Jak se stát kriminalistou?

Od: Datum: 18.11.14 17:36 odpovědí: 3 změna: 18.11.14 17:57

Ahoj. jmenuju se Verča a pravě dodělavám (teprv) základní školu. Chtěla bych se stát kriminalistkou. Ale je tu několik problémů..:

1. Nevím jestli vůbec existují střední školy, kam bych mohla jít přímo na kriminalistiku.

2. Nejsem ani z Prahy ani z žádných velkých měst. Jsem ze Zlínského kraje, takže navíc potřebuju najít školu někde poblíž :( . (nemám problém být kdyžtak někde na intru) :D

3. nechci se "zdržovat" a dělat školu která mě na práci kriminalistky nepřipraví

4. já a tělocvik nejsme žádní extra velcí kamarádi. Jako jo, patřím mezi průměrné žáky ale nejsem žádný sportovec nebo atlet. mám i tak šanci se na školu kriminalistiky dostat? :( .

mám z toho trochu strach. ale jsem si jistá, že tohle je to, co mě baví a čemu bych se chtěla věnovat. Bojím se ale konkurence. hlavně toho, že nejsem "dost dobrá." Teorii zvládnu, naučím se téměř cokoli, mé známky jsou především 1, problém je však právě s tím tělocvikem, což mi nahání největší strach a obavy. :( nemůžu najít žádnou stření školu, která by mým požadavkům vyhovovala sic jen z části. :( poradte prosím ... kdyžtak jen kam jít ted po ZŠ, jakým směrem jít abych pak v budoucnu mohla na kriminalistu jít.

Moc předem děkuji za jakoukoli radu... :P :D :3 Wií Judge


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.11.14 17:46
avatar

Myslím, že moc koukáš na televizi, Verčo. :)

Můžeš si sice udělat gympl a pak se přihlásit na Policejní akademii - zde více o studijních oborech a přijímačkách po maturitě http://www.polac.cz/g2/view.php?uchazec/index.html - ale pak tě čeká třeba dlouhých 7 let práce v terénu, pokud neuděláš fyzické a psychologické testy, máš smůlu.

Je lepší si tedy napřed udělat gympl a pak třeba Právnickou fakultu a specializovat se na trestní právo a když v tom budeš dobrá, můžeš zkusit žádat o práci kriminalisty. Když si uděláš Policejní akademii a nedostaneš se k práci kriminalisty, zůstane z tebe max. policista nebo můžeš jít k bezpečnostní agentuře hlídat v noci koberce.

doplněno 18.11.14 17:49:

Jinak, doporučuji ti si přečíst názory lidí, kteří v oboru pracují, jaká je cesta stát se kriminalistou zde.

doplněno 18.11.14 17:56:

Ještě si přečti odpověď lidus zde, ta to má přímo od pramene. https://www.poradte.cz/skola/2530-jak-se-stat-vysetrovatelem-na-kriminalce.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.14 17:50

Ahoj, na forenzní (čili soudní) kriminalistiku potřebuješ vysokou školu, nejspíš policejní akademii -- studia na katedře kriminalistiky Policejní akademie v Praze http://www.polac.cz/g2/view.php?katedry/kkrim/kkrim.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.14 17:57

1) udělej si maturitu kdekoliv (pokud chceš vyloženě něco společného s PČR, tak např. TRIVIS)

2) vystuduj vysokou školu, minimálně nesmyslný Dis., ideálně přinejmenším Bc. (kdekoliv, nebo na Policejní Akademi ČR v Praze)

3) až to budeš mít hotové, přihlaš se k PČR ;) hodně štěstí

doplněno 18.11.14 17:59:

pro ostatní

v předešlých letech bylo málo policistů a tak náborovaní vysokoškoláci šli rovnou na pozice na službě kriminální policie a vyšetřování, v současé době je policistů dost, takže kdo se chce dostat na SKPV, musí si nejdřív něco "odšlapat" a především ukázat, že je dobrý a umí, potom může žádat o volné místo na SKPV (s vysokou školou se na něj spíše dostane než bez ní).

doplněno 18.11.14 18:14:

http://www.policista.cz/komunita/club/2943/

také zde se to řeší

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.