Přinesený vlastní nápoj

Od: Datum: 25.07.13 10:39 odpovědí: 16 změna: 25.07.13 16:09

Jaký je váš názor na situaci, kdy si návštěvník pizzerie, nebo restaurace, objedná hlavní jídlo a na dotaz číšníka, zda chce něco k pití, odmítne. Ale před jídlem si vytáhne z tašky vlastní láhev s pitím?

Podle mě by to mělo být v pořádku.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 25.07.13 10:47

Pokud s takovým ´přístupem´ majitel pizzerie či restaurace souhlasí, pak ano. Pokud s tím ale nesouhlasí, pak to v pořádku není. Podobně, jako host si vybírá hospodu, kterou navštíví a kterou ne, může si i hospodský vybrat, kterého hosta přijme (obslouží) a kterého ne.

Uvědom si, že marže na nápojích tvoří nezanedbatelnou část příjmu té hospody a hospoda bez příjmů nepřežije.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nukika
Datum: 25.07.13 10:50
No me se to v poradku nezda.Taky nepujdu do knihovny se svou vlastni knizkou...*bzum* .
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.13 10:50

Tobě by se to líbilo jako majiteli restaurace? To bys mohl jít na limču a vyndat si z tašky jídlo - to je stejné . Rozhodně to není vhodné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.13 10:50
avatar

Jednou tady byl podobný dotaz, ale na rohlíky k držkovce. Polívku v tom podniku měli skvělou, ale rohlíky hnusné a drahé. :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.13 11:21
avatar

Podle mě to naopak v pořádku vůbec není. Pokud nebudu chtít pití, tak si ho jistě dávat nemusím, ale ani nemůžu vyndat svoje zásoby. Tak jsem si zkusila představit, jak přijdu do restaurace, vyndám termosku s kafem,

litrovku coly a požádám o skleničku a talíř s příborem na přinesený oběd v rendlíku *smich**smich**haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 25.07.13 11:56

takovým hostům by pak bylo potřeba účtovat zvlášť obsazení židle, stolu, použití WC.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.07.13 12:25
avatar

podle mě to není v pořádku. To byste si do restaurace taky mohl přinést vlastní pivo, vlastní víno nebo vlastní vodku atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 25.07.13 12:37

Podle mě to není v pořádku. Je to asi stejné, jako kdybys přišel do kadeřnictví, nechal si umýt vlasy, za to zaplatil, a pak si sedl do kadeřnického křesla před zrcadlo, sám se ostříhal, vyfénoval a učesal a zaplatil jen za mytí a ještě měl pocit, že na to, cos tam dělal, máš nárok.

Pokud nechceš za pití platit, choď do restaurací, kde (ať už automaticky, nebo na požádání), dávají vodu z kohoutku zdarma.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.13 13:07
avatar

Myslím, že v teoretické rovině by se tento postup obhájit dal. V restauračních zařízeních se prodávají i žvýkačky, cigarety a možná i něco jiného, co si host vytáhne ze své kapsy.

Také by se snad dal obhájit nějaký léčivý čaj, i když - lečivý čaj a pizza či jiné hospodské jídlo...?

V praxi bych to ale nikdy neudělala. Zejména pokud se do toho zařízení chci někdy vrátit, měly by být vzájemné vztahy neutrální a případně i mírně přátelské.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mirka1
Datum: 25.07.13 14:12

Jako turisti jsme si v hospodě snědli svačinu, šišku turisty a chléb, a k tomu objednali pití, nikdo nic neříkal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 25.07.13 14:20
avatar

To pouze proto, ze restaurater / obsluha byla slusnejsi, nez vy.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: mowla*
Datum: 25.07.13 14:32

A lidé si tykali a oslovovali se "soudruhu"... *zed**haha*

Já nevím, asi su divnej - ale mně nepřipadá zvláštní zaplatit za služby, které použiju - pokud platit nechci, koupím si lahváč (nebo se slušně zeptám na zapůjčení ´skla´ ven) a zdlábnu tu "šišku turisty" na mezi opodál.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: pravnik
Datum: 25.07.13 14:48

Chování a jednání lidí se řídí nejen právními normami, ale i zvyklostmi. Ty respektovat můžeme, ale také nemusíme. Pokud je v místě prodeje-koupě oznámen zákaz či vyžadováno nekonzumování vlastních potravin, je to jasné - když to poruším, mohu čekat protiakci (porušil jsem podmínku poskytnutí služby). Pokud to ale nikde napsáno není a ani mne na to nikdo neupozorní (na dotaz či když si vytáhnu svoje vlastní jídlo/pití), tak mohu. Odkaz na nějaké zvyklosti v tomto směru údajně panující neobstojí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 25.07.13 15:12
avatar

Vytáhnout jídlo/pití sice můžete, ovšem taky můžete čekat, že číšník projeví nevoli s tímto jednáním, případně vás rovnou odmítne obsloužit a pošle někam. ... Třeba ven.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 25.07.13 15:17

Přiznám se, že poměrně nedávno jsem se ne tedy přímo v restauraci, ale na ulici před zahrádkou, když už jsme měli objednáno, občerstvila u auta vlastními zásobami. Měla jsem veliký hlad, na který bohužel mé tělo reaguje tak, že nevím, jestli se mám dřív pozvract nebo omdlít, takže jsem ze zoufalství, než obsluha přinese jídlo, snědla venku poslední jablko a zapila ho obyčejnou vodou z petky. Mimochodem mi většinou nevyhovuje nabídka nápojů a to kdekoliv. Piju vodu, obyčejnou z kohoutku, nechci se napájet něčím s bublinkama, co stálo někde bůh ví kolik dní venku na sluníčku a stojí to víc, než pivo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.13 16:09
avatar

v restauraci určitě nemůžete vytáhnout ani svoje zásoby jídla ani pití. Nerozumím moc předchozímu příspěvku pb, kde píše, že si přeci nebude v restauraci dávat vodu z petky, která kdovíjak dlouho kde za jakých podmínek stála, ale svou vodu z petky, kterou měla v autě si klidně v restauraci vypila? Jinak v restauracích už většinou vodu z kohoutku na požádání přinesou také, někde ovšem za poplatek.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.