Pískání v uchu

Od: Datum: 16.07.15 20:17 odpovědí: 6 změna: 17.07.15 13:26

Dobrý den,

asi před týdnem mi začalo pískat v pravém uchu, myslm, že po kýchnutí. Už jsem byla na ušním a tam mi předepsali prednison a tebokan. Prý mám tinnitus. Máte s tím někdo zkušenost? V pravém uchu slyším vysoký tón, který je nejhorší v noci. Tinnitus je většinou stává ve vyšším věku, ale mně je teprve 14. Myslíte, že to přestane? Neumím si představit žít s tím celý můj život.

Děkuji za každou odpověd. :D

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.07.15 20:27

Měla jsem kdysi něco podobného, ale tuším, že to Tinnitus nebyl. Ale po nějakém čase to přešlo. :)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.07.15 20:37

A za jak dlouho vás to tak asi přešlo?

Od: tinnitus
Datum: 16.07.15 20:51

Prý na to pomáhá nějaká relaxační hudba určité frekvence, říkal Horáček http://www.ceskatelevize.cz/i…2485-hlasita-hudba-nici-sluch

Datum: 16.07.15 21:36

Do týdne by to mělo přejít. Já měl dvě operace vnitřního ucha a často mi tam pískalo snad skoro měsíc a jednu dobu jsem měl i šustění (myslím, že se tomu říká ušní šelest) a musím říct, že to hodně otravuje *zed* *smich*

Od: wamp®
Datum: 17.07.15 10:58

Pískání v uších je ponejvíce zapříčeněné špatným držením těla a uvolněná krční páteř.

Tady se číhněte a začněte na ni cvičit.Pomůže to

doplněno 17.07.15 13:53:

Ještě dodám,k tomuto problému má na začátku odborný komentář Mudr.Kalvach.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.07.15 13:26

Tinitus může mít mnoho příčin a ne vždy se je podaří identifikovat. Ono vlastně konstatování "máte tinitus" je totéž, jako by vám řekli "píská vám v uších". Ono to samozřejmě může brzy přejít, ale taky nemusí; na tom ušním vás odbyli předpisem léků a poslali domů, nebo vás pozvali na kontrolu? V tom prvním mi to přijde přeci jen trochu laxní, ale doktor je doktor a měl by vědět, co dělá. Ale stejně bych usiloval o další vyšetření – foniatrie, možná i neurologie – třeba ne hned, ale po historicky krátké době pod záminkou, že problém nepřestává či že se zhoršuje. Buď tedy přes toho původního ušaře, nebo i zkusit jiného. (Zkoušel vás doktor vyšetřit pomocí ladičky? To jen tak, jak moc se vám věnoval.)

Rada wamp určitě neublíží.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.