Biometrický podpis - dotazník

Od: Datum: 22.11.16 18:26 odpovědí: 9 změna: 23.11.16 03:51

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o vyplnění dotazníku pro moji diplomovou práci. Dotazník se týká biometrického podpisu - cílem je zjistit názory lidí na podepisování smluv tzv. dynamickým biometrickým podpisem. Dotazník je anonymní, není dlouhý, odborné znalosti k vyplnění nejsou třeba. Budu velice vděčná každému, kdo dotazník vyplní.

Pokud by Vám to nevadilo, byla bych také velice ráda, kdybyste dotazník zaslali i např. Vašim známým či sdíleli na Facebooku. Každý názor na tuto problematiku je pro moji práci cenným podkladem.

Předem děkuji za Váš čas a ochotu.

http://biometricky-podpis-pri-uzavi.vyplnto.cz

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.11.16 19:20

Co je to, "biometrický podpis"? Otisky prstů?

Datum: 22.11.16 21:03

Biometrický podpis:

Datum: 22.11.16 21:04

Dotazník mi nejde vyplnit. Po označení možnosti v druhé odpovědi se odznačí volba z první...

Od: reham
Datum: 22.11.16 22:19

Dobrý den, mrzí mě, že s dotazníkem máte problém, nevím, čím by to mohlo být, když to zkouším na mém pc ve všech prohlížečích, tak to normálně funguje a je pravda, že kromě samotné neochoty vyplnit nikdo žádné technické probmémy zatím neměl, mrzí mě to, možná mají nějaký problém na Vyplňto. Ale možná jsem Váš problém špatně pochopila :D napadá mě jen, jestli to myslíte tak, že Vám nejde zaškrtnout více odpovědí, tak je to v pořádku, dotazník je tak nastavený. Pokud se rozhodujete mězi dvěma možnostmi, zaškrtněte, tu, která Vašemu názoru či zkušenosti odpovídá nejvíce.

Datum: 22.11.16 23:40

Já jsem zásadně proti jakýmkoliv formám smluv, obecně dokumentů, podepsaných ať už biometricky nebo dálkově. Není zabezpečena téměř jakákoliv ochrana obyčejného občana. A to i jen při obyčejném "omylu". A to nehovořím o možnosti pokusu o podvod.

Datum: 23.11.16 03:51

Já jsem se s biometrickým podpisem setkala ve své bance (k níž mám důvěru, nepředpokládám, že by můj podpis nějak zneužila). Samozřejmě by záleželo na tom, kdo všechno by měl k podpisu přístup, ale zrovna v bance nebo na úřadech myslím nic nehrozí.

Datum: 22.11.16 23:49

V dotazníku shledávám jistý menší nedostatek. O biometrickém podpisu jsem nikdy dříve neslyšela (tuto možnost jsem i označila), a jak tedy mohu v dalších otázkách relevantně odpovídat na to, zda bych uvítala jeho využití apod.? Samozřejmě už jsem si vše našla na internetu, ale podle mne by bylo vhodnější do dotazníku doplnit krátké vysvětlení, které se zobrazí, když zatrhnete možnost "tento pojem mi nic neříká".

doplněno 23.11.16 00:31:

A ten úvodní text lze někde u dotazníku najít? Já jsem tam nic podobného nenašla... *nevi*

doplněno 23.11.16 01:21:

Děkuji. *palec*

Datum: 23.11.16 00:21

Dobrý den, problematiku jsem se snažila alespoň částečně vysvětlit v úvodním textu, vím, že je dost dlouhý a spoustu lidí odradí, ale je delší právě kvůli tomu (byť jen stručnému) vysvětlení. Máte ale pravdu, u vysvětlení jsem nešla úplně do hloubky, protože by úvodní text musel být ještě mnohem delší, abych lépe a podrobněji postihla, jak tato technologie funguje.

Datum: 23.11.16 01:03

Úvodní text by se měl zobrazit, když kliknete na výše uvedený odkaz. myslím ale, že na Vyplňto to funguje tak, že pokud už člověk klikl na tlačítko "vyplnit", tak je vyplňování dotazníku zahájeno a při dalším kliknutí na odkaz se již úvodní text nezobrazuje, protože se zřejmě počítá s tím, že si ho respondent přečetl. To ale není můj výmysl, tak to zkrátka na této stránce funguje. Myslím, že by možná pomohlo dotazník otevřít v jiném prohlížeči, ikdyž tím si také nejsem jistá. Spolehlivější by asi bylo někde dole klinout na něco ve smyslu "ukončit vyplňování", přičemž se to Vaše vyplňování v podstatě vynuluje, odpovědi se smažou, ale úvodní text by se měl znovu zobrazit. Ale pro zjednodušení viz přiložený obrázek.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.