Švestku, může někdo doporučit

Od: Datum: 10.01.17 18:54 odpovědí: 19 změna: 18.01.17 18:02

Zdravím, uvolnilo se mi na zahradě místo na dva strmky, máte někdo zkušenosti se švestkami, jakou odrůdu švestky nebo pološvestky vasadit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 10.01.17 19:06
avatar

Karlátky na buchty nebo durancie na pálení...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 10.01.17 20:15

nejraději na přímý konzum a co zbyde do mrazáku na buchty, nebo knedlíky

Od: ocko
Datum: 10.01.17 20:28

Já mám doma čačanskou lepotici, je to krásná velká švestka zrající koncem srpna a loni jsem si pořídil tophit.

Od: miroslavmoznar
Datum: 18.01.17 18:02

Zdravím

je obrovská nabídka švestek resp, slivoní. pokud chcete na pálení tak samozřejmě prastará Durancie nebo Švestka domácí nebo odr Top taste ( cukr). Jinak podle zrání od Čanské skoré, lepotice až po Čačanskou najbolju (. Při svých cca 3x 5 cm velikosti plodu se dobře sklízí a jdou od pecky a jí se spíš očima a masitostí než cukrem a trnkovou chutí) až po odrůdu Pilot či President či jiné pozdní odrůdy . Nezklame ale samosprašná Stanley i jako opylovač pro ty ostatní. Samozřejmě je potřebné podle pěstitelské oblasti volit podle odolnoszi na virosu. Osobně doporučuji ( virosa u roslin nelze léčt - teda zákonnými prostředky) postřik mědí ( Cu ) a pak vápnem proti mechům. Skoro vždy je nutné provést jeden isekticid při dokvétání prroti pilatce ( i 2-3x , ale to nedělám protože první červivé spadnou nejdřív) a bohužel poslední roky i postčik proti mšicím ( pozor na pyretroidy za slunečního úžehu). jedna pozitivní informace, navzdory všem odborníkům píšu, že řez švestek provádím 1.- 3. rok ( pak je letní korece 4 - 5 rolem zaštípnutím ) tvarujte si korunu a tvar podle představy épe 4-5 větví zarovnanéch do stejné výšky jakoby pohár a dalších x let to mimo uschlých větví nechte na pírodě ( což nelze např. u broskvoní apod.) Hlavně ne hroboké řezy pokud nechcete živý pkot bez plodů ( vlky) . Povidla : stačí kotchan trošku octa švestky a trouba 180-200 st, Celsia a jednou zamíchat ( škraloup) No a sklenice atd.. i bez cukru aj.. Miroslav

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: vilik
Datum: 10.01.17 20:46
Já mám zkušenosti pouze s pološvestkami, vyhovovala mi Haganta (do vichřice, která ji zlomila). Pak už jsem ji nesehnal, tak mi známý dovezl Blue free. Pěstuju na zakrslé podnoži, teď už pro jistotu s oporou.
K tomu pěstuju modrou blumu, se zelenou renklodou. Obě jsou chuťově taky vynikající, jenže potřebují opylovače. Ty mám na myrobalánu, chtěl jsem je větší.
Ono je to asi jedno, co vysadíte. Spíš se zaměřte na to, co s plody chcete dělat. Já chtěl na přímý konzum a postupné zrání, takže moje volba je taková.
Jo, a stříkám jen proti pilatce.
doplněno 10.01.17 21:33: VVA-1. Roste slabě a brzy plodí.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.01.17 21:25

zelenou renklodu mám také, žena si jí pamatuje z dřívější doby, kdy jsme jí měli, ale ještě jsem nic neměl, je stará 2 roky.

Ani jsem nevěděl, že se švestka také pěstuje na zakrslé podnoži, na té mám jen třešni burlat, na coltu.


doplněno 10.01.17 21:34:

jak koukám, ta Haganta by špatná nebyla...

Datum: 10.01.17 21:04

zdravím,nejlepší na pálení a povidla je asi švestka domácí.nejlepší cukernatost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.17 21:27

Tak ta domácí asi bude dobrá ale prý je náchylná na šárku...

Mám tady ještě jeden poslední rodící strom švestky starý asi 60 let, je to pravá švestka která se množí odkopky, je dobrá a zdá se mi, že i málo červiví.

Datum: 11.01.17 15:35
avatar

Pokud chcete zamrazovat, pak vám doporučuji durancii. Většina švestek v mražáku pak změní chuť a není to ono, např švestka domácí až bych řekla není dobrá. Durancie si drží konzistenci i chuť. Na přímý konzum doporučuji jak tedy durancii, tak odrůdu Gabrovská. Pak také Domácí,

Vyvarovala bych se odrůd Čačanek (lepotica, najbolja, rodná). Jsou sice v poslední době ve velké oblibě, ale především proto, že mají velké plody, které však chuťově jsou spíše podrůměrné, ve vhodných letech také trpí na moniliovou hnilobu, často se také v plodných letech velmi snadno láme (i když švestka obecně).

Zakrslé podnože jsou např. Ishtara nebo Torinel, normáně rostoucí je podnož myrobalám.


doplněno 11.01.17 15:39:

Odkopky se většinou množí durancie. Dříve se hojně využívala jako podnož. Je to ta švestka, jejiž dužina je přirostlá k pecce. Ta se teda pak nehodí na sušení, protože nejde zkonzumovat :) Ale ten vás strom bude naroubovaná většinou Domácí nebo Wangenheimova právě na oné Durancii.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.01.17 17:32

Floro, musím s vámi souhlasit, pouze v jednom ne...že švestky které se množí odkopky nejdou od pecky. Tuto švestku máme desítky let, je to stará pravá švestka která vlastně přežila svojí kvalitou všechny ty turbulence zkoušek nových "osvědčených"odrůd které jsem už podřezal. Poslední záchvat je Tophit, jistě taky půjde.A ta Č.lepotica mi chutná...

Datum: 11.01.17 22:47
avatar

Hm, psala jsem, že většinou se odkopky množí durancie. To proto, že se dřív (právě tak před 60 lety, jak píše, že je strom starý) používala jsko podnož. A pak tento odkopek je vlastně ta durancie. Ale samozřejmě. i když se pro dobrou množitelnost a nenáročnost pro podnože využívala hojně, nebyla to samozřejmě jen tado odrůda. Proto nemusí to být ona, proto jsem udala vlastnost srůstání dužiny s peckou.

Děkuji za uznání :D. Radím to, co mě učili ve škole a také to co mám v praxi odzkoušené. Zahrady jsou totiž nejen mé hobby, ale i má živnost :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.17 02:14
avatar

Švestka domácí je nejchutnější, z pološvestek pak zřejmě Gabrovská.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.17 04:16
avatar

Já mám vyzkoušenou Hamanovu. Krásně medové plody z nichž přímo stříká štáva.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: slivovice
Datum: 13.01.17 14:07

Všechny švestky, pološvestky, blůmy, renglody,mirabelky jsou dobré, když jsou v tekutém stavu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.17 15:34

Hochu, všřím, že je to tak jak říkáš, jenže já mám omezenou plochu jen 3 místa a proto se musím dost rozmýšlet, nemůže všechno vykácet a nasázet jenom švestky.:)

Od: slivovice
Datum: 13.01.17 16:09

Taky nemám přeplácanou zahradu byť to je 11 arů i s barákem. Ale škoda ty odkopky vyhodit a tak je sázím do rigolů podle polní cesty. Ať si pocestný utrhne. Někteří co nemají zahradu projeví zájem si natrhat. Bohužel sem tam někdy švestku aspoň prořezat nemá zájem nikdo. A dva sudy kvasu ještě čekají.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.17 09:16

Když s uřezaného stromu rostou nové výrůstky olistěné,,bylo by z nich něco?Nebo je to k ničemu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.17 00:24
avatar

Ty výmladky jsou podnož, záleží co je zač. Záleží jak starý storm to byl, to by mohlo být vodítko, jaké podnože se tehdy používali. Poznáte to až to zarodí.My koupili kdysi zahradu, kde byla pokácená švestka a zůstalo po ní několik již jak hůlka ke koštěti tlusté výmladky. Zapěstovala jsem je a máme teď plodný švestkový "hájek" Mají asi deset let.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.01.17 17:02

Děkuji za rady, jistě si vyberu.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.