Spray na Slimáky

Od: Datum: 04.06.13 17:57 odpovědí: 9 změna: 07.06.13 23:07

V neděli v Receptáři ukazovali spray na rostliny na bylinné bázi proti odpuzováni slimáků.Přišel jsem pozdě,už jsem to tedy nestihl.
O co se to tedy jedná?Nevíte jak se to jmenuje a o co jde?Nemáte s tím někdo zkušenost?Já jsem už z těch potvor zoufalý,máme jima zamořenou

celou zahradu.Jeto horší než mandelinka bramborová.granule nepomáhají. :(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.06.13 18:20

http://play.iprima.cz/all/all/2501/all granule na slimáky přírodní-fosfor-železo je to hned na začátku videa.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.06.13 20:23

Posolit ty potvůrky není asi humální, škoda :)

Datum: 05.06.13 00:48

Pořad jsem neviděla, takže nevím. My stále sečeme trávu, aby se slimáci neměli kde ukrývat a množit. Hodně nám pravidelné sečení omezilo počet slimáků. O další se postarají granule, které sypu nejvíce k čerstvě vysazeným, nebo mladým sazenicím. Každodenním sbíráním večer se také sníží jejich množení a výskyt. Je to s nimi nekonečný boj.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.06.13 14:09

Dobrý den,díky za názor,to my nemáme právě zahradu na trávu,většinou okrasné záhony s keřovitými trvalkami či keři,stromky,skalničkami,takže nejde vzít kosa a kosit.Třeba buddleja,listy obalené až nahoru slimáky,to samé i u ostatních okrasných rostlin,na okrasných travách,prostě všude,hrůza,také sbíráme,ale druhý den to samé,dřív byly je n večer a v noci a ted běžně i přes den,také sypeme ten Ferramol,jenže když zvlhne,tak zplesnivý,udělají se z něho/z těch granulek/malé bílé plesnivé kuličky,Ještě máme dvorek a tam další rostliny,když bych sypal všude,jak ukazují v televizi,tak bych musel mít toho Ferramolu celý pytel.Proto se stále pídím,zda není něco nového.Nevím jak už na ně vyzrát,vždyt i sadba je ted drahá,ve skleníku mi ted zrovna zlikvidovaly jednu už pěkně vzrostlou hadovku/taky jsem tam předtím sypal/.Měl jsem je i na rybízu a angreštu,dokonce i na jabloních na listech,žerou úplně ale úplně všechno i jedovaté rostliny,jak je jen možné,že na to nic-Nic nefunguje,to mne štve,a taky že s tím nikdo nic nedělá,opravdu horší než ta mandelinka,i ostatní lidé v našem městě si na toto stěžují,kdyby někdo něco věděl více,jak na ně,budu rád za jakékoliv rady či názory,díky.

Datum: 05.06.13 00:16

Ne, ne ne,odpovídám si na vlastní otázku,sprey s odpudivým účinkem na plže ,mšice ,svilušky je až na konci toho receptáře a protože mne to zajímá,tak jsem to ted našel na netu a znovu jsem si nechal právě kvůli tomu přehrát receptář,abych zjistil jak se to jmenuje.Ale nevím,kde to budou mít k sehnání.ty potvory mi ničí kde co./jmenuje se to Tymatol.Chtěl jsem se zeptat,zda to někdo nemá vyzkoušeno?,dík za jakoukoliv odpověd,/jen - sůl si dávat do půdy není dobrý nápad/.máme jich tu černo.,nahusto obalený rostliny a tím pádem poničené.už jsem zkusil vše co bylo na trhu,tohle je asi něco nového.,nevím,proto mne to zajímá.

Od: viky®
Datum: 06.06.13 02:30

Dobrý den "Japajp." Vyzkoušejte na slimáky jednoduchý obyčejný prostředek. :) Malá kompotová miska, dá se do ní pivo, stačí polovinu. Udělá se díra a miska se s pivem zapustí zároveň s hlínou. Slimáky to opije a je konec. Ráno misku vyčistit a nachystat znovu. Dávám kolem kytiček piliny. Jen můj názor. Viky

Datum: 06.06.13 08:33

Slimáci .. humus... takže z praxe: Pivo v kelímkách, hnusné, málo učinné, nakonec i drahé, protože jeden kelímek na 10m je málo, takže rozlít denně dvě piva za ( nevím kolik stojí ) třeba 20 kč x celá sezona není moc levné. Do kelímku teče voda, smrdí, ale pár slimáků to chytí. Zkoušeli jsme pilyny, popel, dřevené uhlí i jíné ptákoviny. Velmi malý učinek. Nakonec u nás vyhrály granule na slimáky. 6ádným jiným tvorům to nevadí, ani ještěrkám. Slimák ihned po snězení ... je "kapůt" jedno balení cca 100 kč a máme to na sezonu , ale to záleží na velikosti zahrady.

japajp, a jaké granule používáte? já upravdu vidím slimáta, jak granuli požužlá a do minuty je po něm. Mívali jsme jiné granule , ale ty byly opravdu neučinné. Zkuste jiný typ, jiného výrobce

Datum: 06.06.13 14:17

Dobrý den,děkuji všem za odpovědi,či názory,případně další rady či návody jak na slimáky,kteří jsou lOOOx horší než mandelinka bramborová,JZDáci ji postříkali a doma jako děti jsme ji posbíraly ,babičky daly slepicím či spálily a bylo po mandelince,neexistovalo,aby tam ještě byla druhý den a další měsíc,prostě pořád celé léto i podzim.S těma slimákama je to o tom,že s tím nikdo nic nedělá už léta a hlavně že na to nic není.Leze nám to tu po skleníku,prostě všude nahusto.,dokonce jsem ho nachytal už i ve sklepě prevíta.To bych to pivo opravdu musel mít -těch jamek po celý zahradě,stejně jako ty granule -používám Ferramol,jenže co to sypu kolem zeleniny či rostlin,tak jsou granule sice pryč,ale rostliny taky poškozené.či okousané.Co to je platné,že nějakej chcípne,když zas přilezou jiní -další,jsem z toho zoufalý a i na..no víte co,když se třeba děláte s okurkama a i když jste tam dal před tím ty "slavné " granule,tak jdete a u už celkem větší hadovky máte uhryzaný stonek,tudíž okurka v háji,venku mám kadeřávek a jdu -prostředky /srdíčka/ vykousané,no řekněte zda by Vás to nena...!Proto bych uvítal,kdyby existoval nějaký postřík,aby jim to nešlo žrát,aby byl nechemický,což určite chápete.Proto bych chtěl vyzkusit ten sprey ,co říkali v Receptáři,ale moc si od toho neslibuji,já už s tím bojuju možná tak osm let a už m ně to štve,když si koupíte okurku,rajče,salát tak co si budem povídat,prostě to je bez chuti,rajčata absolutně nemají žádnou chut,okurka sice voní ale je bez chuti.Jak ty rostliny uchránit?Skořápky jak vaječné tak i z ořechů,písek,piliny,popel a podobný nesmysly neúúččinný-tak z toho jsem už vyléčený,díky,kdyby se zas někdo třeba ozval ,co na ně vymyslet, a co jsem mluvil s lidma,tak třeba jinde to nemají,tudíž tento problém neznají a ani si neumí představit.Jo a pro pana Fidonet-výrobce Ferramol,je W.Neudorff GmbH KG /SRN/opsáno s krabičky.

Datum: 07.06.13 23:07

Souhlasím s Fidonetem. Také jsem zkoušela to pivo a limonádu a všechno možné. Nic z toho nefungovalo. Tedy hlavně to pivo vůbec nic. Že bych měla slimáky nealkoholiky? Také kupuji ty granule.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.