Bambus z Globusu

Od: Datum: 07.01.17 19:48 odpovědí: 8 změna: 07.02.17 23:39

Dobrý večer, mám dotaz ohledně kupovaných bambusů "nebambusů" z obchodů, jako je např. Glóbus.
Přítel mi k Vánocům koupil semínka Phyllostachys pubescens, od nějakého pěstitele. Avšak ve zmíněnem obchodě nalezl jiný druh, o kterém jsme si myslely že by mohl být "Lucky Bamboo". Jako úplní začátečníci jsme si ho vzali. Avšak trápí mě nějaké věci. Nevím jak se o takové rostlinky starají, ale vypadá, jako by byl shnilí. Hledala jsem na google, ale moc jsem se toho nedočetla. Za případné rady a rozpoznání druhu předem děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.01.17 19:55

Vždyť nemá vodu! Ustřihněte ho cca 10cm pod výhonem a dejte ho do vody zakořenit. Až pak ho zasaďte do květináče se zeminou. *hej*Buď je to dračinec nebo juka.

Ohodnoceno: 0x

Od: heliss
Datum: 07.01.17 19:59

No v té baňce má vodu a i kořínky, jen je to špatně vidět. :)

Od: balzerka
Datum: 07.01.17 23:25

Žádná dracéna ši juka. To je bambus! V LIDlu jsem viděla podobné , jak stojí v misce jako tlustý svazek pastelek jenom ve vodě. Každá ta tyčinka s jedním výhonkem lístků. Taky jsem na to zírala. U toho nevisí návod? Hlavně, ať voda nevyschne, než se dopídíte návodu. Budu se pídit s Vámi.

doplněno 07.01.17 23:32:

Phyllostachys, čili bambus to tedy je. Koukám, co je druhů. Jenže všechno o nich je tam v angličtině. Takže bude lepší hledat pod bambusem.

doplněno 07.01.17 23:50:

Nejspíš jde o pokojový bambus, který se pěstuje ve skleněné váze - válci rovném nebo dole rozšířeném jen ve vodě s kamínky. Několik takových, jako máte / asi 5-ý / tvoří svazek třeba různě dlouhých tyček. Na dno vázy se dávají barevné kamínky, nebo si nasbírejte a promyjte vlastní , aby to bylo dekorativní. Né vápenec. Pokud je bambus v té vodě natrvalo, tak musí dostávat výživu / asi trošičku Hydroponixu co 14 dní/. Doporučuje se teplota kolem 18 stupňů a na světlo.

Ohodnoceno: 2x

Od: heliss
Datum: 07.02.17 23:05

Děkuji za odpověď. Všechny tyto odpovědi jsem již také našla, když jsem se ptala přímo nějakých pěstitelů. Návod u toho bohužel nebyl, přece jenom je to je "dekorativní" kus z Globusu, co víc člověk může očekávat.
Vždy mi bylo řečeno, že je to dracena, ovšem aby vydržela v krámě, tak je takhle poničená.
Jinak, před pár dny jsem ho přesadila do hlíny. Do té doby jsem ho měla ve vodě ve větší váze, také s kamínky ze zahrady. Krom toho a ještě výživy, jsem s ním nedělala prakticky nic. A poté, když jsem ho přesazovala do hlíny, tak jsem si všimla že mu úplně ve spod nad kořínky (porvní bo poslední kloub?) raší výhonek lístků, takže je možnost záchrany *uf*. Pak ještě co dělat s tím suchým nahoře *hi* . Bylo mi porazeno, že bych to měla uřiznout.. Ale nevím co to s ní udělá. *sok*

Od: balzerka
Datum: 07.01.17 23:55

Oprava toho v závorce : 5-7 tyček. Jinak si myslím, že do hlíny se taky dá dát, asi písčité s dobrou drenáží.

Datum: 08.01.17 07:07

Toto fakt není bambus, ale druh dracény, která je takto zapěstovaná do výšky. Taky jsem ji zkoušela několikrát zasadit, ale pokaždé mi to odešlo, protože chce teplo a přiměřené zalévání a já mám tendenci všechno přelívat. Jinak bambus je tráva, takže má stébla, kdežto u tohoto jasně vidíte, jak byly odlamovány postupně listy.

Datum: 09.01.17 18:00

Zdravím. Podle fotky také soudím, že jde o dracenu. Bambus je, jak již píše "dajka" tráva, takže má dutá stébla s kolínky, nikdy nové rostlinky nevyrůstají z kolínka, ale z báze trsu nebo z odnože v zemi. Juka zase nemá kmínek zelený, ale rychle hnědnoucí a internodia (rozestupy mezi místy, odkud vyrůstají listy) jsou nahloučena velmi blízko sebe. Na fotce je zelený kmínek (přesto, že je několikaletý) a mladá rostlinka vyrůstá z horního internodia, jak je typické pro všechny druhy dracény. Takže já bych řekla dracéna. Ida

Datum: 07.02.17 23:39

Po zadání "lucky bamboo" mi vyskočil odkaz na Wiki: https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Dračinec_pruhovaný

Takže opravdu dracena. M.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.