Malý česnek

Od: Datum: 12.07.17 21:57 odpovědí: 10 změna: 16.07.17 12:19

Dobrý večer, dnes jsme tahali česnek, a vše je hrozně malé...Nevím čím to je, ale stalo se...

Poradíte prosím někdo, co udělat nyní s půdou, aby jsme na podzim mohli znovu zasadit a příští rok byl česnek větší? Pohnojit? Čím? Máme dost těžkou hlínu, může to být tím? Děkuji všem za přínosnou radu...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.07.17 22:37

Jsme na tom stejně,dnes jsem ho tahal. Mrňavý a ještě spousta plesnivého. Nevím co se stalo?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.07.17 22:55
Jsme z ostravska a tento rok hruza , cesnek maly , plesnivy , hruza.

Datum: 12.07.17 23:22

Letos dost lidí si stěžuje, že je česnek menší než jindy a hlavně paličáky. Jednu odrůdu úplně vypustím, protože zklamala hodně. Svádím to na sucho. Sázet česnek na stejné místo byste měl za 3-4 roky. Pokud musíte na to samé, zasejte zelené hnojení, které včas zaoráte, aby se do nové výsadby stihlo v zemi rozložit. Před sázením pohnojte Cereritem, hodně rozleželý kompost neuškodí. Na jaře při suchu řádně zalévat a přihnojovat dusíkem. Na další rok však hledejte nové místo.

doplněno 13.07.17 22:58:

Návod na vypěstování malého a houbami napadeného česneku trefně popsal Jabraka.

Datum: 12.07.17 23:32

Asi sucho v době růstu. Já mám 30% úrodu česneku a 25% úrodu cibule (vše velmi malé). Jihovýchodní Morava - za 2 měsíce u nás napršelo 12 mm, až konečně včera napršelo 14 mm za den.

Datum: 13.07.17 06:33

Táta po česneku vysel a pak zaryl zelené hnojivo. Vyšlo to tak, že pak mohl zasadit česnek nový na stejné místo.

Datum: 13.07.17 11:37

Sázet česnek po česneku není rozumné.Ten ani nevyžaduje vyhnojenou půdu,Není vhodné na jednom pozemku pěstovat česnek opakovaně každý rok. Hrozí nejen únava půdy a postupné snížení výnosů, ale především zamoření půdy chorobami a škůdci. Optimální odstup mezi pěstováním česneku na stejném pozemku je 4 roky.

Malý výnos česneku může být způsoben i suchem.Doměnka,že česnek není dobré moc zalévat může být správná,ale v suchém období zvláště v počátečním stadiu růstu je nutno mírnou zálivkou růst podpořit.Po měsíci pak zálivku omezíme.

Pokud dochází k zasychání listů,přihnojujeme roztokem NPK.Někdy se doporučuje i přihnojování na list,jemným mlžením zředěného hnojiva.

JABRAKA

Ohodnoceno: 3x

Datum: 13.07.17 22:20

Na chalupě jsem sklízela nádherný česnek, hnojili jsme hnojem, ale česnek jsme na vyhnojený záhon dávali až po roce. Teď, na zahradě u baráku už zeleninu nepěstuju, jen jsem chtěla pro svou spotřebu trochu toho česneku, protože je v obchodě předražený a ještě mi často vyschne. Tasky jsem četla, že půda nemá být vyhnojená, ale výsledek byl, že když jsem zasadila obří stroužky českého česneku, každý rok sklízím malé hlavičky s drobnými stroužky. Takže hnojit se asi musí i ten česnek. Loni jsem nezasadila paličák, výsledek je stejný, jen doposud nevyschl, ani neklíčí. Asi sázet paličák už nebudu.

Datum: 15.07.17 22:00

Taky jsme měli letos malý. Muže za to počasí

Datum: 16.07.17 06:38

Nezapomeňte na tu chvíli mrazu, kdy pomrzly květy na stromech a na česneku se mráz, v nezvykloui dobu, také podepsal. Pak se zvetil, ale přišlo sucho. Tak je malý, ikdyž je v dobré půdě.

Datum: 16.07.17 12:19

I já mám letos velmi malý česnek. Jediným pozitivem je to, že nehnije a neplesniví. Aspoň zatím.

Ale takovéhle mrňavé hlavičky jsem opravdu ještě nesklízela. Jaga.

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.