Jmelí mi opadalo

Od: Datum: 12.12.14 07:56 odpovědí: 8 změna: 13.12.14 06:11

Dáva se do vázy k jmelí voda? Já jsem nikdy nedávala a letos nevím proč mi během pár dni začalo opadávat jak to zelené tak pozlacené.Díky za radu, at vim až koupím nové.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.12.14 07:59

asi zažilo teplotní šok, přechod ze zimy (mrazu) do tepla, jmelí do vázy nedáváme, větvičku věšíme do stropu v kuchyni nad stolem, pokud koupíte umělé, tak to neopadává

Od: mija*
Datum: 12.12.14 13:03

Díky moc za zkušenosti,koupim nové a uvidím.Taky věšíme jmeli v jidelně na lustr a vždycky vydrží dokud ho neuklidím.A ta kytice jmelí co mi opadalo byla obzvlášt krásná...no bohužel jen pár dni.

Datum: 12.12.14 08:07

Jmelí je kus živé rostliny. Nedostatek vody + mrtvice ze změny tepla. ;) A navíc, jmelí se má dostávat a dávat z lásky.

doplněno 12.12.14 10:56:

Vloni chlapi ořezávali jmelí kousek od nás. Posbírala jsem si. Co jsem pověsila, to opadalo, co bylo ve váze s vodou, to žilo. Ale ta voda byla druhý den jako fujtajbl. Musela jsem ji stále vyměňovat.

Datum: 12.12.14 09:13

Kamarád mi každý rok donese čerstvé jmelí ze svého lesa, ještě nikdy jsem ho nedala do vázy s vodou, uváži na lustr nad stolem a vyhazuju ho na Tři krále, nic neopadává.

Datum: 12.12.14 09:17

Dost možná jste nekoupila jmelí, ale ochmet. To nesnáší teplo, takže rychle uvadá.

Datum: 12.12.14 14:57

Zdravíčko, máme v práci určitě jmelí, přírodní, s průhlednými kuličkami, a během týdne opadává a chřadne. Je ale pravda, že třída je někdy vyhřátá až na 25°C, což je dost.

Datum: 12.12.14 09:18
Zřejmě nebylo dost vyzrálé a nebo teplotní šok. Já jmelí vesim pod lustr, bez vody a pak ještě jmelí pripichuji do zivych svícnů, takže tam se zalévá. Nad lustrem pomalu seschne, ale když se okolo něj neochomejtam, tak drží, po vánocích sundam a prevesim na nábytek, kde mám jmelí z předchozích let, nejstaršímu je osm a pořád drží. To ve svicnu vydrží také dlouho, ale svicen likviduji v pulce ledna;)
Datum: 13.12.14 06:11

Přinesla jsem si ho z lesa, znám místo, kde roste na borovicích tak nízko, že se nechá utrhnout ze země. A kdybych nepochodila, mám i "své" jabloně se jmelím. Takže vždycky sama natrhám a je tak čerstvé. Mám ho v garáži, bez vody a neopadává.

Líbí se mi přírodní, zlaté je takové umělé, ale to závisí na vkusu každého z nás. Nechci to nikomu hanět. Jinak si myslím, že ti prodávající jsou pěkní kujóni, připravili se na Vánoce s předstihem a kdoví, kdy to jmelí ořezali. Třeba už někdy v říjnu, proto se nedivte, že je přeschlé a nyní padá. Jaga.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.