Postřik ovocných stromů proti mrazu

Od: Datum: 19.04.17 14:28 odpovědí: 9 změna: 09.05.17 11:46

Nemáte někdo zkušenost s ochranou ovocných stromků proti mrazu postřikem Champion 50WP?

Googlil jsem, jak ochránit stromky a tohle mi vyskočilo jako jedna z možností. Nezkoušel jste to někdo? (než se to vydám koupit a šaškovat na zahradě )

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.04.17 14:34

Tohle neznám, ale slyšel jsem (a někde už sem to i četl), že těsně před příchodem mrazu stromy chrání tak, že je postříkají vodou - prý ta voda jak zmrzne, tak ten led chrání před spálením to, co je pod ledem (takže květy atd.)
Co je na tom pravdy ale nevím, osobně zahrádkář nejsem.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.04.17 15:35

Také mi to poradili v jedné drogerii. Paní má zahradu a prý to manžel takto dělá. Já jsem to koupila, ale nepoužila, protože jsem na strom nevylezla. Ale prý to funguje. A s tou vodou prý také. A tžaké nějaké dýmování, ale to nevím jestli je to dneska povolené. To se musí rozdělat oheň a na noc na něj naházet něco mokrého co čmoudí...

Od: vilik
Datum: 19.04.17 15:50
Teď už to nejspíš nemá cenu, chce to aplikovat 2 dny předem a nesmí pršet.

Datum: 21.04.17 09:51

Datum: 21.04.17 10:13

Zdravím. Funguje to. Náš známý "kutil experimentátor" používá již řadu let na své ovocné zákrsky postřiky čistou vodou večer před mrazíkem; jemná mlha se usadí na povrchu stromků (i květů) a v mrazíku zmrzne a vytvoří ochrannou šlupičku ledu, který ochrání květy před zničením. Jakmile teplota stoupne, led sice roztaje, ale teplota nad nulou zas neublíží. Pokud vy použijete ne čistou vodu, ale roztok Champion 50WP, máte zároveň i ošetřeno proti houbovým a bakteriálním chorobám. Ale pokud jsou mrazíky několik dní za sebou, čistou vodu pokaždé použít lze, ale postřikovou chemii asi použít až při posledním stříkání. Jinak zbytečně vyhazujete peníze. Ida

Od: ccc
Datum: 21.04.17 12:07

Nefunguje. Postříkané, nepostříkané, pod netkanou textilií. Vše je po dnešní noci v ...

Od: boubou
Datum: 02.05.17 23:57

tento postřik CHampion jsem letos použila . Mám zahradu v kolonii a všichni mají na meruňce zaschlé větve,,cugrunt" . Já mám obě dvě meruňky ZATÍM v pořádku.

Asi tři slabé větvičky, které byly napadeny jsem ustřihla, tak jsem zvědavá, co bude dál. Plody mrazem opadaly, až na 3 kusy- ach jo-

Datum: 21.04.17 10:24

Včera ukazovali v TV několik způsobů zábran zmrznutí stromů.První zamlžovač,zařízení vytváří mlhu z vody a ventilátor ji fouká mezi stromy.Ve vinicích a sadech rozloží balíky slámy a postupně zapalují,Dým zvyšuje teplotu až o tři stC.Další způsob,parafinové obří svíce,které hoří v okolí stromů.

JABRAKA

http://www.ceskatelevize.cz/c…misto-spanku-zachranuji-urodu

Datum: 09.05.17 11:46

Vyzkoušel jsem, ale nemůžu posoudit, jestli to funguje, protože u nás teploměr naštěstí neklesl pod 0. Zatím to vypadá, že ani sousedi, kteří nestříkali, nemají meruňky pomrzlé nebo napadené spálou.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.