Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ar*
Datum: 03.01.13 20:01

Sice jsem osobně ujetej na "spešl", tak tady bych z toho výběru, nejspíš sáhnul po MERIDA Matts 60-D. Ty kola jsou na velmi podobné úrovni a spíš jde oto jak komu padnou. Kolo chce prostě zkusit.

Nevím na jaké ježdění to kolo chcete, ale největší jejich slabinu vidím, v přední vidlci a hlavně v těch brzdách. Než tyto kotoučáky které jsou to nejhorší a mnohdy už i hodně staré modely, to bych radši V-brake.

Ty mechanické, to ani omylem. V mechanických jedině Avid BB7.

doplněno 06.01.13 18:35:

Ten Karakoram je v podstatě jako Avalache, jen je to 29" a ne 26". Nevím nějak mě ty 29" neoslovujou, dnes jdou zase nahoru spíše 27.5".

Jinak značka GT není špatná volba. Jak jsem ,ale psal kolo chce prostě zkusit, každému může padnout trochu jiná geometrie rámu a taky bude třeba potřeba vyměnit představec, sedlo atd. přeci jenom každý má jinak dlouhé ruce a něchdo chce sportovní posed a někdo spíše zase na pohodu. Zadek má taky každý jiný a to co vyhovuje jednomu nemusí vyhovovat druhému. V této cenové relaci patří zrovna sedlo ke komponentům kde se nechá ušetřit a proto se dává to nejobyč. a není nic horšího než když sedlo tlačí.

doplněno 06.01.13 18:46:

Ještě ty kompnenty na Karakoramu 3.0

vidlice: SR Suntour XCM-V3-MLO jen ten nejnižší model a tedy nic moc.

brzdy: Tektro Novela mechanické kotoučové - to je prostě šílený šunt, který má malou účinost a věčně někde něco škrtá. To bude asi první na výměnu komponentů.

Ohodnoceno: 0x

Od: mtb
Datum: 06.01.13 17:26

A muzu se zeptat co rikate na znacku GT? Me prijde dobry ten Karakoram ...

Od: k2
Datum: 06.01.13 17:35

Obecne bych ve znacce GT problem nevidel. Vami vybrany model (karakoram) ale neni klasicke MTB s 26´´ koly, ale s 29´´koly, to jste si vybral schvalne?

Datum: 04.01.13 12:09

Ta merida se dá koupit i s véčkama, modely V. Je to o nějakých 1800 levnější a mnohdy i o kilo lehčí celé kolo. Že by nebrzdily se říct nedá, pokud nebudete jezdit denně desetikilometrové horské sjezdy, kde budete brzdit v jednom kuse, tak véčka jsou úplně dostačující. Raděj bych připlatil za tu vidlici, myslím, že kdekoliv kde budete kupovat kolo vám ji rádi vymění, puvodní si nechají a doplatíte jen rozdíl z ceny.

doplněno 06.01.13 19:02: V teto cenové relaci bych řekl, ze je jedno, co koupíš. Ale chtělo by si na ty kola sednout a odzkoušet, každému opravdu vyhovuje neco jiné. Sedlo si myslim, mění každý, ja jsem měnil taky. Čtyřicet kilaku zvládneš i na tom původním, ale delší trasy uz ne. Co se týká kol, těžko říct, menší průměr bude víc do terénu, větší na asfalt, taky zalezl na prevodech. Ja jsem volil 28", na jednu otacku ujedu devět a trictvrte metru, což uz je těžký převod ale při dobrem větru se dá využít. Soused s 26" musí šlápnout jeden a pul x. V terénu spis záleží na šířce pneu, soused mé dve sady kol, na cestu užší, do terénu širší, rozmysli se kam pojede, podle toho nahodí kola. Ja mám univerzal , takový jeste slušný na asfalt a podrží i v terénu. Víc spíš záleží na kvalitě rámu.

Datum: 06.01.13 18:58

A nebylo by lepší zkusit obrazit prodejny v okolí?

Nyní je ideální doba na nákup staršího modelu se slevou.

Datum: 07.01.13 19:29

slevy moc nejsou , protože modely 2013 budou dražší ,nebo budou mít horší komponenty . Dobře vybavený kola 2012 už nejsou od října

Datum: 06.01.13 20:12

" menší průměr bude víc do terénu, větší na asfalt " Tak to určitě není, větší kola se používají právě na lepší a rychlejší průjezdnost terénem. Stačí se podívat jaká MTB byla v popředí na olympiádě, Jarda Kulhavý (Specialized 29"), Schurter (Scott 27.5") a ani Fontana ( Cannondale 29") nejeli na 26". Naopak běžně s používají 26" při časovkách silničních závodů a nebo třeba triatlonu.

Datum: 07.01.13 16:54

Are jasně, jsem taky toho názoru, proto jsem vzal 28", ale znáš to, sto lidí, sto názorů, proto jsem psal těžko říct... protože to všude slyším. Kdekoliv přijedu, drtivá většina jezdí na 26" a soused jen tvrdí, jedině horáka, tím myslí malé kola, protože si myslí, že tam kde on vyjede, já už ne a když jedu jeho stejnou trasu dle endomondo, ujedu ji taky a ve stejném čase. Dost lidí investuje i do těch kotoučovek a ty se ani v cyklokrosu, ani na silničkách nepoužívají a že někdy jezdí hodně dlouhé a strmé sjezdy. Ale prostě většina bude tvrdit, že jsou lepší.

doplněno 07.01.13 23:07: S tou vidlici máš pravdu, na crossovem kole je to v těžkém terénu slabý článek, ale s rámem problém nemám. Ten mi vyhovuje víc nez na starem horakovi. Moje zkušenost je taková, ze horak na 26" je v terénu obratnejsi a živější, ale na cyklostezkách je zase pomalejší . Na velkých kolech se špatně zrychluje, ale kdyz se rozjede, tak to jede. Horší je velké prevyseni , někdy takové chutovky vyhledávám, ale tam se předek začne zvedat dřív nez dojdou síly, takze nahoru musí člověk po svých lehčí převod by uz asi nepomohl, i tak uz člověk šlape téměř na místě. Ja preferuju víc cyklostezky nebo lesni cesty, u nás na jižní morave kopce nejsou, z toho důvodu jsem volil cross na větších kolech. Do kopců na Valašsko se podívám tak na dva týdny v roce. Horak na velkých kolech se mi líbí, otázka je, jak bych na tom vypadal, kdyz jsem poměrně malý. Brzdy ok, záleží na použití, ja brzdím většinou az doma, takže je pro mě zbytečné je tahat celý rok. V těch kopcích na Valašsku dostaly ale zabrat,kdybych bydlel tam, urcite bych vybíral jine kolo.
doplněno 07.01.13 23:13: Poznámku artika taky nechápu, samo nic nejede, leda tak z kopce
doplněno 08.01.13 11:48: Tak to máte dobré cyklostezky. My mame na Hodonínsku o neco malo lepší, ale kdyz jedu směr na sever, tak od Veselí uz je krásná asfaltka po rovině kolem batova kanalu az do Napajedel. Krásná cesta i na silnicky . No ale treba k soutoku Moravy a Dyje jsem nasel taky krásnou, viz foto, ale kvuli podezrelemu zvuku jsem se radši otočil a mazal pryč, stejne jsem jel špatně. Doma ve zprávách pak hlásili, ze u soutoku několik lidi vidělo medvěda a tyden na to ho srazil kamion, ale pak se zase objevil, takze jich tam bylo víc. Ja ten den jsem potkal jen dve lišky a jednoho divocaka naštěstí bez mladych kdybych věděl, ze tam jsou medvědi, tak bych ty kratase nestačil ani sundat a dojel bych dom s plnýma Jinak to co Tobe se mi ještě nepodařilo, buď rad, žes nešel níž

Datum: 07.01.13 20:02

Stireceku, vždyť to není ani tak o průměru kol,jako o celé koncepci kola. Jiná geometrie rámu, jiná tuhost atd. atd. (MTB - Cross)

MTB je více do terénu a to i do těžšího. Na Crosse neseženeš ani pořádnou vidlici do těžškého terénu a tak by se nechalo pokračovat. Kdybych se díval jen na průměr kol tak je klidně možné, že když budeš vozit pláště 26"x2.2 bude průměr vetší než pláště 28"x1.17. Otom to ,ale přeci není.

Stejné je to z brzdama "V" a nebo disk., že jsou kotouče do terénu lepší je zcela jasné (myslím kvalitní brzdy). Srovnávat MTB s cyklokrsem a nebo dokonce se "žiletkama" prostě nejde. To by sme zachvilku mohli říct, že brzdy nejsou potřeba, páč dráhová cyklistika je taky nepotřebuje.;)

Pokud jde o poznámku atríka " protože spešl 26" na takové výbavě nemá . Ne vážně máš pravdu 29" kolo jede úplně samo "

tak to vůbec nechápu, asi ještě dozvuky ze silvestra

doplněno 07.01.13 23:49:

" cyklostezkách je zase pomalejší " tak určitě, při stejné kadenci musí být na nejtěžší převod "pomalejší". MTB má jiné převodníky než Cross. "Clasika" je 44 zubů a Cross má 48. Jsou i převodníky 42 zubů a dnes na dvojpřevodníku je to běžně 40 a nebo i 38 zubů. Je to prostě horské kolo a není určeno na nějaké rovinky a max rychlost. Já jsem z podkrkonoší a u nás zase dost lidí kteří šli do treka, si nachalo namontovat "horácké" převodníky a nebo přešli na MTB. Rovinek je tady jak šafránu a za "cyklostesku" považuji toto :) (foto)

Mě třeba 29" nevyhovovala (když jsem si ji půjčil) z toho důvodu, že když jsem sjížděl prudký břeh, kde je pořteba jít za sedadlo aby člověk nešel přez hrazdu, tak mi to velké kolo 2x sundalo krťasy. Pravděpodobně bych si časem zvyknul, že nesmím jít tak nízko za sedlo, ovšem otázka je jesli by do té doby zůtalo jen u kraťasů. *smich*

Datum: 07.01.13 19:31

protože spešl 26" na takové výbavě nemá . Ne vážně máš pravdu 29" kolo jede úplně samo

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.