Ateista a nevěřící - rozdíl?

Od: Datum: 29.03.15 22:45 odpovědí: 16 změna: 09.04.15 14:45

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi ateistou a nevěřícím. Vždyť oba v nic nevěří ne?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.03.15 22:51

Ateista nevěří v boha,

nevěřící něvěří ničemu/nikomu/v cokoliv/ v nic.

Ohodnoceno: 6x

Od: jitkabulova*
Datum: 31.03.15 11:41

Ano, přesně.

Ohodnoceno: 0x

Od: wamp®
Datum: 29.03.15 22:53
Áách ta čeština je ale krásná
Ivzez to napsala pěkně...
Jinak se také dá říci,že obojí je totéž.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.03.15 22:57

Ateista nevěří v boha. Nevěřící věří v boha, ale jiného. Jako o nevěřících mluví křesťané o muslimech a muslimové zase o křesťanech.

Datum: 30.03.15 21:03

A přitom jejich bůh je týž biblický Bůh.

Oni se takhle nazývali i katolíci a protestanti, když se navzájem vražili.

Datum: 30.03.15 02:04

Podle mě je to teda totéž. Ateista je z latinského a-theist, což doslova a do písmene znamená ne-věřit. Příspěvky nade mnou považuji za bullshit - že "nevěřící věří v něco jiného"? :D Nevěřící nevěří, kristova noho!

Ale bacha, někteří považují ateismus také za víru. Za víru, že bohové neexistují. V angličtině by tvoje otázka zněla, jaký je rozdíl mezi "atheist" a "non-theist", je to prostě totéž.

Ohodnoceno: 3x

Od: sos®
Datum: 30.03.15 06:26

Přikláním se k názoru pckop - podle slovníku cizích slov je ateismus /ateizmus/ odmítání náboženství jako takového a popírání existence nebo možnosti poznat boha, jakéhokoliv. Tolik slovník. Pojem nevěřící byl vždy chápán jednou náboženskou skupinou vůči ostatním. Kdo nevyznával mého boha, ten byl nevěřící. Velmi výrazné to bylo dříve, kdy s mečem a křížem v ruce křesťané z Evropy obraceli na svoji víru muslimy na Blízkém východě, tzv. křižácké výpravy. Dnes je to obráceně a muslimové šíří svoji víru v podobě zákona "šária" se samopalem v ruce mezi nevěřícími v islám.

Datum: 30.03.15 16:14

Ahoj. A kam by se měl zařadit Nevěřící Tomáš?

doplněno 30.03.15 20:47:

Asi mám drobné nedostatky ohledně Bible. Skončil jsem s ní dříve, než jsem s ní vlastně začal. Kdo je vlastně schopen takováhle dílka pobrat?

Datum: 30.03.15 16:59
Tomáš věřil poté, co viděl rány na Kristově těle. Někteří uvěří i bez spatření těch ran.
doplněno 31.03.15 11:44: Humbucker : Bible je četba na celý život... :-D

Datum: 30.03.15 17:02
Ateista tvrdí, že Bůh není.
Nevěřící to prostě neřeší, jestli je či není, on prostě nevěří.
Do třetice agnostik, podle něhož nejde existenci Boha ani potvrdit ani vyvrátit.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.03.15 17:06

Ano, přesně tak. To, co popisovali výše jako nevěřícího (tj. jednou skupinou odmítaní nevěřící, protože nevěří v jejich konkrétního Boha/bohy, tak není nevěřící, ale bezvěrec).

Od: marf
Datum: 02.04.15 18:13

Tak to prosím vidím: Ateista s odpuštěním kašle na všechny bohy a je velmi a zásadně přesvědčen, že nejsou. Nevěřící je spíš vztažené jako opak k věřícímu - tj. praktikujícímu křesťanství i se mšemi a tak. Ten nevěřící možná věří v přírodu, v posvátný strom, v sílu jinou hybnou. Je trochu na vážkách, má víc fantazie.

Už to bylo výše řečeno jinými slovy.

Datum: 02.04.15 18:22

Není v tom žádný rozdíl.Rozdíl je jen a pouze ve slovech!

On nevěřící věří třeba svému pupku a tomu co do něj vrazil,nebo svým rukám-to že je zručný atd ale totéž jsou i ateisté.Prostě každý jsme věřící byť každý věříme nečemu jinému-někdo Alláhovi,jiný Hospodinu další zase Jehovovi a další zase jen své peněžence nebo svým rukám,nebo svému břichu atd!

Datum: 09.04.15 10:37

Tak pozor, není to totéž, i když se to vlastně používá jako synonymum. Ateista nevěří v Boha, ale může věřit spoustu jiným věcem (skřítkové, víly nebo třeba duchové lesa, když na to přijde). Nevěřící ale nevěří v nic. V žádné nadpřirozeno. Souhlasím s ivzez, jen doplňuji.:)

Datum: 09.04.15 14:17

Já jsem například bezvýhradný ateista. Až se někdy bojím, že mě Pánbůh potrestá.:)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 09.04.15 14:45

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.