještě 2,7 sekundy po dekapitaci. U člověka je to ale průměrně 7 sekund. V roce 1541 nezkušený kat netrefil hraběnku ze Salisbury do krku, ale do ramene. Podle dobových svědectví se vyděšená žena po nezdařeném zásahu pokusila o útěk. Kat jí během pronásledování zasadil ještě dalších 11 ran, než ji konečně usmrtil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pejsek*
Datum: 10.07.14 22:17

Nejdřív ho daj na šibenici a pak mu podkopnou židli a zemře následky po udušení a nebo podlomí podlahu a pustí ho dolů a tam si zlomí vaz. Asi tak nějak :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.