Mirabelka - zkroucené listy

Od: Datum: 18.05.17 10:26 odpovědí: 8 změna: 20.05.17 08:57

Dobrý den, prosím Vás, nevěděl by někdo proč se švestce Mirabelce kroutí listy? Děkuji, Libuš

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: an®
Datum: 18.05.17 10:39

Když je rozvinete, nejsou na nich mšice?

Ohodnoceno: 0x

Od: libus
Datum: 18.05.17 10:45

Když listy rozvinu, mšice tam nejsou. Libuš

Datum: 19.05.17 22:38

Když jsem jich několik rozvinula, tak jsem tam mšice nenašla, je to na nových výhoncích, jsou jako krepaté ale nic na nich neni, jestli to nemůže být že by po omrznutí znovu pustila nové výhonka a ty jsou takhle zkroucené i ty mrňavé, díky za odpověď. libuš

Datum: 18.05.17 22:27

libus, já na dvou listech vidím nějaké kulovité tvary zbarvené do tmavě červena.Co to je? Zkuste se do nich podívat.Mně to připadá jak nějaké hálky roztoče, ale mohu se samozřejmě mýlit. Pak se mi na jednom listu( na fotu napravo mezi těmi listy s bobulkami) zespoda nelíbí to šedavé zbarvení. Pokud by se opravdu jednalo o napadení nějakým hálčivcem, tak jeho přítomnost prozrazuje právě kroucení listů.Každopádně to chce napadnuté listy odstranit a spálit.

Datum: 19.05.17 22:42

já to tam taky vidim, ale je to na všech listech i na těch co jsou rovné, tyhle co se kroutí jsou jako by se stromek zmladil po mrazech a znovu pustil výhonky a ty se kroutí, ještě to pořádně prohlídnu jestli tam něco objevim, díky za radu, Libuš

Datum: 19.05.17 20:47

Zrovna jsem svou švestku stříkala proti žravým a savým škůdcům. Já mám čačanskou lepotici a vypadá přesně jako na Vaší fotce. Podle mne to jsou mšice, ale vidět nejsou. Vedle mám mladou jablůňku a ta je menší, tak dobře vidím do korunky a má listy přesně tak zpotvořené jako ta švestka. A vidím jak se tam prohání armáda mravenců. Takže určitě mšice. Zítra budu stříkat znova.

Datum: 19.05.17 22:44

A prosím čím jsi tu švestku stříkala?, jaký přípravek?, Díky za odpověď, Libuš

Datum: 20.05.17 08:57

Já jsem měla Mospilan. Ale hledej v regále přípravek proti savému a žravému hmyzu. Účinkuje to i jiné potvory které škodí. Je to napsáno vždycky na krabičce. Ono jich existuje víc a já to střídám. Používám také na růže. Ale pozor, na některých je napsáno, že je to pouze na okrasné rostliny. Tak to nepoužívat na stromy co plodí, rybíz a angrešt a tak dál. Ale možná že někdo třeba řekne že to déšť za určitou dobu spláchne.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.