Zastydlá rýma?

Od: Datum: 24.12.12 13:16 odpovědí: 10 změna: 25.12.12 13:39

Zdravím všechny a zároveň se na vás obracím s prosbou.. mamka už 3.den pomalu ani nespí bolestmi hlavy, má ucpaný noc, tudíž typuji že je problémem zastydlá rýma.. nepomáhá inhalace, čaje s citrónem a proti bolesti ani valetol.. Jelikož jsou dnes Vánoce, díky tomuhle problému nejsou zrovna šťastné :( Poradí někdo co s tím? Na pohotovost nechce, bojí se punkce..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 24.12.12 13:21

Koukni sem - zrovna včera na to přišla řeč... https://www.poradte.cz/spolec…130-jak-se-zbavit-rymy.html#2

:-D

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.12.12 13:24

Nejlépe pomůže napařování - jak předloktí rukou v horké vodě, tak obličeje, dutin nad hrncem horké vody. Mívala jsem solux, kterým jsem si při těchto problémech nahřívala dutiny. Bohužel jsem ho rozbila. Pokud ho tedy nemáte, stejnou službu udělá hrnec s horkou vodu, event. s vhozeným heřmánkem a ručník přes hlavu.

Datum: 24.12.12 14:14

Také zdravím. Ať maminka vyzkouší křen. Jeho silice rozpouštějí usazený sekret na sliznicích dýchacích cest - jak v nosních dutinách, tak v plicích a průduškách. Tento účinek se pocítí již při jeho krájení či strouhání, projevuje se typickým slzením, stejně jako u cibule, ale je to "průtahovka" opravdu spolehlivá a uleví brzy...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.12.12 14:27

hodně pomáhá tejpování ,ale to by musel dělat někdo kdo to ovládá :( . Napařování nepomůže .

Datum: 24.12.12 15:11
Pozor na to naparovani, to problem jeste zhorsi. Jestli ji to boji, po punkci se ji ulevi okamžitě. Ja mam ucpané komplet vsechno, byl jsem nekolikrat na rentgen a ct. Je to chronicka ryba, nic neboli, zkoušel jsem všechno i křen, ten by se mel brát preventivně, čistí střeva. Je vhodné vynechat hlenotvorne potraviny, ale úprava trvá dlouho, takže na okamžitou úlevu punkce . Mne se zlepšuje čich, pokud si hlídám stravu.
doplněno 24.12.12 15:53: Ještě pokud mamka neměla předtím punkci, tak poprvé to doktoři řeší antibiotiky. Nemusí se bát.
Ohodnoceno: 2x

Od: drejdl*
Datum: 24.12.12 15:39

Zastydlá rýma...jinými slovy zánět vedlejších dutin nosních. Takhle podomácku těžká pomoc, Doporučuji zkusit tzv. Urbanovy koupele - jde o ponoření obou předloktí do horké vodfy- tak horké, jak vydržíte. Na několik minut. Reflexním mechanismem dojde k vasokonstrikci cév ve zduřelých sliznicích a jejich částečnému oplasknutí. nezlepší-li se stav, bude potřeba RTG dutin a další postup v gesci ORL odborníka. Do nosu doporučuji kapat Otrivin nebo Sanorin a vždy tu kapku pořádně nassát, aby se dostala i do dutin.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.12.12 16:49

Já jsem tu hledal radu asi před 14 dny a našel jsem toto: (a zafungovalo na 100%)

Od: bulwiczka24*
Datum: 25.12.12 13:39

Děkuji za radu, jelikož další noc trpěla jak čart, strach ji opustil a nechala se odvést.. ty lokty zkoušela, bolest ustala vždy na chvíli.. zpustil se jí z nosu žlutý sekret.. tak je to snad na lepší cestě.. děkuji a přeji krásný zbytek Vanoc..

Od: radcee
Datum: 24.12.12 20:47

Dobrý večer, pokud dutiny bolí na poklep apd, je tam na určitrě zánět dutin, a ten je třeba léčit antibiotikqama, takže neváhat a naskočit do auta , a jet na pohotovost klidně ještě dnes, je potřeba nasadit atb, do týdne je fit ale bez atb to pujde těžce, punkce není zrovna příjemná, ale nebolí a dá se vydržet veřte mi, punkce se provádí až tehdy , kdy atb nezabírají, první navštevu ji punkci nejspíšed dělat nebudou . hodne zdravi a stesti do roku 2013

Od: bulwiczka24*
Datum: 25.12.12 13:32

Zdravím a děkuji mockrát.. po další probdělé noci už neváhala a nechala se odvézt na pohotovost.. čekáme jak to dopadne.. krásný zbytek Vánoc a šťastný nový rok :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.