Arriva Praha, platí tam jízdné? Jak je to?

Od: Datum: 23.07.16 00:15 odpovědí: 10 změna: 23.07.16 22:37

Ahoj,

Prosím o radu:

Nejsem z Prahy, a potřebuji se dostat ze stanice Opatov do zastávky Kika-Čestlice Aquapalace. Zjistil jsem, že dopravcem je Arriva(autobus číslo 328). To mě zmátlo, protože jsem myslel, že mi vystačí celodenní jízdenka na mhd v Praze.

Kolik budu připlácet a jak si jízdenku koupím? U řidiče?

Děkuji za odpovědi. Potřebuji si to na minutu naplánovat, tak aby mi něco neujelo :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.07.16 09:52
avatar

Myslím,že Praha má asi 4 tarifní pásma. Já si kupuji jízdenku přes sms na celý den za 110 Kč a mám pokoj. Pošlete sms na DPT110 na 90206. Na odkazu máte jiné možnosti.

http://metropraha.eu/sms-jizdenka/

Jízdenku si koupíte asi 5 minut před nástupem do autobusu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.16 09:56
avatar

Dobrý den. Podle mě se jedná o příměstský bus, který spadé do PID a jízdenka Vám bude platit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hs
Datum: 23.07.16 11:27

Dobrý den, ty busy 3xx fungují tak, že se nastupuje u řidiče (tudíž se již na zastávce vytvoří jakoby fronta) - pokud jde o směr "z Prahy ven". Čestlice ani sousední Průhonice nejsou v Praze (viz jakákoli mapa). Nedávno jsem potřebovala do lokality poblíž té Vaší, tak jsem se pídila po tom "jak to chodí" a určitě tam neplatí pražská jízdenka (i když tu je prý třeba ukázat, aby Vám spočetl cenu až od hranice Prahy - abyste neplatil už od toho Opatova). Nakonec jsem tehdy zvolila tedy jinou dopravu, takže uvítám zkušenosti někoho, kdo těmi busy 3xx denně jezdí.

Každopádně bych byla opatrná ohledně často doporučované SMS jízdenky, roky jsem na ně jezdila (do loňska) a je řada spojů, kde v Praze prostě neplatila (ačkoli papírová jízdenka v téže hodnotě byla na tom konkrétním místě platná), neboť příslušní kontroloři na ně neměli jakési čtecí zařízení - určitě to byly přívozy, myslím lanovka na Petřín a pak hlavně ty busy a vlaky které vyjíždí i ven z Prahy, ale jejich trasa se pohybuje také po Praze a tedy se s nimi tak pár zastávek jet (myslím že se tomu říká integrace).

Ještě jsem si vzpoměla, že u Aquapalace lidi dobíhali jakýsi "firemní Aquapalace bus" - tak jestli se tam nedá dojet od metra zdarma (jako to mívají např. obchodní centra)?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.16 12:49
avatar

Dobrý den. Do busů řady 300 se nastupuje opravdu předními dvěřmi, ale pouze mimo ůzemí Prahy. Jinak Vám tam platí normálně pražská jízdenka, ale záleží jakou máte. Pokud máte třeba jízdenku na 24 hodin za 160,-Kč, tak Vám platí pro 11 pásem.

http://ropid.cz/primestske-cestovani/


doplněno 23.07.16 13:10:

Na pražskou jízdenku můžete cestovat i mimo Prahu v rámci PID. Já třeba jezdím do 1. pásma. Ale jak jsem psal, musí tomu odpovídat jízdenka. Na té máte vyznačeno na jakou je dobu a pro kolik je pásem. Myslím, že Čestlice jsou v 1. pásmu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hs
Datum: 23.07.16 13:48

Každopádně mi Detail spojení ukazuje trasu Opatov-Aquapalace za 18,- Kč (viz příloha), tak si bude muset tazatel spočítat, zda se vyplatí "24 hodinový lístek na 11 pásem" za 160,- Kč, či spíše jednorázové jízdné.

Na téma pražské busy 3xx - občas mi zastavil takový spoj v Praze (ze zast. Nárožní k metru Luka - 5 zastávek ve směru "ven z Prahy" a kdo nastoupil jinými dveřmi než u řidiče, tak dostal od něj céres, že se nastupuje vpředu a ukazuje/kupuje jízdní doklad; kromě toho u metra Luka (což je rovněž v Praze) pokaždé vidím, že do spojů 301, 352 nastupují dveřmi u řidiče a dávají do čtečky (kterou má řidič vedle sebe) Opencard či mají peníze v ruce. Pokud se na tom Luka vyskytl spoj 3xx ve směru "do centra" tak se nic neukazovalo a i dveře byly libovolné. Takže jde zjevně o nejednotnost systému (možná dle majitele linky? U nás je v kolonce "Dopravce" uveden DP a.s., na Opatově je to v úvodu diskuse zmíněná Arriva) - že někde v Praze do 3xx vyžadují nastoupit u řidiče a jinde až při nástupu ve Středočeském kraji ...a mě ani to po té Praze to ani divné nepřijde - jak by řidič poznal kdo má který typ "permanentky", když ten konktétní bus zajíždí tam i tam...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.16 14:26
avatar

Je možné, že to je nejednotné. Na trase kterou jezdím do 1. pásma se nastupuje 1. dveřmi, ale na 1. zastávce na uzemí Prahy se otevírají všechny dveře a cestující jimi běžně nastupují. Co se týče té celodenní jízdenky, tak ta platí na metro, tramvaje i busy včetně řady 300 a také na vlaky zařazené do PID. Záleží jak dlouho se tazatel zdrží. Je 5tihodinová a pak až ta na 24 hodin. Ale nevíme odkud přijede a zda použije třeba metro. Pak je jednodušší koupit jízdenku, kde mohu jezdit jak chci, přestupovat jak chci a nekoukat na hodiny, zda se vejdu do čas.limitu. Ale z dotazu plyne, že je rozhodnut pro celodenní jízdenku a jde mu pouze o to, jestli platí pro linku 328 spol. Arriva, nebo si musí na tento spoj nějakou dokoupit. Pak tedy: jízdenka platí i pro tento bus, nemusí dokupovat nic. Možná bude muset nastoupit na území Prahy předními dveřmi (ukázat jízdenku řidiči, pokud byla dříve označena jinde, třeba v metru a pokud je neoznačena, pak si jí u vstupu do busu označit). Při cestě zpátky bude nastupovat předními dveřmi určitě, pouze opět ukáže jízdenku řidiči.Druhá možnost je koupit jednotlivé jízdenky pro cestu tam a zpět. Za předpokladu, že jede pouze do Aquapalace a pak zpátky, by to byla varianta levnější. Z Opatova do Aquapalace je to 7 min. a jak správně píšete za 18,- Kč. Je to do 1. pásma. Nic to nemění na tom,že v tom busu 328, platí normální jízdenky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cestovatell
Datum: 23.07.16 15:07
Díky moc za odpověď
Datum: 23.07.16 22:37
avatar

Nemáte zač a ať se Vám ve vodním paláci a vůbec v Praze líbí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hs
Datum: 23.07.16 11:30

To jsem ještě já, vrtalo mi to hlavou, ano, jezdí tam rovněž Aquapalace bus z Opatova a je ZDARMA, tady to mají uvedeno http://www.aquapalace.cz/uzit…-se-k-nam-dostanete/aquabusem

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cestovatell
Datum: 23.07.16 15:07
Díky všem za odpovědi

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.