Co je toto za plíseň na rozmarýnu?

Od: Datum: 10.02.17 14:24 odpovědí: 7 změna: 12.02.17 01:06

Dobrý den, mám na rozmrýnu zřejmě nějakou plíseň, květina nechce pít vodu, když jsem zalil, stále je vlhká půdaSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.02.17 19:51
avatar

Poslední roky se všude objevují houbová onemocnění, je možné, že i vᚠrozmarýn se přidal :(

U rozmarýnu bych byla opatrná na zalévání, obzvl᚝ v zimě. Pokud se přelévá, o to víc je náchylnější. Snad vám někdo poradí konkrétní přípravek. M.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.17 20:06
avatar

Rozmarýna je v zimě ve fázi vegetačního klidu. Má se proto zalévat opravdu jen málo a v této době ani nepřihnojovat.Podle toho co píšete a vidím na fotu, tak ji moc zalévate.Pokud to půjde, vylejte z kětináče přebytečnou vodu a minimálně týden nezalévejte. Odstraňte všechny poškozené části,teda pokud ještě není zahnilá celá rostlina včetně kořenů a doufejte,že na jaře obrazí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.02.17 20:22
avatar

Květina nechce pít... to je právě špatné, přemokřená půda v zimním období, potom unívají kořínky, paní Alena radí dobře, souhlas s ní.

Máte nyní rozmarýnu v chladnější místnosti? Místo zalévaní občas použijte rozprašovač, ač suchomilná rostlinka, tak příliš suchý vzduch jí škodí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.17 01:40

květináč s rozmarýnem mám v obýváku, kde je asi 20 stupňů, to je špatně? Nenapadlo mě zazimovávat rozmarýn, jsem začátečník, ještě nemám dost zkušeností. Nechám vyschnout květináč. Rozprašovač by mohl pomoci, když jsou oslabeny kořínky :)

Datum: 11.02.17 11:51
avatar

Určitě ho nechte vyschnout bude přelitý a pak bych zalévala opatrně do misky. Já mám svůj 6letý a metr vysoký přes zimu na studeném okně (asi 10C) a zalévat ho musím určitě jednou týdně...loni jsem na něj nějaký čas zapoměla a zaschla celá jedna větev (ze tří už zbyla jedna :-D). Takže ve 20C bych ho zase suchem moc netrápila.

PS: s tím rozprašováním...to bych já nedělala. Mohl by vám chytit padlí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.02.17 00:49

do misky ještě zalévat nemohu, protože jsem ho přesazoval a tak hluboko ještě ke dnu květináče kořenové nesahají:)

Datum: 12.02.17 01:06

Ale no tak, Bobane. Tys nedával ve škole pozor, viď? Vzlínavost Ti nic neříká? Když do misky naleješ vodu, tak Ti za chvilku z misky zmizí. Ale to neznamená, že ji "vypila" rostlina svými kořeny. Prostě tu vodu do sebe nasákne zemina v květináči. A tak se voda dostane ke kořenům, které nedosahují ke dnu ;)

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.