OSVČ Elektrikář

Od: Datum: 29.12.15 01:21 odpovědí: 4 změna: 12.07.17 14:50

Hezký den, chtěl bych si založit živnost jako Elektrikář což je "Montáž, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení" a ještě by to naplňovalo " Výroba, instalace, opravy elektrických strojů a přístrojů, elektronických a telekomunikačních zařízení" po dokončení školy jsem udělal 50/78 §5 po roce praxe tu §6 .. A TEĎ - pokud to chápu správně - musím získat od dokončení školy 6let praxe abych dostal §8 .. činnost prováděná dodavatelským způsobem nebo jak je ta definice. To je poměrně dlouho moje situace je taková že jsem ve firmě, kde mi byla hanba vůbec žádat o tu 6, protože pokud bych bral praxi jen z této firmy tak umím skvěle zametat a sekat drážky - já snad nezapojil ani zásuvku, praxi kterou mám mám z "melouchů" a když jsem tak počítal tak jako OSVČ bych se uživil, už na škole jsem o tom velice přemýšlel a byla to moje nějaká vize, peníze co jsem za dobud působením ve firmě vydělal (zhruba 2 a půl roku) jsem si uložil a chci je investovat do vybavení, nářadí a celkový kapitál do podnikaní.

Moje situace je taková že mám v rodině člověka, je to kamarád (vzdálená rodina "přes koleno") který už OSVČ je, to jsem přiliš kvalitně nedohledal může se nějakým způsobem "zaručit" zkušený podnikatel za začátečníka? to znamená že může začít podnikat i bez §8?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.12.15 02:39
avatar

Bez §8 + oprávnění od TIČR sám bohužel podnikat nemůžete.Jedině si najít někoho, kdo by se stal společníkem-odpovědným zástupcem, který by požadovaná oprávnění měl. Na portálu státní správy pod odkazem živnostenské podnikání si najděte živnostenský zákon, zdarma si jej můžete stáhnout a prostudovat.Bez té praxe v oboru opravdu není úniku, i když, jak píšete, máte jakousi praxi z melouchů.Nechci se vás nijak dotknout,ale snažit se za každou cenu to nějak obejít, může být dost nebezpečné, jak pro vás, tak pro okolí i případné zákazníky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jakubn
Datum: 12.07.17 14:50

Dobrý den, zajímalo by mne v kterém zákoně je mi uloženo, jako budoucímu OSVČ mít ještě k vyhl 50. nějaké extra povolení od TIČR...?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.15 10:16
avatar

1/ Jak chcete pracovat jako OSVČ, když ještě toho moc neumíte? Praxe je proto, abyste nabyl zkušenosti.2/ Jistotu nemám, ale myslím, že bez paragr. 8 to to zrovna v tomto oboru nepůjde. Jedině jako zaměstnanec.3/ Pokud byste jednou začal pracovat jako elektrikéř OSVČ, tak ani tam to není bez povinnosti. Musíte mít smlouvu s revizním technikem, který bude po Vás revidovat určité práce a i kdybyste jeho služeb nemusel využít /rozsah drobných prací/, smlouvu s ním mít prostě musíte. U tohoto oboru navazuje jedno na druhé. Budou zjišťovat i Vaši tech. vybavenost, zda máte všechny důl. přístroje k měření, osobně přijede za Vámi člověk z inspekce. Nejlépe uděláte, když zavoláte p. Ing. Ryneše z ITI Brno /Institut technické inspekce/, který Vám velice ochotně vše vysvětlí a budete mít naprostou jistotu, že máte správné informace.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hroubek
Datum: 29.12.15 12:21

Zkušenosti mám, dělám průbězně s tím známým, pomáhám mu a ta práce opravdového elektrikáře mě baví, dělá spíše udržbu - bohužel na mladé lidi jako já je ve většině firem nahlíženo jen jako na levného dělníká co v lepším případě vyseká drážky a vše potom uklidí ... peníze na nic a kdybych dělal zedníka tak mám lepší práci ... Takže bych chtěl dělat to co mě baví a nějakým způsobem se seberealizovat. Vím že podnikání není jednoduché a nijak si to neidealizuji.

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.