Váš názor na transsexuála?

Od: Datum: 07.05.12 15:08 odpovědí: 41 změna: 23.05.12 15:36

Ahoj, chtěl bych se zeptat jak pohlížíte na transsexuála na veřejnosti?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.05.12 15:14
avatar
Že má smůlu. Narodil se ve špatném těle.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.12 15:15
avatar
Zajímavá otázka! Jak se pozná transsexuál na veřejnosti? My všichni na veřejnosti vidíme furt jen muže nebo ženu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hahanaj*
Datum: 07.05.12 15:19

nevím jak bych ho měla poznat ...já ho nepoznám na veřejnosti

Ohodnoceno: 0x
 
Od: poiu®
Datum: 07.05.12 15:35
avatar

Asi nějak tak:

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 07.05.12 16:30

Ja tedy ano. Teba jasne muzsky hlas se vam do telefonu predstavi jako zena, pri osobnim setkani pak vidite sice dlouhe vlasy a prsa, ale hladce oholenou muzskou tvar. Nebo o sobe mluvi jako o muzi, pritom ma zensky hlas a clovek jasne vidi, ze je to zena s odoperovanymi prsy, ale bez penisu. Zkratka kdyz ne na prvni, tak na druhy pohled clovek pozna, ze na te osobe neco nesedi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: matt*
Datum: 23.05.12 15:36

Teba jasne muzsky hlas se vam do telefonu predstavi jako zena, pri osobnim setkani pak vidite sice dlouhe vlasy a prsa, ale hladce oholenou muzskou tvar. To je pravda
Nebo o sobe mluvi jako o muzi, pritom ma zensky hlas a clovek jasne vidi, ze je to zena s odoperovanymi prsy, ale bez penisu.Pokud má ženský hlas, nemůže mít odoperovaná prsa, leda by to byl milionář. Mastektomie se provádí až po delší době užívání hormonů, které zapříčiní snížení hlasu na mužský. Takže má-li ženský hlas, prsa má stažená ne odoperovaná. A k tomu penisu, jestli na prvn pohled(přes všechno oblečení) vidíš že nemá penis... Při transsexualitě FTM se místo penisu používá protéza nebo cokoli co ty kalhoty vycpe, dále je pak možná faloplastika.
Takže mám opravdu pocit, že nevýš o čem mluvíš.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 07.05.12 16:41
avatar

Domnívám se, že jsem velmi tolerantní, transexuál, lesba, homosexuál mi nevadí jen pokud to nehraničí s nevkusem a obyčejnou rozežraností. Jak jinak si vysvětlit, že chlap co má dvě malé děti najednou zjistí, že je na chlapy nebo obráceně totéž zjistí ženská, jak jinak než rozežraností si vysvětlit inzeráty vdaná žena hledá ženu zn. chci si to užít a totéž muž. Sory ale těch co se stím narodí zcela jistě nejsou 4% před těmi smekám, totéž transexuál co se tak bohužel narodí, musí žít v jiném těle a vyrovnat se s tím ale tito lidé se na veřejnosti nepředvádí jako ti u kterých je to jen ta rozežranost..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.12 17:16
avatar

Pletete dohromady dvě zcela odlišné věci, a to cílenou nevěru a chybu přírody. A jelikož mám známího homosexuála, co měl manželku a s ní syna, nemá rozežranost co dělat s faktem, že si člověk příliš pozdě uvědomí, že je homosexuál.

Není se co divit, že to raději lidé potlačují a snaží se žít "normálně", protože sice máme plné pusy tolerance atd., ale kolik z nás opravdu toleruje dva chlapy, co se políbí na veřejnosti stejně jako hetero dvojice, to už je záhadou. A k hetero životu je tlačí jak společnost, tak většinou rodina atd., takže někdo si to opravdu uvědomí až po čtyřicítce, že celou dobu bylo něco špatně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.12 17:25
avatar

Martino chlap co si ve 40ti uvědomí, že je homosexuál? Ten to snad věděl, pokud to beru jako vrozenou nemoc, vždycky a rozhodně neměl co zakládat rodinu. Vidět na zastávce dva cicmající se chlapy co si strkají jazyk až za mandle, promiň ale to je mi na zvracení. Beru to jako nemoc ale neznám člověka co by na veřejnosti ukazoval jizvu na břiše a chlubil se tím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.12 18:01
avatar

ano, když s tím nemáte zkušenosti, stačí se podívat na internet, takových případů je nepřeberné množství, protože je homosexualita obecně brána negativně (ať už jste tolerantní nebo ne, píšete, že je vám špatně při pohledu na líbající se muže a to o něčem vypovídá...) tak si lidé zkrátka nepřiznají, že je přitahují jedinci stejného pohlaví...tuto myšlenku vytlačí a chovají se tzv. "normálně", samozřejmě případů, kdy si to člověk uvědomí až ve 40 je méně (ale to nevylučuje, že se to dít může), u toho muže, o kterém píšete, může jít o pozdní uvědomění si své sexuální orientace, příp. si to uvědomil dřív, ale kvůli vztahu k dětem a manželce nechtěl nikoho ranit nebo chtěl být "normální" a říkal si, že to vydrží a nepovedlo se mu to...nemyslím si, že bychom byli až tak rozežraní, abychom si vybírali jestli chceme být hetero- nebo homosexuály...a aby muži opouštěli ve velkém měřítku rodiny, protože s chlapem se jim lépe *****

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 07.05.12 18:13

Klera:

nevím jaké má pocity např. opravdový homosexuál, ale tak jako bych nemohl mít já sženou která mne nepřitahuje děti, tak co pak asi musí cítit homosexuál? Jak tedy může splodit dítě a uvědomit si to až hodně let potom? Sexuologové tvrdí, že lídí co se s tím narodí je opravdu o hodně méně, zbytek do těch 4% jsou lidé, kteří to získali, výchovou, vlivem prostředí, atd...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.12 18:37
avatar

ach jo nebudu se s vámi hádat, protože zase uvádíte nepravdivé informace- stačí mi jeden jediný tip na sexuologa s titulem, který někde řekl takovýto názor, dejte mi jeden jediný odkaz, kde opravdu důvěryhodný sexuolog (tzn. je tam napsáno jméno samotného sexuologa, jeho titul, příp. kde studoval atd.) píše, že většina homosexuálů získala svoje zaměření výchovou nebo vlivem prostředí a pak řeknu- ano máte pravdu, v opačném případě vám říkám- je to naprostá pitomost, nedokážu přijít na to, kdo vám tohle nakukal nebo jste si to vymyslel sám?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.12 18:39
avatar

Bohužel musím souhlasit s Klerou, sexuologové mají většinou zcela opačné stanovisko - a to, že homosexuál svoji orientaci tají tak dlouho, až už prostě nemůže. Je to dané a nelze to změnit, tudíž je opravdu nesmysl, že by někdo homosexualitu získal výchovou..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: poiu®
Datum: 07.05.12 18:11
avatar

Lidus, to snad nemyslíte vážně, že homosexualita je nemoc! *bum*

A když na zastávce vidíte cicmajícího se kluka s holkou, tak Vám na zvracení není?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.12 19:18
avatar

poiu-neléčitelná nemoc nebo vrozená vada-porucha to je jedno a totéž (aspoň pro mě), neslyšela jsem, že by se z někoho stal homosexuál výchovou. Ne, pokud se na zastavce cicmají mladí lidé tak mě to nechává naprosto v klidu, pokud by se tam cicmal starý dědek s mladou holkou nebo obráceně tak mi to normální rovněž nepříjde, pokud by to byly dvě mladé holky tak to bych ještě snesla ale dva chlapy to mi příjde přímo odporné. Doma ať si každý žije s kým chce a jak chce. Dnes se stalo velkou módou vykřikovat do světa "já jsem homosexuál" , nezlobte se normální to zcela jistě není, pokud mám naneštěstí takto zaměřené dítě tak se stím jistě nevyrovnávám snadno nicméně nemusí mi sousedka hlásit ten váš kluk se líbal s klukem v tramvaji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.12 19:24
avatar

Tak to jste na velkém omylu, nevyléčitelná nemoc je zcela něco jiného než vrozená porucha. Bohužel si často starší generace (nemyslím to zle) myslí, že homosexualita je nemoc, jen se nedá léčit, jak jim to bylo vštěpováno.

To je právě ta xenofobie, dvě líbající se holky společnost klidně toleruje, zatímco dva mladíci jí přijdou odporní. Proč? Jaký je rozdíl, jestli se do sebe zamilovali dva kluci nebo dv holky?

Konečně se dnes homosexuálové nemusí schovávat, nejsou pronásledovaní a nejsou vyobcováni. Přesto, když se přiznají, jsou považování za pozéry a je to fuj. Hlavně ale, že máme s prominutím "huby plné tolerance"...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 07.05.12 19:54
Ale no tak.musím opomenout že mám v rodině taky lesbicku která byla vdaná má 15tiletou dceru,před dvěma lety se rozvedla a nyní žije se ženou.Neměla to vrozené.Randila normálně s chlapy.Jen ji tenhle život se ženou prostě vyhovuje.Asi tak.tak mi povezte je to lesba nebo ne?
doplněno 07.05.12 19:54: Pro lidus.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.12 11:13
avatar

Martino je mi celkem jedno kdo s kým ale rozhodně to nepatří na veřejnost a to ani v případě rozdílného pohlaví, ano, dva chlapi mi opravdu příjdou odporní. Mě nevadí jejich orientace, nevadí mi jejich kluby kde se združují, nevadí mi co dělají v soukromí. Dnes otevřete TV a už slyšíte jak ten či onen se hrdě hlásí ke své úchylce. Je to stejné jako když se celebrity vychloubají jak mají rakovinu děložního čípku, prsu a nevím co ještě. Pro mě prostě jsou věci co se venku neventilují. Mám velmi ráda Pavla Vítka, diskrétně sdělil, že je homosexuál a nemluví o tom v každém rozhovoru. Mám spolužáka co je homosexuál a až dnes kdy je mu 50 řekl proč se neoženil, doslova řekl, z toho, že bych měl mít sex s babou je mi zle a podle toho vidíte, že tento člověk o své orientaci věděl od jakživa.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.12 18:21
avatar

Jelikož je společností i okolím tlačen právě k tomu, že je homosexualita něco fuj a nenormálního, může v sobě nevědomě dusit. Proto ano, může si to uvědomit pozdě. Je mnoho takových případů a mnoho mužů teprve potom žije konečně ten život, jaký chtěli. Něco jim chybělo a něco bylo špatně, jen si nebyli schopni uvědomit co.

Homosexualita není nemoc. Nemoc se dá léčit. Homosexualita je prostě přírodní "úkaz". Že by vám bylo na zvracení zcela chápu, ale těžko se pak můžete ohánět tolerancí.

Není divu, že se spousta lidí stydí přiznat svoji orientaci, a rozhodně ta jiná orientace není 4%, ale daleko více. Jen se bojí xenofobních lidí a nechtějí, aby se jim vysmívali nebo znechuceně odvraceli zrak:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.12 19:22
avatar

Martino zrovna předevčírem jsem poslouchala sexuologa a ten sám říká, že 4% je nesmysl, je to daleko méně. Homosexualita není žádný přírodní úkaz je to vrozená porucha mozku-tedy nemoc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.12 19:25
avatar

Proto je úkaz v uvozovkách, nemohla jsem honem najít to správné slovo. A nemoc a vrozená vada jsou dvě zcela odlišné věci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 07.05.12 19:56
Jestli je to nemoc tak se dá léčit ne? ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: poiu®
Datum: 08.05.12 10:53
avatar

U mužů je podle některých výzkumů gayů až 10 %!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 08.05.12 10:59

přečtěte si odkaz co jsem dal úplně na konec diskuze, je tam zmínka, že dle průzkumů je u mužů 2% a to že se běžně mluví o 4% se všeobecně vžilo, ale není to ničím podložené. Jinak se často uvádí 0,6-1%

Ohodnoceno: 0x
 
Od: poiu®
Datum: 08.05.12 11:06
avatar

Nejčastěji uváděný výskyt homosexuality jsou 4% (až 10%) u mužů, 1% a více u žen.

Zdroj: http://www.pf.jcu.cz/stru/kat…kvz/podkapitoly/b06gayove.pdf

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.12 22:31
avatar
Nemoc? A heterosexualita není nemoc? Třeba jsme nemocní a oni zdraví. Co myslíš?
;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 07.05.12 17:03

ano, těch co se s tím narodí a nemohou za to je podstatně méně než 4%

doplněno 07.05.12 17:22:

martinaa:

jak se dá pozdě si uvědomit, že není něco v pořádku ohledně sexuality? Prostě už v pubertě musí člověk poznat, že ja asi něco špatně a že je nepřitahuje a nevzrušuje to co má. A dá se to i jednoduše a přesně vyšetřit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.12 18:41
avatar

Nemusí, lidská sexualita je nevyzpytatelná. Na netu máte nepřeberně výzkumů, které toto objasňují. Neznám moc puberťáků, co by v tomto věku veřejně přiznali, že se jim více líbí muži, notabene když je podle sexuologů zcela normální, že se sám v sobě dospívající člověk nevyzná a experimentuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 07.05.12 18:55

No právě, to jsou ti co to získali, ne ti co se s tím narodili ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.12 18:57
avatar

Jinou sexuální orientaci nelze "získat", není to nemoc. Je to vrozená porucha.

Až na dva případy z miliardy, kdy byli lidé v komatu a probudili se s opačnou orientací i osobností..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 07.05.12 19:06

To je pořád dokola - znovu opakuji je to vrozená porucha, ale těch co to mají vrozené je o hodně méně než jsou 4%, ti ostatní to mají získané výchovou a prostředím, tedy upřesním nemají tu poruchu, ale chovají se tak, odborníci se v na tom většinou shodují.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.12 19:10
avatar

Také prosím o nějaký fundovaný odkaz na takové teorie, protože zatím jsem od spousty sexuologů četla, že je to vrozené a nijak získat se to nedá.

Děkuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 07.05.12 21:12

Nemusí to být sexuální odchylka, ale možná psychická porucha a ta může nastat kdykoliv. Já netvrdil, že ti co to získali časem jsou opravdu homosexuálové, jen se tak prostě chovají a o tom to je. Prostě těch co to mají vrozené a opravdu za to nemohou je méně než 4%. To, že se to dnes nějak nikdo nenamáhá rozlišovat je v rámci dosažení větší tolerance ;) Nebo jste opravdu přesvědčená, že třeba výchovou nemúže člověk získat nenávist k protějšímu pohlaví a lásku ke stejnému a následně se chovat jako homosexuál aniž by se jednalo o sexuální odchylku? Já tedy ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.12 19:11
avatar

Nechce se mi tomu moc věřit. Kdybyste to tvrdil naopak, že homosexuály společnost tlačí být normální, ale takhle? Nevím, jestli výchova a prostředí můžou z člověka udělat homosexuála, ale kdyby snad jo, tak to pořád je jejich dobrovolná volba, nemůžou to na nikoho "svádět"..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.12 18:14
avatar

Bmbx, už nevím, o koho šlo, byla to nějaká menší zahraniční celebrita. Někdy takhle v pubertě právě zjistil, že na kluky reaguje divně, bylo mu to blbé a proti srsti, ale smířil se s tím a dvě desítky let žil jako homosexuál, aby pak náhodou přišel na to, že ženy jsou fajn a vlastně i mnohem lepší. Pak naopak řešil, jak se na veřejnosti přiznat, že asi byl celou dobu hetero, jen mu to nikdy nedošlo.

Hahanaj, určitě se to poznat dá, hned podle několika věcí: Prohlubeň mezi obočíma, delší špičáky, zvrásnění brady, ohryzek (nebo rolák, šátek), ramena širší než boky, hubené/kostnaté paže, dlouhý prsteníček, úzká pánev (ne nutně v souvislosti s rameny a boky, ale sama o sobě), kotníky, velké nohy. Nebo si možná jen řeknete, že je ta ženská nějaká divná. No a nebo vám to třeba nedojde vůbec.

No a jak bych měl pohlížet.. jako na kohokoli jinýho, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 07.05.12 18:33

dzordz:

a to právě mohl být zrovna ten případ, který tak nebo tak to neměl od přírody, právě to všechno mohl zažít jen díky okolnostem (výchova, prostředí).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 07.05.12 18:35

Abych mohla jednoznačně odpovědět, potřebovala bych vědět více informací na "jakého" transsexuála. Jsou transsexuální lidé, kteří se cítí býti muži/ženami po psychické stránce, přivastňují si vzhledové atributy a chování opačného pohlaví, než toho, se kterým e fyzicky narodili, ale o změně pohlaví chirurgickou metodou neuvažují. Pak jsou tací, kteří dělají vše, co jsem popsala + se snaží o změnu pohlaví i operativně. Transsexuálové homosexuální i heterosexuální. Tito všichni mi vůbec nevadí, uznávám, že by me asi v některých situacích dovedli přivést do rozpaků, že mi jich je z části líto, protože mají život asi komplikovanější, přecijen jsou menšina... ale jinak si myslím, že to není nic, čeho by se měla společnost bát, ale s čím by se měla učit fungovat.

A pak jsou lidé, většinou muži, kteří se, nezávisle na tom, zda patří do některé ze skupin popsané výše, nebo jsou "běžní", a živí se tranvesti show. To mě nebaví, přijde mi to nevkusné, ale někoho zase nebaví to, co mě, takže je to něco, co nechápu a nevyhledávám, ale neodsuzuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 07.05.12 20:17
avatar

Máte opravdu na mysli transsexuála? Nepletete si to s travestitou?

Transsexuál je ten co se narodí v těle opačného pohlaví. Travestita je ten co se "jen" přesléká do šátů druhého pohlaví. A pak se podle toho chová, ale v "civilu" je normální.

Transexuála na veřejnosti ani nemusíte poznat. Spousta se jich obléká se a chová podle pohlaví. A naopak spousta holek se obléká jako kluci, ale cítí se jako ženské. Totéž chlapi, můžou nosit růžovou košili a mluvit jemným hlasem a přesto se pořád cítí jako chlapi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.12 11:53
avatar

Občas nějakého transsexuála potkám. Nejdříve jsem překvapená a asi vypadám blbě, než si uvědomím, na co se dívám. Nebo na koho. Když mi to dojde, uvědomím si, kolik dokonale oblečených lidí potkávám a o kolika z nich naprosto bezpečně vím, že jsou to hajzlíci. Až takoví, že by si jeden odplivl. *jasne* Nechejme být lidi šťastnými podle jejich představ. Ne podle našich. Žít a nechat žít. Navíc, když mi a nikomu neubližují.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.