V lese - co to znamená?

Od: Datum: 09.11.16 21:28 odpovědí: 14 změna: 10.11.16 23:32

Dobrý den. Co znamenají tyto značky v lese na stromech?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.11.16 22:09

Ze ten strom se bude kacet.

Od: aza
Datum: 10.11.16 22:59

Dobrý den. Myslím, že nemáte pravdu. Značky jsou na stromech v řadě, stromy jsou zdravé a na kácení jsou slabé.

Datum: 09.11.16 22:16

Pokud vím, tečkami se označují jednotlivé stromy, k těžbě,budou bohužel pokáceny.Aby byly hodně viditelné jsou v kroužku.

Datum: 10.11.16 23:06

Dobrý den. Myslím, že nemáte pravdu. Značky jsou na stromech v řadě, stromy jsou zdravé a na kácení jsou slabé.

Datum: 10.11.16 23:15

Pokud jsou v řadě, mohlo by se jednat o vyznačení hranice lesa vlastníkem. M.

doplněno 10.11.16 23:41:

Tak to je zvláštní. Nemyslím si, že ta značka konkrétně něco znamená ( kromě roztoku, což je v lese nesmysl ;) ), spíš si tam někdo něco označil. Jaký záměr ovšem má, to bychom opravdu marně hádali. Co se zkusit poptat přímo lesáků?

Datum: 10.11.16 23:30

Dobrý den. Značky jsou na stromech v řadě, řada jde přes několik parcel různých majitelů.

Od: damandys
Datum: 09.11.16 23:30

A co znamenají tyto značky - kromě te známé turistické? Je to foceno v Beskydech a značky se objevují i na stromech.

Datum: 10.11.16 00:21

Tak to opravdu netuším, lesnická značka to ale určitě není.Tohle bude mít nejspíš souvislost s tou běžnou turistickou značkou. Já jenom vím,že na stromy umisťují značky kromě lesáků i různé, jak bych to nazvala*ee* organizace.Třeba vojáci,ochránci přírody,výzkumnící,myslivci, projektanti atd.

Datum: 10.11.16 02:50

tak kulaté používájí koňáci,ale s ušima? žeby osláci *smich* http://www.konske-stezky.cz/metodika-znaceni/

Od: ctenar
Datum: 10.11.16 03:50

Citace z těch stránek: "Jezdeckou značku tvoří bílý čtverec 10 * 10 cm, uvnitř kterého je souměrně umístěn barevný kruh o průměru 6 cm."

Od: ctenar
Datum: 10.11.16 04:10

Ty kulaté nebudou značky pro turistické, lyžařské, cyklistické ani koňské stezky.

doplněno 10.11.16 04:29:

... ani lázeňské, místní, naučné nebo lesní stezky (info) :(

Od: rora®
Datum: 10.11.16 09:32

Mně to přijde jako značení turistických cest vhodných pro děti. Ta kolečka s "ušima" mi připomínají medvídka. :)

Datum: 10.11.16 23:32

Dobrý den. Že by byl sloup určený ke kácení?

Datum: 10.11.16 05:21

Je to možná hloupé, ale Váš snímek s tečkou v kolečku ve mně vyvolal vzpomínku.

Je to už spousta let, moje nejlepší kamarádka, řádně vdaná a zdravá ženská, měla potíže s početím. Prostě to nějak nešlo. Lékař jí dal zvláštní notýsek, kam si denně zapisovala různé věci. Bazální teplotu...atd. Pokud byla soulož, měla to zakreslit právě přesně takovou tečkou v kolečku. Možná si na to některé ženy pamatují.

A tak mě v první chvíli napadlo, že je tak označené místo v lese, kde se dá beztrestně skotačit. *smich* *tanec* Jaga.

Příběh měl šťastný konec. Dnes má kamrádka 3 děti + 5 vnoučátek. Ta tečka v kroužku byla asi vážně k něčemu dobrá! :-D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.