Obří kanadská borůvka v květináči

Od: Datum: 31.01.17 20:09 odpovědí: 5 změna: 28.02.17 22:08

Prodejce poskytuje návod k pěstováním ale všude je napsáno, že kanadské borůvky mají být tři různé odrůdy vysazeny spolu. Chci ji mít v kontejneru, musím mít taky 3, nebo stačí jedna?Je to druh obří.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vilik
Datum: 31.01.17 20:24
Není to druh obří, je to druh vaccinium corymbosum. Neboli obchodním názvem kanadská borůvka.
Potřebujete alespoň 2 odrůdy, které kvetou ve stejný čas, protože se vsadím, že je chcete mít opylené a tím pádem sklízet plody.
Existují i odrůdy, popisované jako samosprašné, ovšem jiná odrůda i v tomto případě výnos údajně významně zvýší.
Dejte jim hlavně kyselý substrát. Hodně kyselý. Rašelinu, jehličnaté piliny. Hnojte hnojivem pro kyselomilné rostliny.
A počítejte s tím, že v nádobě je pekelně těžké vyhovět jejím nárokům na vodu. Nesmí vyschnout.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.17 21:29
avatar

Také tomu moc moc nedávám. Udržovat obsah nádoby stále vlhký, aby na obal nedopadalo prudké slunce. Kořeny nebudou mít možnost čerpat z půdy co potřebují. Mám tři rostliny v rohu zahrady, lesní podmínky, plno rašeliny a výsledek stále nic moc. Zvolila bych být Vámi balkonová rajčata a papriky, jahody.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jar®
Datum: 17.02.17 23:31

A hnojíte? Dokud jsem nejnojila taky to nebylo nic moc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.17 12:44
avatar

Zdravím. Jelikož borůvka není samosprašná, potřebuje jiného opylovače. Proto je doporučováno vysadit více odrůd, aby se opýlily mezi sebou. Ale pozor, odrůdy musejí kvést ve stejnou dobu, jinak k opylení nemůže dojít a nebudou plody. (Jsou vyšlechtěny odrůdy rané, sezonní i pozdní). Pokud budete mít borůvku někde v zahrádkářské kolonii, je velká pravděpodobnost, že někdo kanad. borůvky pěstuje také, a tím vám (nedobrovolně;)) poskytne pyl. Myslím, že pokud koupíte co největší květináč(e), ale samozavlažovací, (sama mám tyto: http://zkraceno.cz/sa kde se dvířky voda krásně dolévá a pak se dvířka zavřou) a nedochází k výkyvům vlhkosti, zvolíte substrát pro borůvky a budete hnojit,jistě se plodů dočkáte. Dobré rady zde: http://zkraceno.cz/mutl Tak ať se daří. Ida

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.17 22:08

Základní podmínky pro úspěch s kanadskou borůvkou jsou kyselý substrát,velkorysé hnojení a mraky vody,ale nesmí stát ve vodě.Zhodnoťte zda jste schopna toto splnit a pak se úspěch dostaví.Podmínka opylení je k tomu navrch a lze to řešit i tak,že se dvě odrůdy,které společně kvetou vysadí dohromady do jedné jámy.Pokud budet zkoušet kontejner tak co největší a pečlivě hlídat závlahu a hnojení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.