Velke oblazky

Od: Datum: 16.07.17 15:03 odpovědí: 12 změna: 19.07.17 09:03
Dobry den, poradte prosim kde sehnat v jč velke oblazky nebo placate kameny na dekoraci na predzahradku. Potreba jich bude cca 10. Myslel sem treba kolem Vltavy, ale nevim kde. Dekuji.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 16.07.17 15:14

Oblázkové kamínky se prodávají po pytlích ve stavebninách či větších prodejnách jako OBI, bauhaus,...

Zkuste se zamyslet nad alternativou - třeba my máme na zahrádce před domkem šišky - jsou toho všude mraky a lidi si jich nevšimnou... třeba u benzínky vedle vesnice je pár stromků a každý rok tam leží několik pytlů šišek bez užitku... jen to padá na silnici. V zimě je to jako mulčovací kůra.. ale v teple, na sluníčku - to je krásně i po letech zakulacené - vytváří to nádherné obrazce...

doplněno 16.07.17 17:12:

Ono je asi o tom, kolik těch oblázků se potřebuje... jestli to je pár kusů, kilo, nebo na 3-5 metrů čtverečních...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.07.17 17:09

Tam je to drahé, ale já si vžy sbírám nádherné ve Vrchlabí na Labi a okolí

Datum: 16.07.17 15:14

,,ve štěrkovně,,

doplněno 16.07.17 22:10:

také jich je plno v Hornbachu

Datum: 16.07.17 16:15

Jen bacha, aby to nebyl kýč. Ty kameny by měly být nejlépe z takové horniny, jako ostaní šutry na zahradě, zídkách ap. Když ne ve stavebninách, tak z horního toku řek a říček, kde je proud rychlejší a vzájemně se omílají. Sice by se to nemělo "vybírat" přírodu. Když JČ, nabízí se Vydra.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.07.17 17:24

Ve stavebninách je to drahé - ale to Labe nebo Vydra by se také mohlo dost prodražit ;)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.07.17 20:19

Nejhezčí, žulové jsou v Dunajci.

Datum: 16.07.17 20:23

A kdepak se v Dunajci nabraly žulové valouny? ;)

Datum: 16.07.17 21:31

Jeden žulový disk z Dunajce tu mám jako těžítko. Možná se dokutálely z Polska. Pieniny jsou bílé, to je vidět z dálky, že to z nich není.

doplněno 16.07.17 21:39:

Nedalo mi to, protože vím, jak jsem je v tom širokém, mělkém řečišti v té rychlé vodě Dunajce lovila, tak jsem koukla do atlasu. Ona i ta Spišské Magura je tvořena dvěma geomorfologicky odlišnými celky.

Od: bulod
Datum: 18.07.17 23:27

liska® Pravda, když je to v jižních Čechách, tak se logicky nabízí západočeská Vydra... *zed*

Datum: 19.07.17 09:03

Ale je to relativně blízko, než pro nás ze severní Moravy. Tady někdo navrhoval Labe, že jste se neozval?

Datum: 16.07.17 20:59

Vltava mezi Českým Krumlovem a Lipnem. Myslím, že je najdete v kterémkoliv vodáckém kempu. Ale nevím, jestli se to smí.

Datum: 16.07.17 21:40

Dají se koupit.

Jinak se dají sebrat u vody, ale nevím, jestli se to smí. 10 kamenů něco váží, přijedete autem, vyhlídnete, naložíte a může se na Vás vyřítit nějaký hlídač, majitel, strážce pořádku a podobně. Tak fakt nevím. Když to tady napíšu veřejně, tak aby na břehu ještě nějaký kámen zbyl.

Pokud byste byl z Prahy, tak dám tip. Ale není to navádění k nekalému jednání?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.