Poznáte rostlinu?

Od: Datum: 04.12.16 00:59 odpovědí: 3 změna: 04.12.16 08:36
Dobrý den,
mé matce jsem zabil květinu. Větral jsem v místnosti, ve které se nacházela a venku mrzne. Bohužel květina je pravděpodobně velmi náchylná na mráz.
V příloze mám fotografii květiny.
Každou radu velmi o ocením.
Děkuji za případnou ochotu.
Jiří


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.12.16 01:53
avatar

Diffenbachie

Jinak mrazivým vzduchem jste ji zabil zcela jistě, je poměrně dost teplomilná i v rámci těch pokojových. zato se dá ale snadno sehnat nová (je to velmi rozšířená rostlina).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.12.16 05:34
avatar

Ildika má pravdu, difenbachie skvrnitá. Pokud se ale cítíte provinile a chcete mamince koupit jinou pokojovku místo té pomrzlé, zvolte raději něco jiného. Difenbachie je hodně jedovatá. Po požití vyvolává slinění, zvracení, otoky v ústech, krku, na rtech, dýchací potíže. Na kůži podráždění, pálení, puchýře. V oku poškozeńí a dočasnou slepotu.

Není proto vůbec vhodná tam, kde jsou malé děti či domácí zvířata. Mamince bych proto koupila něco jiného, než tuto potvoru jedovatou. Určitě si zvykne i na jinou kytičku a bude ji mít ráda. *placni* Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.12.16 08:36
avatar

Ta rostlina, která je pod difenbachii, ta je jiná. Také ji najdete tady: http://pokojovky.blog.cz/0706/nekvetouci-kytky-ruzne

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.