Úklid po těžbě v lese

Od: Datum: 17.10.15 22:20 odpovědí: 7 změna: 19.10.15 10:29

Přátelé zájímá mne jestli se mají nějakým způsobem odstranit větve po těžbě smrkového lesa.

U nás po vytěžení lesa zůstaly zbytky (větve) tam jak padly a les vypadá hrozně. Nedá se v podstatě ani projít.

Revírník mi řekl že větve jsou vlastně jako hnojivo. Co já vím dříve se větve musely naházet na hromady a nebo spálit.

Jaký názor máte Vy?

Dík

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.10.15 22:21

Tak posbírat a vzít si je na otop. A ještě člověk udělá něco pro les.

Datum: 19.10.15 10:13

Pro les nic, leda tak pro sebe.

Datum: 17.10.15 22:33

Asi tedy záleží, kdo je majitel lesa. Protože větve a klestí je zdrojem příjmu majitele, firmy to musí po sobě zpravidla uklízet a dávat na centrální hromady, kam za nějaký čas přijede kamion a na místě to zpravidla podrtí, naloží a odveze po proschnutí... Vyrábí z toho např. štěpky, brikety a pod. - dřevní štěpka slouží k výrobě tepelné nebo elektrické energie.,.( za dost vysoké ceny pro odběratele finálního výrobku .)

doplněno 17.10.15 23:15:

Ano, jak někdo výše psal, do lesa je ze zákona povoleno vstupovat a mimojiné sbírat suché klestí, spadlé na zem a tuším, jak psal, do průměru 7 cm na konci větve ... V praxi to ale znamená, že nemůžete sebrat majiteli lesa větve, které pochází z těžby stromů, tedy nikoliv větve, které spadly samy ze stromů vlivem uschnutí.. Navíc tam nesmíte bez povolení vjíždět motorovými vozidly..

doplněno 17.10.15 23:37:

jakou povinnost myslíte?

Datum: 17.10.15 22:34

Dle zákona můžete z lesa odvést volně ležící klest do průměru 7 cm a to ještě na ručním vozíku.Pokud byste chtěl odvést tento klest motorovým vozidlem musíte mít povolení revírníka.

Od: buss®
Datum: 17.10.15 22:42

Ano, jak kdo. Nemám názor, je na to zákon. Někteří to nechají tak, někteří pálí. Vidím to zde. Asi proč a zda co mohou ví. Chápu, že to shnije a hnojí, otázka, když je to něčím napadené. Když nechají aspoň mám dřevo na podpal a nemusím dělat třísky. Nechávají i spoustu dřeva na topení, zaplať pánbu, nepotřebné klátky, vršky stromů. Topím jen tímto dřevem, co mám za plotem, zadarmiko!
Nemusíte lesem procházet, nikdo vás nenutí, vstupuje na cizí pozemek a podle toho je třeba se chovat. Ale už to tu bylo řešeno.
Podle čeho se musely větve házet na hromady a spálit, uvedete normu?
Co na to zákon o lesích?

doplněno 17.10.15 23:31:

sanyo, podle čeho,, kde mají tu povinnost?

Datum: 19.10.15 01:01

v dnešní době se větve nechávají na místě,vytvářejí tak zvanou biomasu.Lepší postup volí majitelé lesů,štěpkování,štěpka se vrací do lesa.

JB

Od: ria®
Datum: 19.10.15 10:29

U nás na druhé straně kopce vytěžili stromy, vzali kmeny a o zbytek "přírodo postarej se" tak hezčí větve si vzali ti co bydlí poblíž, ostatní větvičky se nechaly na místě.. po půl roce, hlavně přes podzim a zimu to všechno slehlo, skoro jakoby nic.. Pak za těžký peníze město nakoupilo sezenice různých jehličnanů, do půl roku všechno sežrala zvěř a z původně krásného jehličnatého lesu zbyla jenom podivná naplavenina listnáčů.. hm..

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.