Akné,kdy mizí?

Od: Datum: 08.02.17 09:56 odpovědí: 10 změna: 18.02.17 19:21

Zdravím všechny uživatelé,

Je mi 20 let a stalé se mi objevují komedony,červené skrvny na obličeji.Dosud jsem používal hodně léčiv jako jsou skinoren,Zynerit,Duac gel,Differine Krém,ale pořád se mi stále projevují pupínky.Jsem zoufalý.Nevíte jak dlouho se projevuje akné?V kolika letech obvykle mizí

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 08.02.17 10:40

Dobrý den, jste ve věku, kdy by už akné mizet měla. Jenže také nemusí. Jedna paní doktorka psala v článku, že se může stát, že se akné po dvacátém roku života změní na dermatitidu - a ta se prý léčí zase jinak. Ovšem, pro nositele pupínků se mnoho nezmění, resp. bude s tím bojovat až do stáří. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.02.17 18:57

Dobrý den,

děkuji za váš názor.Modlím se abych něco takového nedostal jako je dermatitida.Mám totíž Akné vulgaris 2 stupen,začalo se mi to projevovat,už od 18.Na otázku kdy akné mizí,asi nelze jen tak odpovědět,protože je to nevyhnutelné,neznáme a taky nečekané,možná to mám za trest.Nevím.Nejspíše do staří to budu mít.Je to na nic ten můj život,jde to všechno do kytek

Od: akne
Datum: 08.02.17 10:42

Zkoušel jste změnit jídelníček?

Datum: 18.02.17 19:17

tak to rozhodně už moc nejím sladkosti,čokolády,buchty,omezuji smažená nebo grilovaná jídla.Nekouřím,nepiju alkohol.Jím ovoce a zeleninu,piju denně 2 litry čistlé vody.Nepiju limonády,štávy prostě všchno s cukrem omezuji.Občas 1x za týden si dám na zub něco sladkého,ale jenom trochu.Všechno dodržuji.Beru léky Differine gel,pečuji o svou plet 2x denně a výsledek nic prostě nevím,pořad se mi objevují akné pupínky,komedony,čevené skvry,pustul,papopustuly a červéné vřídky,pory mám výrazné.Můj običiej je děs.Chodil jsem dermatoložce,ta mi pořád jen doporučovala nějaká ta léčivá a nic víc mi toho neřekla,byly to léčiva,která sice na začátku mi plet trochu zlepšila,ale pak se jěště víc zhoršilao.Tak je to furt dokola.Kupuji stálé předepsaná léčiva a nic,žadný účinek.Neznáte skvělého dermatologa někde?Prosím poradtě mi.Jsem zoufalý

Datum: 08.02.17 16:10

Za mých mladých let se říkávalo, že akné ženám zmizí po dítěti a mužům, když začnou pravidelně žít pohlavním životem. Že pak se hormony zklidní a akné zmizí. Já si myslím, že je to pravda. ;) Ale asi to zákon nebude.

Datum: 18.02.17 19:02

Zdravím,možná je to tak,asi to budu mí akné do 30 let nebo víc.Už dál nevím jak budu s tím bojovat.Nezbývá mi nic,než riskovat chem.peelingem nebo laser anebo to rovnou ukončit svůj život:(

Datum: 08.02.17 20:55

Kromě akné se může jednat i o alergii na kovy (např pleť se zhorší, když sníte obsah konzervy, která byla otevřena třeba už včera a obsah v ní byl přechováván), při styku pokožky s hnojivy, nebo i o zanešení ledvin, či jater škodlivinami, které se dají z těla vyplavit spec. čistícími čaji.

Datum: 18.02.17 19:05

Zdravím,

Alergii na kovy nemám.Konzervy nejím skoro vůbec,problémy s zanešení ledvin taky ne.Nevím třeba to má vliv něco jiného co sám nedokážu odpovědět.Každopádně dík za příspěvek

Od: lisak
Datum: 08.02.17 22:41

Zkuste vynechat sladkosti. Mouka, cukr, tuk není dobrá kombinace. Také vynechte sýry, hlavně tavené a zrající.Pokud pečivo, tak cereální. Omezit mléčnou stravu, při přemíře mléka ve stravě bývá nedostatek železa v těle. Vhodné je jíst meruńky, dýně, dušenou mrkev, ořechy, klíčky, kvasnice, cibuli / je v nich A a E vitamin a Zn. Celkově více zeleniny a co nejméně těžkých smažených jídel, chipsů a coly. . A na sluníčko! Hodně dělá i psychika a čisté prostředí. A nesahejte si na obličej.

Datum: 18.02.17 19:21

Zdravím,

tohle všechno jsem omezil,nevím prostě se mi neustále projevují akné červené pupínky,pustuly,komedony...atd mám jizvy po nich,protože jsem byl hloupěj,naivní a vymačkával jsem je,dodnes toho lituji.nevím co dál poradte mi prosím

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.