Nezasazené cibule tulipánů

Od: Datum: 06.12.16 14:39 odpovědí: 11 změna: 13.12.16 17:32

Dobrý den, koupil jsem na sklonku léta cibule tulipánů, ale bohužel jsem je odložil a tudíž v září opomněl dát do země. Jak mám postupovat nyní, aby neuschly? Mám je zasadit teď, nebo počkat do jara? Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.12.16 14:40
avatar

Do chladu a zasadit na jaře, nic se nestane.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.12.16 15:19

a já bych je klidně zasadila teď

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miji
Datum: 06.12.16 15:26

Vlloni se mi stalo to stejné, dostala jsem cibulky tulipánů a v záři jsem je zapomněla zasadit. Tak jsem to riskla, začátkem prosince jsem je nastrkala do země a krásně na jaře kvetly,což mne samou udivilo...zázraky se ději.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.12.16 16:55

Až se oteplí ,což má být za pár dní ...tak je klidně zasaďte

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.12.16 17:42
avatar

Použij truhlík s dobrou zeminou,tulipány zasaď asi 5 cm hluboko,zalej a ulož do sklepa při teplotách do 10 stC.Cibule zakoření a brzy na jaře se dají i s truhlíkem na zahradu,někam do polostínu.Tam vykvetou a v červnu se po odkvětu opět uloží a v září zasadí už definitivně na místo.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.16 23:20
avatar

O víkendu se má oteplit, tak je zasázejte. Já mám objednané cibule už od října, stále zabalené v balíku, tak jak mi došly. A chystám se sázet teď o víkendu *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.16 16:34
avatar

Na zahradě teď už nezakoření,hrozí vymrznutí ,nebo spíše uhnití,nebo plísně.

JABRAKA


doplněno 10.12.16 18:02:

A zkoušel jsem na zahradě dnes zarýt a spíš bych rýč ulomil.Na sudu s vodou jsem odsekal 8 cm tlustý led,.myslím,že už je na sázení určitě pozdě.Dej ty tulipány do sklepa do země a vysadíš je brzy na jaře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.16 19:45
avatar

Ale kdepak, stačí zamulčovat (kompost, tráva, sláma, kůra), aby půda nepromrzla a je to v pohodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 04:51
avatar

Jsem na tom stejně, jako tazatel. Při úklidu špajzu jsem v zastrčeném koutě našla 2 sáčky, které jsem někdy na sklonku léta koupila /a zastrčila/.

Cibule tulipánů Yoko´s Dream a také cibulky směsi nízkých kosatečků. To jsem tomu dala. Jeden z tulipánů má již asi 2 cm klíček, u další cibulky také vylézá.

Teplo už bylo a asi nebude, co tedy teď s tím? Zasadit to, jakmile zima kapku povolí? Nebo to nechat do jara? Pokud zasadím až na jaře, pokvetou mi hned ten rok?

Ptám se vlastně na totéž a rady tu byly, /až se oteplí/ ale teď už se té zimy asi nezbavíme. Má cenu to risknout a sázet, jakmile bude třeba jen trošku nad nulou? Díky, Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 07:00
avatar

Já bych je zasadila :) Sice trochu extrém, ale když pak půdu kolem nich dostatečně nakryjete mulčem, půda tak rychle nezamrzne, možná taky vůbec s těmato teplotami a tak budou mít vhodnou příležitost zakořenit. Ale radila bych namořit např. humátem. Když je necháte doma, tak vám zajdou (vyschnou) nebo stejnak na jaře už nic.Leda dát do chladné místnosti např do písku, třeba někde do sklepa, ale s teplotou co nejnižší, ale nemrznoucí.

Já mám záhon krytý zbytkem slámy (je tam tak 5 cm ulehlé hmoty) a když jsem v pátek zkoušela terén klackem, mám nezamrznuto a měkko. A to u nás byl 14 dní mráz, poslední celý týden - 6. Takže, za mě do země.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 17:32
avatar

Za mě, jako za milovnici tulipánů? Nechala bych to na jaro a zatím bych cibule nechala v bezmrazé místnosti. U nás zatím vysoké mrazy nebyli (-6C) ale co přijde nevíme...tulipány by měli do příchodu mrazů zakořenit. Co bude dělat v mrazu cibulka bez kořenů? Nebo se slabými kořeny : "Mladé kořeny nejsou zcela mrazuvzdorné, a proto někdy zamrzají. Cibule tulipánů totiž není schopna vytvořit náhradní kořenový systém, a pokud se kořeny poškodí, nemůže cibule spolehlivě vykvést. Více zde: http://www.cibuloviny.com/druhy-cibulovin/tulipa-tulipan/

Já jsem všech svých 60 odrůd stihla vysadit včas ale z jiného webu vím, že na jaře vysazené tulipány také pokvetou...jen později než jejich skupina vysazená normálně na podzim.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.