Schefflera opadává, listy hnědnou, proč?

Od: Datum: 09.07.17 10:24 odpovědí: 7 změna: 15.07.17 08:51

Hezkou neděli přeji, schefflera​ mi začala shazovat listy, nejdříve hnědne a pak ho najdu na zemi. Kdysi jsem již jednu měla a na tom samém místě se jí dařilo, ale vyla vyšší. Tato má asi 60 cm, možná měla málo světla. Má někdo zkušenost? Děkuji. :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.07.17 10:38

Já jsem také o šefleru 2x přišla. Starala jsem se o ně, pečovala, zpívala jsem jim a nic. Ale moje mladá ji má na okně na západní straně, suchou jako pepř a ona je celý happy. Už ji musela ustřihnout, protože byla až pod překlad okna. Naštěstí ji kocouři nežerou.

doplněno 09.07.17 10:48:

Tahle fotka je z loňska. Kytka je stále ve stejném květináči a stále tak suchá.

Ohodnoceno: 2x

Od: maky®
Datum: 09.07.17 11:14

babkazov, květina na fotce krásná a kočičí doplněk také. :-D Již jsem ji dala na větší světlo a nechám proschnout. Děkuji.

Datum: 09.07.17 10:44

nepřeléváte ji?

Dcera ji měla v koutě ani moc světla neměla a krásně rostla

Ohodnoceno: 1x

Od: an®
Datum: 09.07.17 10:56

A máte zelenou, nebo panašovanou? Ty zelené snesou tmavší místo, panašované chtějí světlo, ale zase ne přímé slunce.

Hnědnutí listů spíš vypadá na přelití, nebo přehnojení.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 09.07.17 11:12

Mám zelenou, panašovaná už mi odešla úplně, také tímto způsobem, zelená začala odcházet dva mesíce od zakoupení, vypadala stále dobře. Substrát má vlhký, ale možná je to moc, asi ji vyndám a přidám suchou zeminu. Nyní jsem ji dala z tmavého kouta do světlého pokoje a uvidíme, děkuji.

Datum: 10.07.17 16:07

Podívejte se jestli nemá puklice a méně zalívat,nepotřebuje moc vody

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.07.17 08:51

Tak jsem ji přesadila do suché zeminy a dala na světlejší místo, opadávání a hnědnutí ustalo. Děkuji všem za rady.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.