Záchod-škola chození

Od: Datum: 21.10.14 15:50 odpovědí: 14 změna: 22.10.14 15:50
Myslíte si, že je vhodné, aby se 18 tiletí žáci středních škol ptali a prosili o to, jestli můžou v hodinĕ na záchod? U dĕtí na ZŠ budiž, ale tady už se jedná defacto o dospĕlé lidi. Jak se na to díváte? Zajímal by mĕ Váš názor, popřípadĕ, jak to bylo u Vás.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: petr02
Datum: 21.10.14 15:52

S naší matikářkou na střední to bylo tak, že kdo chtěl, tak bez ptání odešel.

Datum: 21.10.14 15:54

Podle mě by se neměli ptát ani prosit, prostě normálně jít (ptaní atd. zdržuje ostatní žáky, wc zdrží jen toho jednoho). Ale jen během normálních hodin, pokud by se zrovna psal test nebo probíhalo zkoušení, tak ne (počkat na přestávku nebo na konec testu).

Od: hmm
Datum: 21.10.14 15:54

To jako učitel bude učit a bez jakéhokoliv posunku se mu zvedne student a jde...? Případně dva, tři.. holky musí jít min. ve dvou...

A během testu nejlépe že?

Nene - nevidím důvod. Dospělák by měl vědět, že má průjem nebo že musí před začátkem hodiny, aby to vydržel do konce vyučování další hodiny...

případně jít k doktorovi - pokud je mu tak špatně, že nevydrží 46 minut...

Datum: 21.10.14 15:59

V tomto věku už to sice může působit trochu divně, ale na druhou stranu si nedokážu představit, že by si lidi jen tak trajdali ze třídy a do třídy v průběhu hodiny. "Na záchod" by se chodilo telefonovat a podobně. V 18 letech by člověk tu necelou hodinku měl vydržet a odhadnout své "síly", jestli vydrží nebo ne. Měli jsme pětipatrový gympl a je fakt, že někdy to o přestávce stihnout i s přesunem na další hodinu bylo tak tak, ale když si člověk stanovil priority, tak se to stihnout dalo. :) V 18 letech člověk není na škole prvním rokem, aby si nedokázal trasu naplánovat co nejefektivněji. :)

Datum: 21.10.14 16:07
Dítě ve třetí třídě vydrží 45 minut do přestávky ale 18tiletý dospělý s tím má problém? No když je to s ním tak špatné tak mu ale nemůže připadat trapné si říct o dovolení. A v případě že ví že má zdravotní problémy a bude zřejmě muset během hodiny dokáže se určitě takový dospělý zachovat dospěle a před hodinou to učiteli říct. Jinak je na tom rozumově pod úrovní žáka třetí třídy.
Datum: 21.10.14 17:03
Totak *palec* K tomuto není co dodat!
Od: asd*
Datum: 21.10.14 16:08

Slušnost je zeptat se "Potřebuju nutně na záchod, můžu jít?", a učitel by měl odpovědět "Ano můžeš".

Taky je slušnost použít to jen v případě nouze = průjem, zánět močáku atd. a ne z důvodu že přestávku jsem prokecal místo toho abych si zašel na záchod.

Od: maryy
Datum: 21.10.14 16:25

Já osobně mám 18 roků a na zachod chodím bez dovolenía v většinou v hodině.

A to z jednoho vážného důvodu. Jelikož je našem patře 6 tříd a ve dvou třídách jsou samé holky a v ostatních převažují holky nad klukama. Tak je na WCku vždycky plno. Máme tam 6 kabinek z toho je jich tak 5 v provozu. Takže nemám šanci to tam stihnout. Je tam spousta holek, fronta.. a přestávka je někdy 5 minutová ... takže nic no. Někdy jen učitelce dám signál (prstem u kážu na dveře) a ona ne mě mrkne a jdu, nebo většinou se neptám vubec a pohoda, už to berou automaticky že jdem na to WC..

Od: nikc®
Datum: 22.10.14 11:45

Taky si pamatuju, že se to o přestávce nedalo stihnout. Jen 3 záchody jsme měli na patře a samé holky ve třídě.

Datum: 21.10.14 16:59

Nezlobte se, od první třídy mi vtloukali do hlavy, že na wc je přestávka v 18ti už byste to mohl umět. Pokud máte nějaký zdravotní problém, tak se s učiteli domluvte, určitě budete moct odejít na wc bez ptaní. Je to stejné, když dnes děti pijí v hodině, myslím, že dehydratace jim do přestávky nehrozí.

Datum: 22.10.14 00:47

Pití v hodinách jsem vždycky tolerovala. Ve školách je ústřední topení a suchý vzduch. Obojí přispívá k vysoušení sliznic ...

Od: buss®
Datum: 22.10.14 00:57

A to se jako sebereš, zvedneš a jen tak odejdeš z vyučovací hodiny? A co na to školní řád tvé školy, znáš ho vůůbec? Keine disziplin..

Od: nikc®
Datum: 22.10.14 11:32

Zdravím. Vždyť i v práci někde, se musí zaměstnanec ptát, jestli může jít na záchod. A je jim třeba 50. Například v obchodě pokladní. Nebo myslíte, že se pokladní může sbalit, když má frontu, plnou kasu peněz a jít, protože jí je víc než 18? Záleží na učiteli, jaký je a jestli mu stačí to říct nebo se ho ptát. Prosit je snad nemusíte. Ale je slušnost to říct minim. učiteli a jít. Jak to dělají ostatní ve škole?

Datum: 22.10.14 15:50

Ano, je to vhodné. 18letí studenti jsou ještě nevyzrálá ucha, navíc jsou ve střední škole, kde platí nějaký školní řád, a je slušnost se zeptat, jestli na ten záchod jít mohou. Tož to je můj názor. Jak by to v té třídě vypadalo? Na začátku hodiny se zvedne ve třídě Maruš, vezme tampony a jde na WC. Následně pak ji vystřídá Jura, bez tamponů, ale zato s mobilem, na velké se dobře čte na internetu. Pak jdou na záchod zároveň Karel a Sabina, v kapse prezervativ a jdou si na WC udělat dobře... však rychlovku stihnou za pět minut. Achjo.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.