Anesteziologie

Od: Datum: 01.02.13 17:46 odpovědí: 18 změna: 03.02.13 10:47

Potřebuji poradit..chci být anesteziologem, ale do gymplu se mi moc nechce. Co říkáte bylo by mi k něčemu lyceum v prestižním Kyjově a pak VŠ nebo radši překousnout ten gympl a pak na VŠ? Děkuji :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.13 17:54
avatar

No a co nějaká střední zdravotnická škola a pak VŠ? Přece se střední "zdrávkou" byste to pak měl na VŠ lepší. A ještě byste byl mezi samýma holkama!;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: adosnvdsoi
Datum: 01.02.13 17:56

Však v Kyjově je zdrávka a na ní jsou 3 obory- lyceum, asistent a sociální činnost. Někdo tvrdí, že lyceum není dostatečnou přípravou a někdo zase opak..tak nevím :/

Od: askmenow*
Datum: 01.02.13 18:03

Takhle: přijímačky na VŠ se nejsnadněji dělají z gymplu. Ale rozhodně to není tak, že když půjdeš na gympl, máš to v kapse a naopak z lycea nemáš šanci. Znám spoustu lidí, kteří na VŠ studují něco úplně jiného, než na SŠ. Pokud je ti ta škola sympatická a jsi připraven se kdyžtak na přijímačky něco víc doučit, klidně tam jdi.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.02.13 18:04
avatar

Tak si udělejte ještě průzkum. Zkuste internet, třeba tam najdete nějaké ohlasy. A když nic nenajdete, tak se tam rozjeďte a zkuste odchytit nějaké studenty a vyzpovídat je. A nemají nějaké Dny otevřených dveří? To byste také mohl zkusit. I když tam Vám budou mazat med kolem pusy...:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.13 10:47

Tak pokud chce být lékařem, tak zdrávka je naprosto mimo *nevi* Už jenom proto, že sestra není nedostudovanej lékař, to zaměření tam je jiné. Navíc ani sestry dneska na středních zdrávkách nestudují, je to obor VŠ nebo VOŠ, na SŠ jsou jenom zdravotničtí asistenti. A co jsme měli na oddělení kolegyně/kolegy asistenty/asistentky, kteří pokračovali na VŠ jako sestry nebo jiné nelékařské zdravotnické obory, tak se i tak k přijímačkám šrotili z gymnazijních učebnic, protože u VŠ se předpokládá příprava právě na gymplu.

Výběr mezi gymplem a lyceem neposoudím, lycea jsou u nás relativně nová. Myslím, že pokud je lyceum zaměřené na budoucí studenty VŠ se zdravotnickým zaměřením, tak by nemuselo být tak špatné, teoreticky by do studentů mělo dostat hlavně znalosti potřebné pro tyto VŠ (což by asi mohl být problém, pokud by si to v průběhu studia dotyčný rozmyslel a chtěl jít na VŠ s úplně jiným zaměřením). Každopádně ať už gympl nebo lyceum, samo o sobě je k ničemu a předpokládá další studium na VŠ.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 01.02.13 18:46
avatar

Jestli chceš být anesteziologem, tak to je přeci lékař. Takže určitě jdi studovat gymnázim. Na lékařské fakulty většinou chtějí přijímačky z chemie, fyziky a biologie. Pokud je to lyceum zaměřeno přírodovědně, tak i to by nebyla špatná cesta. Ale hlavně tam musíš umět ty tři předměty, jak jsem ti vypsala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adosnvdsoi
Datum: 01.02.13 18:55

Z chemií ani fyzikou nemám problém, a biologii miluji. Jen nevím, jestli budu mít na gympl dostatek času, protože aktivně sportuji. Zkusím ještě zjisit víc. A lyceum je zaměřené hlavně na přípravu na fakulty (somatologie dopodrobna a tak). Učí se tam víc do hloubky než na gymplu. Jinak děkuju :)

Datum: 01.02.13 19:02
avatar

No mé dítě dělá taky lyceum a taky bere ty přírodovědné předměty více do hloubky než na gymnáziu. Pokud aktivně sportuješ, tak nebudeš mít čas ani na to lyceum. To taky asi nebude tak lehká škola. A pokud bys viděl, z čeho se dělají přijímačky na lékařskou fakultu např. do Brna, tak by se ti protočily pěkně panenky. A co zatím vím, tak všeobecně jsou na lékařské fakulty prý lépe připraveni gymnazisti. Ale to je asi úhel pohledu jak kterého, protože kdo se tam chce dostat, tak dělá vše pro to, aby zvládl přijímací zkoušky na výbornou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adosnvdsoi
Datum: 01.02.13 21:00

Myslel jsem to tak, že mám čas se učit, ale že třeba nemůžu sedět celé dny jenom nad učením.
Vím, že přijímačky jsou těžké a dělám všechno pro to, aby byly na výbornou :)

Od: jumba
Datum: 02.02.13 09:54

Gympl! Taky dělám sport, 3x týdně trénuji a sobotu, nebo neděli závody. Ted VŠ a trénuji stejně. Je to záhul, ale když něco chceš, tak se dá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adosnvdsoi
Datum: 02.02.13 10:35

Pak už jenom abych udělal přijímačky na VŠ, jinak nebudu "nic" :)

Od: jumba
Datum: 02.02.13 12:16

stačí se v posledním ročníků na gymplu, přihlásit na kurz SOKRATES. Trvá tak 4-5 měsíců, jezdí se tam o víkendu, takže škola není ohrožena. Ale stojí to prachy, počítej 6000,- . Ale vyplatí se. Připraví Tě perfektně na přijímačky na VŠ. Stačí si vyhledat www.sokrates.cz a něco si o tom přečíst. Můžeš si také vybrat město, kde Ti to bude vyhovovat na dojíždění. Já jezdil do Olomouce. Jen musíš obětovat čas navíc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adosnvdsoi
Datum: 02.02.13 15:59

Ježiš děkuju strašně moc! :)

Od: jumba
Datum: 02.02.13 19:57

Není zač.:) Dají se také koupit skripta na Burza skript 1.LF. A můžeš se už během SŠ mrknout i na skripta. Dají se i koupit knížky. Ale investuj do skript a učebnic jen tehdy, že to chceš opravdu jednou studovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adosnvdsoi
Datum: 02.02.13 20:44

A ty studuješ na LF? :) Jinak opravdu díky, moc mi to pomohlo. Vím 100% že chci jít na medicínu, ale nevím jestli anesteziolog nebo amulantní lékař :)

Od: adosnvdsoi
Datum: 02.02.13 21:24

A myslíš/te že zdravotní lyceum v Kyjově + ty skripta a ten přípravný kurz by taky nešly? :)

Od: jumba
Datum: 03.02.13 08:58

Jo, studuji LF. Lyceum jsem nestudoval. Ale 2 kluci a 4 holky co studovali lyceum, přijímačky neudělali. Nevím konkrétně proč. Ale lyceum neodsuzuji, také jsem o něm nejdřív uvažoval. Když se na přijímačky dobře připravíš, dáš tomu maximum, tak si nemyslím, že bys přijímačky neudělal. Já si kupoval skripta a knižky. Jezdil na přípravný kurz. Našel si kamaráda, který již 1 LF studoval a prodal mi skrypta. Ten mi také hodně pomohl. Komunikovali jsme spolu jen přes internet. Ted se hlavně pořádně soustřed na SŠ. Taky jsem se bál, že neudělám přijímačky na VŠ, ale po přípravném kurzu, všechno ze mne spadlo. Věděl jsem, že jsem udělal všechno, abych přijímačky udělal. Ale byl jsem i připravený, že zůstanu pod čarou. To jsem chtěl řešit dalším přípravným kurzem a brigádou v nemocnici (dělat sanitáře a získat dost informací od lékařů) a další rok, dělat opět přijímačky. Ale udělal.:) Zatím nemáš důvod se stresovat. Čau Jumba

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adosnvdsoi
Datum: 03.02.13 09:56

Ahoj a ještě jednou moc díky, :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.