Poznej rostlinu

Od: Datum: 23.01.17 12:22 odpovědí: 11 změna: 27.01.17 18:39

Pomozte prosím určit rostliny. První je půdopokryvná kvete drobnými modrými kvítky jakoby v hroznech. Druhá se také dobře rozrůstá kvete bíle a třetí má šedé sametové listy, kvet je později žlutý.

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.01.17 15:04

2) je iberka - Iberis sempervirens

Ohodnoceno: 4x

Datum: 23.01.17 16:28

U trojky mě trochu překvapuje informace o žlutém květu. Přesto si myslím, že je to anaphalis (plesnivka). Asi jste myslela žlutý střed.

http://www.discoverlife.org/mp/20q?search=Anaphalis

Google nabízí mnoho dalších obrázků této rostliny.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.01.17 19:59

Kdepak, trojka je smil - Helichrysum ´Schwefellicht´ :D

Dvojka už byla jmenovaná.

Jednička je celkem zajímavá. Dost silně mi připomíná nějakou skalničkový druh z rodu Veronica (rozrazil). Jednou jsem narazila na takou rostlinu, ale jediné co si pamatuji, že mě velice překvapil název rostliny. Jen kdybych si ho pamatovala.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.01.17 20:23

ta trojka, když se rozemne voní jako magi

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.01.17 13:19

Zdravím. Smil a štěničník už jsou určené. První rostlinka bude některý z rozrazilů (jak říká i floro) - veronica. Ale mate mě ta bledá barva listů. Řekla bych, že se jedná o Rozrazil rozprostřený, zlatá varieta = Veronica prostrata Aztec Gold, ale v krapítek nevhodných podmínkách rostoucí. Ida

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.01.17 16:12

Kdepak, ty listy jsou úplně jiné. Škoda, že nejde obrázek zvětšit, ale když se člověk zadívá, u zadavatelky jsou listy hladké lesklé a jakoby zdužnělé, i stonek a navíc je v charakteru růstu plazivý. Veronika prostata má listy úplně jinak na stonku stavěné, tenké, mírně chlupaté, stonek je spíše vystoupavý. Právě, že to žádná Veronica asi nebude.

Od: skocec
Datum: 24.01.17 17:25

To se floro pletete s tou prostatou, ta má listy uplně jinak stavěné.*smich*

Datum: 24.01.17 23:32
To jsou fory...! Kdo by to byl rek, ze latina muze byt tak zabavna

Datum: 25.01.17 10:25

Děkuji všem za odpovědi moc mi to pomohlo.

2 je štěničník - iberka

3 je plesnivka

1 stále zůstává rozrazil to určitě není ( podle dalších fotek na googlu) ten roste více do výšky, toto je vysloveně plazivka, která se svými výhony dále zakořeňuje a rozrůstá se velmi do šířky výška je max 5-7cm. V trávníku vytváří nízké polštáře a misty ho až zadusí. Pravdou je že listy jsou ve skutečnosti zelené, opravdu má špatné podmínky. Jinak jsou listy hladké bez ochlupení a spíše lesklé.

Datum: 26.01.17 11:46

Zdravím. Vaše polštářovka je zcela jistě Veronica Prostrata = rozrazil rozprostřený, nebo-li poléhavý. Pouze v době květu se zvedne do výšky celé květenství a odspodu rozkvétá. Který kultivar přesně to je, se určí podle odstínu modré a zda má bílé oko, či ne. Rozrazilů je ještě mnoho vzpřímených kultivarů, dokonce víc, než poléhavých. Rozrazil chce vápenatou zem, jinak má špatně vybarven list i květ. Ida

Datum: 27.01.17 18:39

Asi budete mít pravdu, je jich skutečně moc druhů, příště udělám lepší foto. Děkuji

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.