Bambus z Globusu

Od: Datum: 07.01.17 19:48 odpovědí: 6 změna: 09.01.17 18:00

Dobrý večer, mám dotaz ohledně kupovaných bambusů "nebambusů" z obchodů, jako je např. Glóbus.
Přítel mi k Vánocům koupil semínka Phyllostachys pubescens, od nějakého pěstitele. Avšak ve zmíněnem obchodě nalezl jiný druh, o kterém jsme si myslely že by mohl být "Lucky Bamboo". Jako úplní začátečníci jsme si ho vzali. Avšak trápí mě nějaké věci. Nevím jak se o takové rostlinky starají, ale vypadá, jako by byl shnilí. Hledala jsem na google, ale moc jsem se toho nedočetla. Za případné rady a rozpoznání druhu předem děkuji.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.01.17 19:55
avatar

Vždyť nemá vodu! Ustřihněte ho cca 10cm pod výhonem a dejte ho do vody zakořenit. Až pak ho zasaďte do květináče se zeminou. *hej*Buď je to dračinec nebo juka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: heliss
Datum: 07.01.17 19:59

No v té baňce má vodu a i kořínky, jen je to špatně vidět. :)

Od: balzerka
Datum: 07.01.17 23:25

Žádná dracéna ši juka. To je bambus! V LIDlu jsem viděla podobné , jak stojí v misce jako tlustý svazek pastelek jenom ve vodě. Každá ta tyčinka s jedním výhonkem lístků. Taky jsem na to zírala. U toho nevisí návod? Hlavně, ať voda nevyschne, než se dopídíte návodu. Budu se pídit s Vámi.


doplněno 07.01.17 23:32:

Phyllostachys, čili bambus to tedy je. Koukám, co je druhů. Jenže všechno o nich je tam v angličtině. Takže bude lepší hledat pod bambusem.


doplněno 07.01.17 23:50:

Nejspíš jde o pokojový bambus, který se pěstuje ve skleněné váze - válci rovném nebo dole rozšířeném jen ve vodě s kamínky. Několik takových, jako máte / asi 5-ý / tvoří svazek třeba různě dlouhých tyček. Na dno vázy se dávají barevné kamínky, nebo si nasbírejte a promyjte vlastní , aby to bylo dekorativní. Né vápenec. Pokud je bambus v té vodě natrvalo, tak musí dostávat výživu / asi trošičku Hydroponixu co 14 dní/. Doporučuje se teplota kolem 18 stupňů a na světlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 07.01.17 23:55

Oprava toho v závorce : 5-7 tyček. Jinak si myslím, že do hlíny se taky dá dát, asi písčité s dobrou drenáží.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.17 07:07

Toto fakt není bambus, ale druh dracény, která je takto zapěstovaná do výšky. Taky jsem ji zkoušela několikrát zasadit, ale pokaždé mi to odešlo, protože chce teplo a přiměřené zalévání a já mám tendenci všechno přelívat. Jinak bambus je tráva, takže má stébla, kdežto u tohoto jasně vidíte, jak byly odlamovány postupně listy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.01.17 18:00
avatar

Zdravím. Podle fotky také soudím, že jde o dracenu. Bambus je, jak již píše "dajka" tráva, takže má dutá stébla s kolínky, nikdy nové rostlinky nevyrůstají z kolínka, ale z báze trsu nebo z odnože v zemi. Juka zase nemá kmínek zelený, ale rychle hnědnoucí a internodia (rozestupy mezi místy, odkud vyrůstají listy) jsou nahloučena velmi blízko sebe. Na fotce je zelený kmínek (přesto, že je několikaletý) a mladá rostlinka vyrůstá z horního internodia, jak je typické pro všechny druhy dracény. Takže já bych řekla dracéna. Ida

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.