Přejetí zvířete

Od: Datum: 26.06.15 11:26 odpovědí: 8 změna: 27.06.15 06:28

Stalo se vám, že jste někdy přejeli vlastní zvíře? Mně dneska, když jsem zajížděla do dvora. Náš kočičák mi vešel rovnou pod kola. Nechápu proč se to stalo, Měli jsme ho spoustu let, byl na auto zvyklej a vždy se držel stranou nebo utek. Nenávidím se za to a pořád přemýšlím proč se to muselo stát.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 26.06.15 11:48
avatar

Dobrý den, tak, nejdříve snad - je mně to moc líto. Máte nyní pocit provinění a také si kladete otázku, jestli se tomu dalo zabránit. Ale, zpět to vzít už nejde. Musíte se s tím smířit. Vzdálenější soused si takto přejel vlastního jezevčíka - prý ho vůbec neviděl a myslel si, že je zavřený doma. Jiný soused má starší kočičku a ta od mládí chodí po ulici a leze pod každé auto. Nikdo neví proč. Vidím ji z okna, jak po nastartování auta vyběhne a zatím vždy úspěšně. Ale, všiml jsem si, že když soused zajíždí svým autem do dvora, tak si kočičku bere do vozu a sveze ji ten kousek.

Asi ví, proč to dělá - jako prevenci. Takže, musíte to překonat. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.15 14:01
avatar

Já se těšil, že jste přejel nějakýho psa. Přejeď psa, zachráníš dítě. Kočky je škoda, jsou to inteligentní zvířata, možná jak byla na vaše auto zvyklá, tak reagovala moc pomalu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.15 18:54

Vlastní zvíře ne.

Ale cca měsíc zpátky se mi stalo, že mi při průjezdů vesnicí vběhla kočka pod auto, přesně mezi nápravy. Postřehl jsem nějaký flek v posledním okamžiku, jen protože jsem se díval lehce do strany. Sice jsem se snažil brzdit, ale pochopitelně to bylo marné. Musel bych zastavit tak na 2 m, což nešlo. Bohužel to nepřežila. Z toho jsem byl celkem špatný, ale dokázal jsem si to odpustit, protože jsem ji nemusel ani postřehnout (vběhle pod auto z boku). Kdyby mi vběhla před auto, možná bych mohl reagovat lépe a štvalo by mě to víc.

Mimochodem, viděl jsem na internetu pár videí, jak při zajíždění do garáže přejel rodič své dítě. Když to viděli všichni známý, tak mi na to řekli, že od té doby, dokud své dítě přímo nevidí, tak se s autem ani nehnou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ht
Datum: 26.06.15 20:06

Ano přítelkyně si při couvání z garáže přejela kocoura, Ten samej případ byl starej každej den zvyklej na auto. Byla z toho úplně hotová,ale prostě se to stalo,asi osud. Neudělala jste to umyslně nemáte se za co nenávidět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frjrerery
Datum: 26.06.15 20:13

Já jsem zatím nic nepřejela. Ale kamarádce rozsedla babička andulku. Se stane, no. To byste tím autem nesměla nikdy vyjet z domu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nico13
Datum: 26.06.15 21:03

To zamrzi, ale pokud byl uz starsi, treba dobre vedel co dela..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.15 21:11
avatar

To je smutné. Ale asi nejste jediný, komu se něco takového stane. Nedávno si soused, co žije jen se psem, přiskřípl maltézáčka mezi dveře branky, pes to bohužel nepřežil... Ale už má jiného pejska. Berte to tak, že se stalo něco, co nejde odestát. Horší by bylo, kdybyste si zajel dítě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.15 06:28
avatar

Naštěstí nepřejela, ani vlastní, ani cizí. Jenom několik slepic. Ta chodí stranou po příkopě a najednou je schopná Vám vlítnout pod kola, když to nečekáte a spáchat sebevraždu.

Pro zasmání. Na kraji jedné vsi chodila uprostřed silnice slepice. Já přijela, vyhýbala se doleva. Slepice taky na mou stranu. Vyhýbala jsem se doprava. Slepice opět před autem. Takhle jsem kličkovala asi 5 x. Silnička 3 třídy, nic tam nejelo. Slepice pořád mířila před auto. Pak už jsem toho měla dost. Řekla jsem si "Když to teda chceš..." a když se zase uhnula pod má kola, přidala jsem plyn.

Kolem auta se zavířilo hnědé peří. Zastavila jsem a otočila se. Nevěřila jsem vlastním očím. Živá slepice odcházela klidně ze silnice a byla skoro celá nahatá. Měla peří jen na ocase a křídlech. *smich* A asi jí hučelo v hlavě. Doufám, že znovu obrostla a že si příště na silnici nebude hrát na honěnou. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.