Jahody v truhlicich na balkone

Od: Datum: 12.02.17 19:56 odpovědí: 6 změna: 14.02.17 11:20
Dobry den
Chtěl bych se tady trosku poinformovat,ohledne pěstovani jahod v truhlicích na nekrytém balkone.
Jaká odrůda nejlepší,jak a cim hnojit atd
Budu rad za kazdou radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.02.17 20:05

Měsíční jahody

dát do výživné hlíny

na hnojení je spoustu hnojiv třeba v Kauflandu jsem viděl takové růžové nebo tradiční krystalon. chemicky ale hnojit nedoporučuji to si rovnou můžete koupit ty jahody v marketu výjde Vás to levněji a je to plné chemie taky

stačí kvalitní hlína

nevím jestli na ten balkon prší ale tak či tak ať to má odvodnění nebo opatrně zalívejte nebo ty jahody utopíte

Ohodnoceno: 0x

Od: babulka18
Datum: 13.02.17 08:56
Ja sem si zase říkal,ze je bude asi potřeba sem tam prihnojit,přece jenom ziviny z pudy se casem vyčerpaji.
Zkusím namichat pudu ze zahrady z kompostem.
Datum: 13.02.17 15:40

Loni jsem si koupila ty převislé jahody, co se pěstují v květináčích. Jak se jmenovaly to už nevím, ale byla jsem hodně překvapená jak byly velké, voňavé a chutné. Udělala jsem si na podzim odnože a teď je mám v květináčích na zahradě pod sněhem a květináče zahrabané v zemi. Snad tu zimu v pohodě přečkají a budu určitě množit i letos. Moc jsem je nemusela hnojit. Občas jsem přihnojila hnojivem s guánem, co je na rajčata a papriky. Dělaly pěkné šlahouny a na každém byly jahody.

doplněno 13.02.17 19:15:

Já jsem na to nekoukala ani tenkrát. Nakupovala jsem jiné jahody normální do zahrady a tyhle k tomu jenom přihodila, protože jsem tomu moc nevěřila. A teprve pak jsem byla překvapená.

Od: babulka18
Datum: 13.02.17 18:52
To je ovsem skoda,ze nevíte název odrůdy
doplněno 13.02.17 19:58: Tak jsem zkoušel googlit a podařilo se mi najit ze by to mohly byt jahody odrůdy Maranell.
Zkusím zapátrat jestli by to šlo dat do truhlíku
Datum: 14.02.17 11:20

No podle mne v tom nebude žádný rozdíl. Květináč, nebo truhlík. A víte že jste mi najednou vnukl bezva nápad? Pořád přemýšlím co zase zasadím do truhlíků za okny a já tam dám ty jahody. *smich* Pořád se trápím s nějakýma petůniema které jsou krásné tak do června a pak šmitec. Akorát to budu muset trošičku hlídat, aby mi to tady mlsouni nesežrali. ;)

A pro Bate, kompost pro celou sezonu nebude stačit. Já ám uleželý koňský hnůj, loni jsem měla velký úspěch, když jsem dala pod rajčata a cukety, byly jako hrom veliké a silné.

Od: bate
Datum: 13.02.17 20:20

Také zvažuji zkusit pěstování jahod v truhlíku na balkoně a zajímalo by mne jaká odrůda by mohla být na to co nejvíce. vhodná. Pokud jde o jahody tak ty bych příliš umělými hnojivy raději nehnojil. Použil bych do truhlíku hlínu z kompostu promíchanou s trochou hlíny ze zahrady. Kompost by snad mohl obsahovat dost přírodního hnojiva.

doplněno 14.02.17 13:50:

suzymon: Ono asi záleží co všechno dává do kompostu a jak kvalitbí ho má. Já do kompostu dávám mj. i podestýlku s kurníku obsahující kuří trus. Jako knojivo je možné do truhlíků dát i trochu samotného slepičího trusu nebo občas zalévat slepičím trusem rozmíchaným ve vodě. Jinak téměř na všechno je dobré hnojivo Cererit které by asi prospívalo i jahodám, ale asi bude obsachovat nějaké umělé chemické složení a tak nevím na kolik by Cererit byl vhodný na jahody.

Pokud jde o kytky do truhlíků na okna tak já mám dobré zkušenosti s muškáty. Ty když se zadaří tak vydrží krásné až do října nebo do prvních mrazů.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.