Lepkavé krůpěje na listech orchidejí

Od: Datum: 29.11.16 17:07 odpovědí: 7 změna: 01.12.16 18:04

Krásný podvečer všem. Prosím o radu,podědila jsem 2 orchideje,teď po roce a půl mi konečně začaly kvést. Dnes jsem si všimla,že se na spodní straně listů tvoří malinké lepkavé krůpěje. Nevíte,co to znamená? Nerada bych o ně přišla,je to památka po mamince. Děkuji JISKRA.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.11.16 18:11

Dobrý den. Mohlo by se jednat o škůdce - puklice.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.11.16 18:13

Nutno všechny lista umýt mýdlem, ještě lépe nálevem z tabáku či cigaret a koupit tyčinky proti škůdcům na orchidejích (Bauhaus, Obi)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.11.16 18:34

Děkuji,vyzkouším. JISKRA

Datum: 30.11.16 14:48

Nenapsala jste jaké druhy orchidejek vlastně máte. Ony lepkavé kapky totiž nemusí ještě značit, že by měly být napadnuty nějakým škůdcem.Týká se to druhu Cymbidium a Cattleya. Předpokládám ale, že vy budete zřejmě mít nejběžnější druh Phalaenopsis, u něj ty krůpěje jsou vlastně medovice,kterou vylučuje některý savý hmyz např. červci, štítěnky a další.Jak napsala aja, musíte celé orchidejky důkladně omýt jemným hadříkem měkkou mýdlovou vodou. Především obě strany listů.Pak osprchovat a nechat je oschnout.Pak je potřeba aplikovat některý z chemických přípravků, určených k likvidaci savého hmyzu. Srdíčka orchidejek by měly zůstat vždy suché, přebytečnou tekutinu odsajte papírovým kapesníčkem. . Přípravkem jemně postříkejte i povrch substrátu. Abyste zlikvidovala všechna vývojová stádia hmyzu, je nutné celý postup přibližně po deseti dnech zopakovat. Napadené orchidejky nezapomeňte izolovat od ostatních květin! Teprve pak bych použila ty tyčinky jak napsala aja.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 30.11.16 16:55

Děkuji i Vám za radu,ano je to tento druh. Krásný den. JISKRA

Datum: 01.12.16 08:32

To je míza. To vůbec neřešte.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.12.16 18:04

Děkuji,omyla jsem listy mýdlovou vodou,tak uvidím. JISKRA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.