Katalpa - uřízlá koruna

Od: Datum: 21.05.13 13:03 odpovědí: 5 změna: 23.05.13 12:58

Zdravím všechny milovníky okrasných dřevin,

loni se mi s katalpou stalo něco podpného. Jenže jsem byla poněkud rychlejší a celou korunu jsem uřízla. Takže mi tam zbyl pouze 2m kmen. Myslíte, že letos obrazí a bude vypadat k světu nebo se s ní můžu nadobro rozloučit? Velice Vám děkuji za cenné rady.

Mějte se.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.05.13 13:12
avatar

Pokud se udrží strom s jedním terminálním výhonem,utvoří katalpa přirozeně kulovitou korunku.Pokud zbyl jen kmenu pahýl,tak pokud se udrží a obrazí,pomechají se z výhonů maximálně tři,které se nechají vyrůst.Příští rok už by se bez dalšího řezu,výhony utvoří kulovou korunu.Pokud se některý výhon splaší,odřízne se celý.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavla*
Datum: 22.05.13 13:00

Velice děkuji za radu Rozumím-li tomu dobře, tak mám nechat začínající listy, které obrazily z kmene cca v polovině (1,5m nad zemí) nechat, aby se vytáhli až nahoru ke koruně a ostatní odštipovat aby se strom zbytečně nevysiloval? nebo nechat veškeré boční listy a později naroubovat na korunu? Děkuji za informace.

Nebo je možné, že pokud Katalpa obráží z kmene, tak obrazí i u "koruny"? a celý kmen mám něcím omotat, aby vyrašil pouze nahoře u kmínku?

Datum: 22.05.13 19:48
avatar

Pavlo,myslím to tak,že necháš katalpu do zimy,ať dělá co umí.Před zimou odstraníš vše,kromě tří nejvyšších výhonů.A ty už budou samy od sebe vytvářet kulovou korunu.Katalpa se jinak nezakracuje,maximálně se zbaví přeby ečných větviček.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavla*
Datum: 23.05.13 06:31

Mockrát děkuji nechám ji žít svým životem a pak se uvidí ještě jednou moc děkuji. Začátkem zimi dám vědět, jak se jí daří :)

Datum: 23.05.13 12:58
avatar

Nádherné Katalpy rostou dole na Karlově náměstí v Praze.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.