Asi zlomený malíček na noze

Od: Datum: 21.07.12 08:46 odpovědí: 6 změna: 21.07.12 16:27

Ahoj,včera jsem omylem narazila o roh křesla a právě na malíček.*smich* Celý den to strašně bolelo a jak jsem dnes ráno vstala,bolelo to skoro stejně jako včera..V úterý odjíždíme na dovolenou a tak nevím co s ním. Mamce se to stalo už dávno,ale nechala to bejt a teď ho má celý křivý a i někdy bolestivý..K dr.se mi nechce,protože nechci trávit místo dovolené doma..:) Máte s tím někdo zkušenosti? Nemám ho ani moc nateklý,ale hodně bolestivý.*smich*Nemůžu na něj ani moc našlápnout..Prst není skoro fialový..Jen tam jsou dvě malé červené kuličky.. Bolí to hlavně v místě kloubu..:) Mám s tím zajít? :) Jak říkám,nechci trávit dovolenou doma..:) Kdo s tím má nějaké ty zkušenosti: dává se na to nějaká malinká sádra,nebo něco? :) Křivý ho nemám..Předem děkuji za odpovědi..

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.07.12 08:53

V 90% je to jenom nepříjemná naraženina. V tomto případě to dá za pár dní pokoj.

Zlomený prst by byl oteklý, brunátný a jakýkoliv pohyb velmi bolestivý.

Datum: 21.07.12 08:58

Ani v případě, že by byl malíček zlomen, se nepřikládá sádrový obvaz, či něco podobného. Řeší se to tak, že leukoplastí ovinete malíček spolu s vedlejším prstem a tím ho zafixujete. Takhle to ponecháte týden až deset dní. Lékař by to neřešil jinak.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.07.12 10:50

bruno, úplně přesně a odborně jste to napsal *palec*

Od: ar*
Datum: 21.07.12 11:57

Co s tím už odpověděl Bruno, jen bych ještě doplnil, že naraženinu od zlomeniny poznáte tak, že na naraženinu dělá dobře ledové a na zlomenině ledové bolí. Naraženina bolí víc než zlomenina, z dob hokeje o tom vím své, tam je to u prstů dost časté.

Datum: 21.07.12 12:50

Prst je třeba zafixovat a nechat v klidu. Přede 2 roky jsem si zlámala palec na noze - slítla jsem ze schodů. :( Chirurg bral tenké a dlouhé kousky náplastí a palec lepil postupně po celé jeho délce k ostatní noze. Vypadalo to pak velmi hezky, překrývalo se to jako copánek, jak překládal tu náplast.

Vůbec to nebolelo a za nějaký čas mi to doktor sundal. Tak a´t Vás to taky nebolí. Prst však musí být znehybněn a zahojí se sám. Jaga.

Datum: 21.07.12 16:27

pokud je to zlomene, jsou jen takove lepici pasky, ktere jsou uplne k nicemu, protoze nezabranuji pohybu, temer vzdy prst sroste spatne, pokud musite chodit (prace a spol)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.